Sayfa 407/527 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon
Arama sonucu : 4213 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

Yeni gelenler hoş gelmişler…

Ben ve benim gibi bu hissede 6 yıl be üstünde duranlar biraz umutsuz bir haldeyiz açıkçası…

350 mşlyon dolar piyasa ederine gelmiş olan hisse
    Dönüp 100 milyon doları gördü…

Şu an 205 milyon dolar

Biz 350 milyon dolar iken su içinde 700 milyon dolar olabilecek potansiyeli görürken
    1 milyar dolar eder mi bir gün hesapları yaparken

Yani su içinde 700 beklerken arkadaş şu an 200
    İşte burası çok enteresan

Büyük patron artık çok yaşlandı.
    O nedenle Allah gecinden versin ama miras konuları gündeme gelecek bir ara elbette

Bu aile satıp gider mi bilemem

İspanyollardan limanı geri alıp kendi işletirken bence başarılı işlettiler

Ama sanki daha büyük potansiyelini göremiyor gibi olduklarını düşünüyorum

Eğer Türkiye ihracatı artırma yönünde dev adımlar atmaya niyetli ise bu limanlar daha katlarca iş yapacak demektir

Bu şirketin mal varlıkları bile dev
    Ama bedeller güncellenmiyor elbette

Halbuki yeniden kurulacak olsa
    Veya satılacak olsa zaten limanı arazisi ve vinçleri vb deli para ediyor.

Gübre fabrikası var boşta

Çin dışarıya kontağı kapatmış

Bakalım sonumuz ne olacak bu hissede.
    Benim gibi beklemekten sıkıldığı için satanlar arttıkça (ben %60 hissemi çıktım 85-120 arasında)
    Hissenin yukarı gitmesi kolaylaşıyor.

Toplayıp götürmek isteyenlere meydan açılıyor.

Tekrar 150 olduğunda çoğu kişi çıkıp gidecektir eminim.

Sonrası artık gerçek değeri bilenler olduğu için bir anda roketleme yeri olur herhalde

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Crux Yazıyı Oku
    Yeni gelenler hoş gelmişler…

Ben ve benim gibi bu hissede 6 yıl be üstünde duranlar biraz umutsuz bir haldeyiz açıkçası…

350 mşlyon dolar piyasa ederine gelmiş olan hisse
    Dönüp 100 milyon doları gördü…

Şu an 205 milyon dolar

Biz 350 milyon dolar iken su içinde 700 milyon dolar olabilecek potansiyeli görürken
    1 milyar dolar eder mi bir gün hesapları yaparken

Yani su içinde 700 beklerken arkadaş şu an 200
    İşte burası çok enteresan

Büyük patron artık çok yaşlandı.
    O nedenle Allah gecinden versin ama miras konuları gündeme gelecek bir ara elbette

Bu aile satıp gider mi bilemem

İspanyollardan limanı geri alıp kendi işletirken bence başarılı işlettiler

Ama sanki daha büyük potansiyelini göremiyor gibi olduklarını düşünüyorum

Eğer Türkiye ihracatı artırma yönünde dev adımlar atmaya niyetli ise bu limanlar daha katlarca iş yapacak demektir

Bu şirketin mal varlıkları bile dev
    Ama bedeller güncellenmiyor elbette

Halbuki yeniden kurulacak olsa
    Veya satılacak olsa zaten limanı arazisi ve vinçleri vb deli para ediyor.

Gübre fabrikası var boşta

Çin dışarıya kontağı kapatmış

Bakalım sonumuz ne olacak bu hissede.
    Benim gibi beklemekten sıkıldığı için satanlar arttıkça (ben %60 hissemi çıktım 85-120 arasında)
    Hissenin yukarı gitmesi kolaylaşıyor.

Toplayıp götürmek isteyenlere meydan açılıyor.

Tekrar 150 olduğunda çoğu kişi çıkıp gidecektir eminim.

Sonrası artık gerçek değeri bilenler olduğu için bir anda roketleme yeri olur herhalde

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    öncelikle hoş bulduk diyorum...nezaketinize tesekkür eder.bilgilerinizin altına imzamı atarım..hep birlikte bol kazançlar diliyorum...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

3.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Ege gübre esas faaliyet alani olan gubre üretimini 2022 sonunda rekabet koşullarinin sertleşmesi ve iç piyasadaki daralma neticesi durdurmuştu biliyorsunuz..95 bin tondan 25 bin tona muthiş bir gerileme oldu uretiminde...ama liman işletmeleri guzel gidiyor..3 gun oncede çin tüm gübre çesitlerinde ihracatini durdurdu..bu ulkemizdeki gubre ureticileri icin iyi haber...dovizde 2 senelik up trend beklentisi resmi olarak aciklandi...bir suru beklentisi olan kucuk sermayeli oteden beri sevdigim bir hissedir...fruko gazozlarinin sahibi ölünce evlatlari miras paylasmasina gittiler 100 milyon dolara satilmisti yanilmiyorsam..konudan konuya atliyorum ama yaşliligima verin...bu şirket ister yabanci ortak alsin isterse komple satilsin veyahut mevcut konumu ile devam etsin benim ve bakkal mustafa amcanin hesabi ile 500..600..700 tl fiyatlari gorebilir hatta dahada yukarilari..tabiki bu bir sahsi öngörüm..daha evvel OTKAR,NETAŞ ve BRSANda öngörulerimin tutmuş olmasi buradada tutcaği anlamina gelmez...emme ben torunum ve metreslerim için oltami attim...viskimi içer beklerim..vessellam..ellam)
    EGGUB üretimine tekrar başlamış bulunmaktadır...hayırlı olsun..ne demiştik gübreciler ilk hedefiniz dünya pazarları..ahahahahahh
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,972

altin madenleri böyle idi ons fiyati maliyet yaklasinca maden kapatilip
    Onsun tekrar yükselmesi beklenirdi,
    Ha Altin ha gübre ikiside para iste
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku

ilk bekledğim haberdi geldi...stand by modunda devamke...diğer haberleri gönder gelsin..)

6.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku

Öyle ama bizim amcalar gübreden zarar yazmıyorlar mıydı üstadım, fiyatlar bu kadar yükselmişken yine becerebilirler mi acaba.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,972
    Gübredeki olay senin de bildigin gibi,
    Tarım ürünlerinin fiyatari artmamasi icin girdilerinin fiyatlarının düsük olması,
    Türkiyede üretilip satılan gübre, Borsa fiyatalarından daha çok önüne konulan fiyatlarla olusuyordu
    simdi bir normallesme sürecine girdik, Fiyat arz talebe göre olusuyor,
    Bakalim ne olacak,
    Bir çin atasözü derki kapitalist gölgesini satemadığı ağacı keser, Bu gölgeyi satacak herhalde )
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Öyle ama bizim amcalar gübreden zarar yazmıyorlar mıydı üstadım, fiyatlar bu kadar yükselmişken yine becerebilirler mi acaba.
    evet gübreden zarar ediyordu ama dikkat ederseniz faaliyet raporunda yazan, ne kadar Yönetim gideri varsa gübreye yüklüyorlardı. Gübre üretimine başladığına göre kullanacağı hammaddeyi de 2-3 ay önce aldığını varsayarsak ucuza almıştır. Hergün gübre fiyatları arttığına göre bu üretip satacağı gübrelerden iyi kar yazacak demektir. Önümüzdeki çeyrekte Gübre tarafının zarardan kara geçmesini bekliyorum. 2 çeyrek bilanço karı güzel gelmişti. Genelde 2. yarı mali tabloları da daha iyi gelmesi nedeniyle bunun piyasa değerine yansıyacağını düşünüyorum. Hayırlısı.

Sayfa 407/527 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •