Sayfa 1/9 123 ... SonSon
Arama sonucu : 67 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ORCAY - Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ORCAY - Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SPK bülteni : https://spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=41

Web sitesi : www.orcay.com.tr

Halka arz fiyatı : 9.90 TL

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

ORCAY, 8 milyon lot, 9.90 tl sabit fiyat talep toplama ve eşit dağıtım yöntemiyle Tera Yatırım önderliğinde halka arz edilecektir, ek satış yapılmayacaktır, Halka arz geliri ile ne yapılacak:
    %50 ile işletme sermayesine destek ve ihtiyacı için kullanılması ve bu kapsamda mevcut faaliyetler yanında yeni projeler ve iş geliştirme modelleri için gerekli finansmanın öz kaynaklardan karşılanması.
    %30 ile finansman yükü ve giderlerin azaltılması amacıyla şirketin kısa ve/veya uzun vadeli kredilerinin kapatılması.
    %20 ile yeni yatırımlar, mevcut işletmelerin modernizasyonu ve büyümesi için kullanılması Planlanmaktadır.

3. Ooooo çaylayın herkesi :D al sanada bi çay , senin yok mu sanada bi orçay :D

bu halka arzda olacağim insallah

"bir yatırım tavsiyesi değildir"

borsada eşit dagılım şeklinde bir aciklama var sanki , onayli izahnamede bir degisim olmadigi surece tabi.

8 milyon hisse 9.90 fiyat (ek satis yok, ne ise o satilacak)

para tamamen sirkete girecek, ortaklar birsey almayacak. en sevdigim halka arz modeli

esit dagilim olursa cok fazla miktar gelebilecegini dusunmuyorum

6. hayırlı olsun.

f/k yı hesaplayan oldu mu ?

sermaye 20.4 milyon 9.90 fiyat kabataslak 200 milyon piyasa degeri ? 2020 kar rakamı 2 milyon bu hesaba göre 100 fk ile halka aciliyor

ama 8 milyon hisse sirkete fon olacak, demekki kasaya 80 milyon lira giris olacak.

muazzam pahali bir halka arz ?! boyle pahalisi arz olmusmuydu hatirlamiyorum ????

ama şirketin sahibi rizeli mehmet erdoğan !? cumhurbaskaninin halka takdim ettiği çaylari orçay'dan aliyormus. https://www.tr724.com/keske-sadece-cay-atsaydi/

bu durumda secim yaklasirken sirketin gelecegi parlak demektir
    Son düzenleme : hayek; 20-08-2021 saat: 21:52.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sermaye 20.4 milyon 9.90 fiyat kabataslak 200 milyon piyasa degeri ? 2020 kar rakamı 2 milyon bu hesaba göre 100 fk ile halka aciliyor

ama 8 milyon hisse sirkete fon olacak, demekki kasaya 80 milyon lira giris olacak.

muazzam pahali bir halka arz ?! boyle pahalisi arz olmusmuydu hatirlamiyorum ????

ama şirketin sahibi rizeli mehmet erdoğan !? cumhurbaskaninin halka takdim ettiği çaylari orçay'dan aliyormus. https://www.tr724.com/keske-sadece-cay-atsaydi/

bu durumda secim yaklasirken sirketin gelecegi parlak demektir
    o çayların parası ödeniyor mu?

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •