Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 67 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ORCAY - Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ORCAY günlük, ilk günün en hızlı alıcısı İnfo Yatırım,

ORCAY da 2705 yatırımcı 3.5 milyon lotla tavanda alıcılı, ilk gün su ana kadar 50 bin lot satış yemiş, diğer halka arzlara oranla yüksek bir rakam bu!

ORCAY genel takas, tahta yapıcı olarak Ziraat Yatırım görünmektedir!

4. Piyasadaki lot sayısı az olması,tahtayı ele geçirene kolaylık sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Bakalım ,nereden alım fırsatı verecek ?
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

Çay sektörünün ilk halka arzını gerçekleştiren Orçay Ortaköy Çay Sanayi AŞ, bugün gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

Tera Yatırım Menkul Değerler'in aracılık ettiği halka arzda Orçay'ın çıkarılmış sermayesinin 12 milyon 465 bin liradan 20 milyon 465 bin liraya artırılması nedeniyle ihraç edilen 8 milyon lira nominal değerli paylar halka arz edildi.

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının halka arzı 26-27 Ağustos'ta "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi" ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da gerçekleşti. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği talep toplama işlemine halka arz büyüklüğünün 5,46 katına denk gelen 432 milyon 534 bin 900 liralık talep geldi.

Orçay'ın 1 lira nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 9,90 TL olurken, yerli ve yabancı yatırımcılardan oluşan 75 bin 496 yatırımcının Orçay hissesi aldığı halka arzın büyüklüğü 79 milyon 200 bin lira olarak gerçekleşti. Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da "Borsada Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış" yöntemi ile yapıldığı için herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadı.

Orçay Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan:
    "Orçay'ın halka arzına 5,4 kat daha fazla talep geldi ve sonuçta talep açan 75 bin 496 yatırımcı Orçay hisse senedi aldı. Halka arzda amacımız hisseleri eşit bir şekilde dağıtarak, mümkün olduğunca çok kişinin Orçay'a ortak olmasını sağlamaktı. Sonuçta, kurumsal yatırımcıdan çok küçük yatırımcı nezdinde tabana yayılan çok başarılı bir halka arz gerçekleştirdik. Orçay olarak bu halka arzla, borsa yatırımcıları tarafından çok bilinmeyen bir sektöre öncülük yapmış olduk ve çok önemli bir başarı elde ettik. Yatırımcıların bize olan inancı, gelecek adımlarımız için bizi daha da motive etti."

6. Halka arz edilen pay adedi 8.000.000 adet. Fiyat 9.90 TL. 5,46 katı talep gelirken 74.725 bireysel yatırımcı halka arza katıldı. Halka arz büyüklüğü 432.534.990 TL

ORCAY.png

7. şuan satan sen ben gibi ky denen şahsiyetler
    ...
    Sonra arkasından ağlıyoruz

8.  Alıntı Originally Posted by btssatim Yazıyı Oku
    şuan satan sen ben gibi ky denen şahsiyetler
    ...
    Sonra arkasından ağlıyoruz
    Bu 2. tavanı ben 5. tavan ve üzeri olabilir diyorum. Gıda fiyatları artışta. Çay'a zam gelmesi stoklardan iyi kar yazması demektir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •