Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 67 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ORCAY - Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Black Dragon Yazıyı Oku
    2020/12 ile 2021/3 deki stok ve Kısa vade borç artışı için fikriniz nedir. Yaş çay alımı yapıldı demek isterdim ama çay toplamalar Mayıs - Temmuz - Eylül sonları olarak gerçekleşir. Borç alıp eksi ye düşüne özkaynağı stok ile şişirmişler gibi görüyorum.
    Çaykur dan kuru çay almıştır. Depoda fazla çay olunca, zararına satış yapabiliyor Çaykur. Bunu da daha küçük özel sektör işletmeleri alabiliyor. Bazen üretmektense, Çaykur dan almak daha mantıklı olabiliyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

26-27 ağustos borsada satis yontemi ile birincil piyasada islem gecilecek

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    26-27 ağustos borsada satis yontemi ile birincil piyasada islem gecilecek
    Eşit dağıtım mi olacak syn hayek

evet, birsey gelmez yani

8 milyon hisse / 50 bin yatirimci = 160 lot gibi olur

1600 lira 5 tavan cekse 800 lira kar

Alıntı Originally Posted by teknisyen Yazıyı Oku
    Eşit dağıtım mi olacak syn hayek
    Son düzenleme : hayek; 24-08-2021 saat: 21:42.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Dragon Yazıyı Oku
    2020/12 ile 2021/3 deki stok ve Kısa vade borç artışı için fikriniz nedir. Yaş çay alımı yapıldı demek isterdim ama çay toplamalar Mayıs - Temmuz - Eylül sonları olarak gerçekleşir. Borç alıp eksi ye düşüne özkaynağı stok ile şişirmişler gibi görüyorum.
    izahnamede bu tür detaylara yer vermişler. stoklar ve kısa vadeli kaynak artışları çaykurdan alınan kuru çaylardan oluşuyor. 360 günlük vadeli alınmış.

şirketin 2020 ve 2021 yılı özkaynak artışının sebebi de maddi duran varlıkların yeniden değerleme artışları.

Şirketin son üç yıllık finansman gideri ve tahsili mümkün olmayan alacakları(yaklaşık 13 milyon) ortaklar tarafından karşılanmış ve bilançoda diğer gelirler kalemi altında gösterilmiştir. Eğer bu tutarlar ortaklar tarafından karşılanmasaydı 2018 yılı dönem zararı artmış olacak, 2019 ve 2020 yılı dönem zararı oluşacak ve şirketi özkaynakları daha düşük olacaktı.

Biloanço güzel makyajlanmış gibi duruyor .

tavan hesabı yapmadan önce izahnameyi incelemenizi öneririm

nasmede 75 bin katilim olmus . burdada ayni olsa adam basi 107 lot hisse gelir, bozdur bozdur harca

"bir yatırım tavsiyesi değildir"

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    Orçay’ın sahibi Erdoğan Ailesi’nin son 10 yılda en büyük işi inşaat oldu. “Grupta ağırlık inşaata kaydı” diyen Fatih Erdoğan, bu yıl gayrimenkule 6 milyar TL yatırım yapacak.
    Orçay, Türkiye’nin en büyük çay üreticilerinden biri. Çay pazarında ilk 5’te yer alıyor. Orçay’ın sahibi Rizeli Erdoğan Ailesi, son dönemde inşaat sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Ailenin en küçüğü Fatih Erdoğan’ın şirkete dahil olmasıyla işleri büyüten grup, bu yıl Pasifik İnşaat çatısı altında gayrimenkule 6 milyar TL yatırım yapacak. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, çaydan inşaata yönelmelerini şöyle anlatıyor: Orçay’ın sahibi Erdoğan Ailesi’nin son 10 yılda en büyük işi inşaat oldu. “Grupta ağırlık inşaata kaydı” diyen Fatih Erdoğan, bu yıl gayrimenkule 6 milyar TL yatırım yapacak.

Orçay, Türkiye’nin en büyük çay üreticilerinden biri. Çay pazarında ilk 5’te yer alıyor. Orçay’ın sahibi Rizeli Erdoğan Ailesi, son dönemde inşaat sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Ailenin en küçüğü Fatih Erdoğan’ın şirkete dahil olmasıyla işleri büyüten grup, bu yıl Pasifik İnşaat çatısı altında gayrimenkule 6 milyar TL yatırım yapacak. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, çaydan inşaata yönelmelerini şöyle anlatıyor:https://www.capital.com.tr/yazarlar/...n-bize-geliyor 2017

inşaat şirketi: http://www.pasifikinsaat.com.tr/
    6 milyarı nerden bulacak.6 milyon diyecektin sanırım

8.  Alıntı Originally Posted by denklem Yazıyı Oku
    6 milyarı nerden bulacak.6 milyon diyecektin sanırım
    6 milyonda bir inşaatın maliyeti olur. katlı inşaat yaparsan
    (Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir)

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •