Sayfa 67/136 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 529 - 536 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1. gesan bir yakın dostuma geçmişte 19,50 den aldırmıştım...oda zar zor ikna etmiştim..ama içine pek sinmemiş olacak ki gidip 19,80 den sattı...güya %2 kar etmişti ve seviniyordu...ardından gesan 25 e gidince bak bu hissenin potansiyeli çok yüksek bence tekrar al dedim ama abi 19,80 den sattığım hisseyi nasıl gidip 25,00 dan alayım çok çıktı dedi...

ardından 30 tl de , sonra 40 tl de sonra da 50 tl de tekrar ikna etmeye çalıştım..ama baktım ki ikna hiç olmayacak daha sonra da hiç söylemedim...sonradan gesan bir kaç ayda 250 ye gittiğinde vay be nasıl da çıktı diyordu...

demek istediğim nasibi olmayana zorla kazandıramazsınız....zorla aldırsanız da en kısa sürede satacak ve nasiplenemeyecek...

ben gesandan sadece 8 kat kazandım ama bir takipçim geçen gün gesanı sattığında tam 20 kat kazandı...yani çok bilmek ve çok tecrübeli olmak da maxsimum kazanmaya sebep olmayabiliyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gesan bir yakın dostuma geçmişte 19,50 den aldırmıştım...oda zar zor ikna etmiştim..ama içine pek sinmemiş olacak ki gidip 19,80 den sattı...güya %2 kar etmişti ve seviniyordu...ardından gesan 25 e gidince bak bu hissenin potansiyeli çok yüksek bence tekrar al dedim ama abi 19,80 den sattığım hisseyi nasıl gidip 25,00 dan alayım çok çıktı dedi...

ardından 30 tl de , sonra 40 tl de sonra da 50 tl de tekrar ikna etmeye çalıştım..ama baktım ki ikna hiç olmayacak daha sonra da hiç söylemedim...sonradan gesan bir kaç ayda 250 ye gittiğinde vay be nasıl da çıktı diyordu...

demek istediğim nasibi olmayana zorla kazandıramazsınız....zorla aldırsanız da en kısa sürede satacak ve nasiplenemeyecek...

ben gesandan sadece 8 kat kazandım ama bir takipçim geçen gün gesanı sattığında tam 20 kat kazandı...yani çok bilmek ve çok tecrübeli olmak da maxsimum kazanmaya sebep olmayabiliyor...
    Dostum , sadece bir konuya itirazım var. Bazen 8 kat 20 kattan iyidir. Sen 8 kat kazanıp başka hisseye geçtiysen ve orada da 2.5 kat kazanç üstü sağladı isen 20 katı geçmiş olabiliyorsun çünkü gesan son 10 aydır çok bekletti.
    Ancak genel anlamda dediklerine katılıyorum

3. Hacim anlık 410 milyon. 600 milyon hacmi(ki yaparsak) 29.9 üstünde karşılarsak en az 30.5 kapatabiliriz gibi hissettim tabi sadece hissiyat.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Dostum , sadece bir konuya itirazım var. Bazen 8 kat 20 kattan iyidir. Sen 8 kat kazanıp başka hisseye geçtiysen ve orada da 2.5 kat kazanç üstü sağladı isen 20 katı geçmiş olabiliyorsun çünkü gesan son 10 aydır çok bekletti.
    Böyle durumlardan yüzde 50 yapmak daha mantıklı geliyor bana. güvendiğin hisseyi eksik etmemek gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    öyle olsa üzülmeyeceğim ama gittiğim hissede o kadar kazanamadım...arada bir hesap yaptığımda eğer sadece gesan ile devam etmiş olsaydım bu günkü sermayemin iki katı sermayem olacaktı...en azından cwene de tutunsaydım belki olması gereken sermayeme ulaşabilirdim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Nasipten ötesi yok

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gesan bir yakın dostuma geçmişte 19,50 den aldırmıştım...oda zar zor ikna etmiştim..ama içine pek sinmemiş olacak ki gidip 19,80 den sattı...güya %2 kar etmişti ve seviniyordu...ardından gesan 25 e gidince bak bu hissenin potansiyeli çok yüksek bence tekrar al dedim ama abi 19,80 den sattığım hisseyi nasıl gidip 25,00 dan alayım çok çıktı dedi...

Hocam ese dosta hisse aldirmaya nasil cesaret ediyorsunuz helal diyorum ben yapamazdim valla, memlekette para kolay kazanilmiyor hele de bistin sigligi dusunulurse, dertsiz basima dert almayayim derdim. Cok mu eminsiniz hisselerden veya cok uzun yillar tecrubeniz mi var? Yanlis anlamayin anlamak icin soruyorum

8.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Hocam ese dosta hisse aldirmaya nasil cesaret ediyorsunuz helal diyorum ben yapamazdim valla, memlekette para kolay kazanilmiyor hele de bistin sigligi dusunulurse, dertsiz basima dert almayayim derdim. Cok mu eminsiniz hisselerden veya cok uzun yillar tecrubeniz mi var? Yanlis anlamayin anlamak icin soruyorum
    tecrübeme güvenmezsem aldırmam dostum...fikrim neyse onu söylerim..en son akrabama 21,65 ten 205 bin tl lik aldırdım..o sermaye onun için çok fazla idi...biraz da risk alarak yardımcı olmaya çalışıyorum..gerekli uyarıları da tabi yapıyorum...kabul edince de al diyorum...

Sayfa 67/136 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •