Sayfa 111/136 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 881 - 888 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1. Şuna bak
    Qnb 243.000 lot almış maliyet 40.97
    Bofa 215.000 lot almış maliyet 41.95
    Yatırım finans 177.000 lot almış maliyet 41.50

2.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    31 Ağustos’ta ilk 40 görmüşüz ve 40.16 kapatmışız dostum , 3 hafta olmuş daha ancak psikolojik olarak 2 ay olmuş gibi geliyor insana 😀
    insana gerçekten de buraya kadarmış düşüncesi veriyor... ama gesanda 7 hafta sürdüğünü bilmiyordum..tek bildiğim gesanda o sıralarda çok bunalmış olmam...o sıralarda bir akıl ve mantığıma dönüp bakıyordum bir de tahtaya... bence bu tür durumlarda tahtaya bakmadan sadece mantığımızı dinlememiz gerekiyor...tabi bir de yakın arkadaşların baskısı olmaması lazım...dün de dediğim gibi iki tane çok yakın dostlarımın yoğun baskısı vardı...kısa sürede 20 den 70 e gelmiş bir hisseden üç kat kazandın daha ne istiyorsun diyorlardı... şimdi brlsm de baktığımda onda da üç kat kazandığımı görüyorum...neredeyse gesan ile aynı durumda... bir tek sabır etmemiz gereken daha üç dört haftamız var...bırakalım inanmayanlar dökülsün...hisse rahatlasın...spek amca toplayabildiği kadar toplasın...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. gesanda iken en zor ve bunaltıcı vakitlerde yorumlarım ile ortaklarımıza moral veriyordum...demek ki 59-70 aralığında ben bile en fazla 6,5 hafta dayanmışım... çünkü benim satışımdan sadece bir iki gün sonra hisse çıkışa geçmişti...

brlsm işinde zaten bir numara...türkiyenin en prestijli işlerini o yapmış...hala da yapmaya devam ediyor....elinde hala bitirilmesi gereken 3 milyar tl lik iş var...ges işine de yeni girmesine rağmen 200-300 milyonluk işleri almaya başladı...piyasaya kendini kabul ettirmiş bir şirket...önü açıktır...bize de düşen sadece sabırdır...

bu sabah yolda gelirken biraz yeotk in telegram sayfasına bakayım dedim...adamın birinde 26 maliyetli yeotk var... adam hala ben 5 yıl tutacam diyor.... işte kazananlar onlardır bence..öyle %10-20 vurup kaçanların o kadar kazanmasına imkan yok...daha dün emin şimşek açıklama yaptı...orta vadeli programın amacı yeşil dönüşümü yapmaktır dedi...cari açığımızı ancak o şekilde kapatabiliriz dedi...üç yıl boyunca yoğun bir yatırım yaparsak enerjide dışa bağımlılığımızı bitiririz dedi...bence hükümet elinden gelen herşeyi yapacak...teşvise teşvik...yatırım ise yatırım...bu dönüşüm türkiyenin kaderini belirleyecek..artık onun bunun petrolüne ,doğal gazına ihtiyacımız kalmayacak..bu yüzden de cari açığımız olmayacak...fosil yakıtlara ödediğimiz 97 milyar dolar cebimizde kalacak o para ile her türlü sosyal ve ekonomik harcamalar yapılabilecek...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. gesanı 65 lerden ben sattıktan sonra gesan uçunca arkadaşa dönüp dedim ki beni batırdın...ne yaptın bana dedim... arkadaş da espri yaparak eğer sen çok zengin olsaydın artık bizi takmazdın o yüzden fazla zengin olma diye sana sattırdım dedi... ben de yahu kekoluk benim kanımda var..ne kadar zengin olursam olayım ben değişmezdim ki dedim..boşuna beni engelledin dedim..

brlsm de de aynı havayı sezinliyorum...brlsm de arkadaş baskısı da yok bende...kafam daha rahat...bana artık sat diyemiyorlar çünkü gesandaki durumu onlar da gördüler...bakalım tahta yapıcı bu baskısına ne kadar daha devam edecek ?? hissenin gidişatı buraya kadarmış bundan sonra bundan bir cacık olmaz dedirtecek...

5. Keko esiniz nasil oldu, insallah iyidir su an.

Konuya gelecek olursam, bu hafta portfoyde biraz degisiklik yaptim, thy ve ford agirligini azalttim. Gecen sene kat kat olmasa da kazandirdilar, gerci thyde 2X yaptim bereket versin diyeyim (zamaninda 14 liradan satip 100 kusurden tekrar almistim😄).

Bu iki hisse portfoyun cogunu olusturmasinin nedeni sene icinde konjonktür takip edecek zamanimin olmamasiydi (2022 sonunda havacilik ve otomotiv iyi gidecek al bunlari habzij deyip gecmistim). Bir de sirketlere degil ama memleketin durumuna guvenemiyordum, simdi onumuzu daha rahat gorebilecegimizin emareleri var, insallah boyle devam eder.

Cok laf kalabaligi yapmayayim, birlesim en buyuk yuzdeyi olusturuyor portfoyde, sonrasi atatp, kalanlar da froto-kcaer-toaso-thy-papil-sok-ulker gidiyor. Toplam 10 kadar hisse var yani.

Tecrubeli buyuklerime sorum su: 2-3 hisse ile ilerlemek ve cok hisse (en az 5) ilerlemek konusundaki dusunceleriniz nedir? Biliyorum kisinin risk algisina gore degisir bu ama ozellikle portfoyu az sayida hisseden olusan buyuklerimin dusuncesini merak ediyorum (kagidin gelecegine nasil ikna oluyorsunuz, rahat ediyor musunuz vs).

Simdiden sagolun.

6.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Keko esiniz nasil oldu, insallah iyidir su an.

Konuya gelecek olursam, bu hafta portfoyde biraz degisiklik yaptim, thy ve ford agirligini azalttim. Gecen sene kat kat olmasa da kazandirdilar, gerci thyde 2X yaptim bereket versin diyeyim (zamaninda 14 liradan satip 100 kusurden tekrar almistim😄).

Bu iki hisse portfoyun cogunu olusturmasinin nedeni sene icinde konjonktür takip edecek zamanimin olmamasiydi (2022 sonunda havacilik ve otomotiv iyi gidecek al bunlari habzij deyip gecmistim). Bir de sirketlere degil ama memleketin durumuna guvenemiyordum, simdi onumuzu daha rahat gorebilecegimizin emareleri var, insallah boyle devam eder.

Cok laf kalabaligi yapmayayim, birlesim en buyuk yuzdeyi olusturuyor portfoyde, sonrasi atatp, kalanlar da froto-kcaer-toaso-thy-papil-sok-ulker gidiyor. Toplam 10 kadar hisse var yani.

Tecrubeli buyuklerime sorum su: 2-3 hisse ile ilerlemek ve cok hisse (en az 5) ilerlemek konusundaki dusunceleriniz nedir? Biliyorum kisinin risk algisina gore degisir bu ama ozellikle portfoyu az sayida hisseden olusan buyuklerimin dusuncesini merak ediyorum (kagidin gelecegine nasil ikna oluyorsunuz, rahat ediyor musunuz vs).

Simdiden sagolun.
    Eşim bir kaç günlüğüne memleketine gitti henüz dualarınızın sonuçlarını kısa vadede göremedim... Orta ve uzun vadede ise çok faydalı olacağına inanıyorum..
    Geçmişte sermayem az iken tek hisseye takilirdim..ama sermaye büyüyünce buna cesaret edemiyorum ...çünkü tahta yapıcılar tahtaları çok yakından izliyorlar...bazı tahtacilar tek tek lot sayıyorlar..bu yüzden de çoğu sefer insanın üzerine oynuyorlar..

Bu durum olmasaydı ben tek hisse seviyordum..çünkü aldığım hisselere güveniyordum..çok parçalı olmak takibi zorlaştırıyor..pek sevmiyorum..ama kendini güvende hissetmek için sepet iyidir...çoğu arkadaşa sepet tavsiye ediyorum..herkesin risk iştahı bizimki kadar olmayabiliyor..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Eşim bir kaç günlüğüne memleketine gitti henüz dualarınızın sonuçlarını kısa vadede göremedim... Orta ve uzun vadede ise çok faydalı olacağına inanıyorum..
    Geçmişte sermayem az iken tek hisseye takilirdim..ama sermaye büyüyünce buna cesaret edemiyorum ...çünkü tahta yapıcılar tahtaları çok yakından izliyorlar...bazı tahtacilar tek tek lot sayıyorlar..bu yüzden de çoğu sefer insanın üzerine oynuyorlar..

Bu durum olmasaydı ben tek hisse seviyordum..çünkü aldığım hisselere güveniyordum..çok parçalı olmak takibi zorlaştırıyor..pek sevmiyorum..ama kendini güvende hissetmek için sepet iyidir...çoğu arkadaşa sepet tavsiye ediyorum..herkesin risk iştahı bizimki kadar olmayabiliyor..
    Sagolun cevabınız için. 10 hisseyle ben de cok dagildigimi hissediyorum, mesela sok ve ulkeri birlestirsem olur aslinda. Ve de havaciliktan ciksam vb. Zaten sermayem az.

Esiniz icin sahsen dua ettim ben cidden namazlardan sonra 🙂 ama uzun vadeyle birlikte kisa vadeli teknik gorunume iliskin dua etsek de fena olmayacak demek ki 🙂 allah tez zamanda sifa versin inşallah.

8.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Sagolun cevabınız için. 10 hisseyle ben de cok dagildigimi hissediyorum, mesela sok ve ulkeri birlestirsem olur aslinda. Ve de havaciliktan ciksam vb. Zaten sermayem az.

Esiniz icin sahsen dua ettim ben cidden namazlardan sonra 🙂 ama uzun vadeyle birlikte kisa vadeli teknik gorunume iliskin dua etsek de fena olmayacak demek ki 🙂 allah tez zamanda sifa versin inşallah.
    Çok çok teşekkür ederim dostum..dualarınızın sonucunda eşimin kısa vadede de iyilesecegine inanıyorum...içten yaptığınız dualarınızı ta kalbimde de hissedebiliyorum ki tüm işlerim rast gidiyor..bence hisselerini sadelestir..en fazla 3 veya dört hisseye böl sermayeyi..

Sayfa 111/136 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •