Sayfa 208/521 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 4165 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. Hocam ben gördüğümü söylüyorum. Takaslara bakarsanız görünüyor. 80 bin City 40 bin civarı da yatırım fonlarından alış var . Neden gülünç durum olsun onu anlamadım.

Bu kurumlardan işlemler yapılırken paranoya şeklinde alan kişi şudur budur diye düşünmek kendimize zarar verir.

Bazen çok karmaşık düşünmemek bizleri daha doğruya götürebilir. Uzun süredir limanın ederi konuşuldu. Şu an olumsuz bir durum da yok. Açılan dava da düşürüldü.

Endeksin X2 yaptığı bir dönemde fiyatın halen geçen seneki fiyatlarda (belki daha da yüksektir) ve enflasyonun olduğu, gübre fiyatlarının katladığı, elleçlemeyle maliyetsiz şekilde dolar kazanan bir şirket var karşımızda.

Yani uğraşıp olumsuz şeylere odaklanmak belki bazı yatırımcıların erken vedalaşmasına sebep olabilir.

2. Üstadım beni yanlış anlamayın lütfen birden fazla kez portföy sıfırlamış birisi olarak bu adamların sanılandan çok daha tehlikeli ve kurnaz olduklarını vurgulamaya çalışıyorum. Çoğu kez bize göstermek istediklerini önümüze koyuyorlar ve görüneni göründüğü gibi yorumlamak bizi yanıltabiliyor. Çünkü oyun onların kurallarına göre oynanıyor.

Özellikle aracı kurum dağılımı ve takaslardan yola çıkarak tespitlerde bulunmak çoğu sefer yanıltıyor. Bizim önümüze eggub payına sahib yatırımcıların merkezi kayıt kuruluşunu listesini koysalar bir şey anlamamamız kuvvetle muhtemeldir. Ancak şu dediğinize de katılıyorum bazen çok kompleks düşünmekte yanılgıya sevk edebiliyor insanı, fazla detaycı olmakta zarar verebiliyor.

Davanın düşürüldüğüne ilişkin tespitiniz de hatalı olmuş, dava görülmeye devam ediyor sadece yürütmenin durdurulmasına ilişkin talep reddedildi.

3. Onlarca farklı aracı kurumdan yüzlerce farklı kişinin yatırım hesabından işlem yapılıyor ve inanır mısınız bilmem işlem yapılan her bir yatırımcının internet bağlantısı bile farklı internet üyeliklerinden. Karşımızda nasıl bir organizasyonun olduğunu hayal edebiliyor muyuz ?

4.  Alıntı Originally Posted by burakdemır Yazıyı Oku
    Onlarca farklı aracı kurumdan yüzlerce farklı kişinin yatırım hesabından işlem yapılıyor ve inanır mısınız bilmem işlem yapılan her bir yatırımcının internet bağlantısı bile farklı internet üyeliklerinden. Karşımızda nasıl bir organizasyonun olduğunu hayal edebiliyor muyuz ?
    Bu dedikleriniz tüm BIST için geçerli tabi ki. O yüzden takas alan satan yorumlamak çoğu zaman afaki kalıyor. Yabancı illa ki bir şekilde tekrar gelecek. Ülkenin şu an içinde bulunduğu durum itibariyle yabancının yavaş yavaş geleceğine inandığım için takaslarda oyun olduğunu düşünmedim. Geçen sene bir dolarla ne alınıyorsa şu an aynısından iki tane alınabiliyor. Bu yüzden artık grafiklere dolar bazlı bakmak gerekiyor.

Batan, kapatılan şirketlerin tavan gittiğini ; temeli çok sağlam olan şirketlerin de kıvranıp süründüğünü yıllardır izledik. Ancak uzun vade bakılınca (ki anladığım kadarıyla siz de uzun vadecisiniz) temeli sağlam olan daha çok kazandırıyor. Diğer şirketler zikzak çiziyor.

Fiyat yükselir veya düşer ben gece rahat uyuyabiliyorsam sorun görmüyorum . Zamanında limanda kafasına göre işlem yapıp ceza ödeyen bir eggub var önümüzde. Bu dava işi de kafa ağrıtacak cinsten değil. Neticede rakip firma tabi ki pastanın büyüğünü kendisi almak isteyecek.

Zaten Cumhurbaşkanı da limanların öneminden yakın geçmişte bahsetmişti. Bu yüzden limanlar önem kazanıyor. Eggub limanı da bölgesinde önemli bir konumda ilerleyen süreçte büyük karlar yazılacak. Bana kalırsa gübre işinden vazgeçip keşke sadece liman şirketine dönüşse. Buradaki gübre işleri daha çok bagfs üzerinden dönüyor . Belki yakında gübrecilik faaliyetleri bagfas a devredilir. Benim tek isteğim budur.

5. Üstadım davanın “kafa ağrıtacak cinsten olmadığına” ilişkin kesin nitelikteki tespitinizin dayanağı nedir bilgilendirirseniz bizde öğrenmiş oluruz. Davacı tarafın ileri sürdüğü argümanlar nelerdir, bakanlık ve ege gübre tarafından bu argümanlara yönelik yapılan savunma ne yöndedir, mahkeme tarafından alınmış ya da tarafların mahkemeye sunduğu herhangi bir bilimsel rapor var mıdır ?

Türkiyede ciddi anlamda bir düzenleyici ve denetleyici kurum problemi var ancak en az onun kadar önemli olan bir de yatırımcı profili sorunu var.

Umarım en kısa sürede eggubun ciddi fiyatlamalara ulaştığı bir dönemi yaşarız. Bu güzel temenniyle son postumu atmış olayım, herkese bol kazançlar.

6.  Alıntı Originally Posted by burakdemır Yazıyı Oku
    Yabancı gidip 5 fk dan petkim alır konu limansa onunda limanı var üstüne devasa petro kimya tesisi santraller rafineri de cabası. 4 fk bankalara, tarihi karlılıklarındaki sanayi şirketlerine holdinglere para yağar. 10 milyon sermayeli şirketi portföye ekleyecek ceo yu ertesi gün kovarlar.
    Yabancı petkim limanına ortak olmuştu zaten hatırlanacağı üzere...
    Goldman sachs limanın %30 una 250 M$ vermişti..
    Şirketin 10 M olan, ödenmiş sermayesi, asıl olan öz sermayesidir o da 400 milyondur..
    Benim şirketim en az 1,25 milyar dolar eder diyen bir patronun elinde 150-200 milyon dolara olan bir ceo yu kim neden kovsun..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

7. Geçen yıl bu günlerdeki fiyat ile bugün ki fiyat yaklaşık aynı. Bu sürede dolar 2 ye katladı enflasyon uçtu. Peki bu niye aynı kaldı. Baskı baskı nereye kadar. Akıntıya karşı daha ne kadar kürek çekecek onun bunun evlatları. Illa ki yorulacaklar illa ki yıkılacak barajlar. Bugüne kadar beklemişim , bundan sonra da beklerim.

8. 2022-2024 arasi yan tahtalar arasinda acik ara en fazla zenginlik saglama potansiyeli olan hisse, bir benzeri yok, bedava. Allah gerektirmesin, alabildikce aliyorum tutuyorum ve tutacagim, cocuklara miras parasi olsun ileride ins.

Sayfa 208/521 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •