Sayfa 494/519 İlkİlk ... 394444484492493494495496504 ... SonSon
Arama sonucu : 4145 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. Bu hissede gerçekten spek var mı ?
    Bana göre hayır. Hisse daha öncede söylediğim gibi başıboş. Herkes şirketin değerini biliyor. Prim yapar diye geliyor. 1-2 gün duruyor baktı bir şey olmuyor satıp çıkıyor. İsterse iskelesi altın kaplama olsun piyasanın biçtiği değer bu. Eğer var ise bu spek denilen gudubet böyle bir ortamda kağıdı çok kısa sürelerde 500-600 bandına çıkarıp elinden çıkarabilecekken neden bu rakamlarda tutsun. Mart ayının ortasından sonra malını kime satacak. Para altın ve dövize kaçacak. Ben kıçımla inatlaştım ve altıma sıçtım. Yaklaşık 1,5 yıl taşıdım. Bu meret hisse yüzünden en az bir daire parası uçtu gitti. Bu kağıda yatırım yapmayı düşünenler belki uzun vadede iyi para kazanabilir ama sağlığından olur.
    Yazdıklarım sadece sesli düşüncelerim olup, beni bağlar.

2. 5 gündür düşüyor, maşallah gencoların hissesine, geçen hafta bugün 54.45 kapatmıştı.

İyi tatiller herkese, hafta sonunda istese de hisseyi düşüremeyecek olan tahtacı da dahil.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by MA01 Yazıyı Oku
    Sorun şu ki; ege gübrenin değerini biz çok iyi biliyoruz, ama patronun kendisi bilmiyor, yanı başındaki Nemport hızlı davrandı, limanı büyüttü, artık ege gübrenin ciddi bir rakibi var, MSC gemileri Nemporta geliyor, yakında ege gübre ile rekabeti iyice kızdırır, bizimki liman büyütme işini çözemedi, gübre sanayinin çok gerisinde kaldı, üretimi durdurdu, hala ne yapacağını bilmiyor
    Bizimki zaten elleçleme kapasitesini doldurmuyor olduğu için liman büyütme planı gündemde değil diye biliyorum.

Önce kapasiteyi doldurur hale gelmesi lazım.

Msc’nin nemporta gidiyor olması kötü haber.

Bizimkiler bir ara fiyat indirimi yapıp boost etmişleri trafiği.

Bizim grupta eggub liman trafiğini günlük izleyenler var.

Ben bir sorayım onlara durum nasıldır diye.

Ama aslında enflasyon muhasebesine geçecek olan eggub’ün büyük bir harekete başlamasını beklerdim

2004 yılındaki varlıkları
    2010 yılı yatırımları vbvb

Bir sürü yatırımının gerçek değerini göstermek zorunda kalacak.

Her ne kadar arsasını o çok eski yılın değerini reel hale getirecek bile olsa ciddi rakamlar gelmesi gerekiyor.

Arsasının bugünkü yeniden değerlemesini getirmeyecek ne yazık ki (benim anladığım)

O günkü artsa değerini enflasyonla bugüne getirecek.

Halbuki enflasyon haricinde o arsanın türkiyenin ihracatının artışı ve ileride daha da artacak olması nedeniyle reel olarak bile 5-10 kat arttığı gerçeği bar.

Bu gerçeği ne yazık ki hala gizlemeye devam edecekler.

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Neden peki?
    Çünkü Ege gübrenin 9 aylık SOLO bilançodaki kar KONSOLİDE bilançodan daha fazla. Bu demek ki TC EGE Konteyner şirketi zarar yazmış. Ayrıca 9 aylıkta yapılan değerleme nedeniyle AMORTİSMAN giderleri de son çeyrekte artacak. Gübre kısmının zararı artacak. Bence Ege gübrenin yazdığı 300 milyon kar TC EGE Konteyner şirketinden aldığı yıllık kira geliri, yani 12 milyon dolar. Bunu eski kiracı CAPSA dan da alıyordu. YTD....

5. EGE GÜBRE de KONSOLİDE bilançoda LİMAN 75 milyon TL 700 dönüm arsa 65 milyon TL. Bunlar için gerçek bir değerleme yapılırsa o zaman her şey güzel olur. YTD...

6. GENÇER HOLDİNG de hisseler çocuklara geçince %40 pay dağılı KAP ta böyle olmuş.
    Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı(%)
    RECEP GENÇER 4.232.984,74 TRY 4,24
    NERİMAN GENÇER 501.274,5 TRY 0,5
    KEMAL GENÇER 12.012.022,5 TRY 12,01
    AHMET GENÇER 12.012.022,5 TRY 12,01
    BUKET GENÇER ŞAHİN12.012.022,5TRY12,01
    TOPLAM 40.770.326,74 TRY 40,77

7.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Çünkü Ege gübrenin 9 aylık SOLO bilançodaki kar KONSOLİDE bilançodan daha fazla. Bu demek ki TC EGE Konteyner şirketi zarar yazmış. Ayrıca 9 aylıkta yapılan değerleme nedeniyle AMORTİSMAN giderleri de son çeyrekte artacak. Gübre kısmının zararı artacak. Bence Ege gübrenin yazdığı 300 milyon kar TC EGE Konteyner şirketinden aldığı yıllık kira geliri, yani 12 milyon dolar. Bunu eski kiracı CAPSA dan da alıyordu. YTD....
    Zarar eden limancılık faaliyetleri değil gübre faaliyetleri. Enflasyon muhasebesi kısa vadede karlılığı azaltsa bile ki ben zannetmiyorum; orta vadede şirketin gerçek değerini daha iyi ortaya çıkaracağına inanıyorum, bundan dolayı da hisseye orta uzun vadede olumlu bakıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    emin misiniz acaba....

9 aylık solo bilanconun karı....303.600

9 aylık konsolide bilanconun karı....365.099

Sayfa 494/519 İlkİlk ... 394444484492493494495496504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •