Sayfa 522/522 İlkİlk ... 22422472512520521522
Arama sonucu : 4171 madde; 4,169 - 4,171 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Hepiniz blr mahalle sokak cadde vs oturuyorsunuz aynı mahallede cadde de bir sürü ev var diyelim ki hemen karşınızdaki apartmanda bir satılık ilanı gördünüz hemen merak ederisiniz evininizi satmayacaksınız ama acaba orası kaça satılık bizim ev kaça diye düşünürsünüz

Karşı cadde deki inşaat halindeki ev 1 milyar dolar dan temelden alıcı bulmuş
    Sizce sizin evin değeri kaç para eder sizin ev tamamlanmış

Siz evinizin karşısı kaba inşaat 1 milyar dolar iken evinizi 130 milyon dolara satarmıyıdınız ve bu olay 2015 yılına ait 9 sene geçti şu anda acaba o evin karşısındaki ev kaç milyar dolar

https://www.haberturk.com/ekonomi/is...-deger-bicildi
    Dadaş, yıllardan beri yedin bitirdin kendini değerleme ile. Değerleme olsa, pd/dd birin altına düşse ne olacak. Hissenin fiyatı mı fırlayacak? THYAO, Halkbank, SAHOL piyasa değerleri defter değerlerinin altında geziyor. Onlar niye fırlamıyor? Fiyatı belirleyen patron ve varsa tahtacı. Bu değerleme konusu senin için takıntı mı yoksa ortam oluşturma mı bilmiyorum. Takıntı ise kendini üzüyorsun. Ortam oluşturma ise o senin bileceğin bir konu.

2.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Az önce öğrendim İzmir Çeşme dolmuş ücreti 100 tl iken 180 tl olmuş şimdl Eggub 70 tl idi 45 e indirim olmuş hatta dolar bazında 115 iken 45 e neredeyse 3 kat aşağı yaklaşık indirim şimdi ulaşım bile mesela bir fabrika düşünün fabrikaya çalışmaya giden işçiler ulaşımı bile değer kazanıyor ama sürekli çalışarak büyüttükleri o fabrika değer kaybediyor her şeye zam ama Eggub e iskonto indirim bu normal değil bu örnek bile olağanüstü olağan dışı blr iskonto gerçek hayatta böyle bir şey yok peynir ekmek simit bile alsak 10 kat para kazanacakmışız

Olay bu enflasyon ortada ve bu enflasyon da ucuz bir şey kalmadı arsa Maklna blna her şey e zam geldi şimdi ben buradaki ironiye dikkat çekiyorum bilimsel görüş bildirmek amacım benim dedem fizik öğretmeni idi anneannem fen hocası eğer Borsa bilim i varsa Eggub vakası incelenmeli ortada ister arsa güncelleme olsun olmasın var olan bir değer var ve enflasyon a tabi varlıklar herşeyin fiyatı artarken Eggub nasıl olurda geri geliyor halka arzlar var hepsi güncel enflasyon a göre halka arz değeri kimse bedava vermiyor halka arzı ama gerçek değerlinde açılmasına rağmen üstüne halka arz a katılanlar patron sanki ucuza vermiş gibi algı o hisseler kat ve kat prim yapıyor blz ise gerçek değerini istiyoruz olması gereken BASİC değeri fırlama filan değil temel değeri istiyoruz oda malum emsal limanlar işte patron bile demişti en az Alsancak limanından daha değerli diye işte bilim burda duruyor malın sahibi böyle diyor ister güncellesin isterse güncellemesin arsayı böyle bir değeri aşikar patron bile emsal e göre en az hatta diyor adam ne yapsın ama anlaşılmaz olan o halka arzlara bu kadar cömert piyasa Eggub söz konusu olunca nasıl bu kadar sağır olabiliyor Eggub ü duyan yok varlıkları resmen bağırıyor burda eşyanın tabiatına aykırı iskonto var diye işte olay bu gizli kalmış ve hala piyasa keşfetmiş değil hiçbir yerde analiz yok ar ge raporu yok herkes bence aracı kurumlarından ar ge raporu görüş istesin nasıl olurda bu çağda bu emsaller var iken böyle unutulmuş ve sahipsiz kalmış olabilir piyasa bunu görmeli amaç bilim kazansın

3. Arsa güncelleme ister yapsın yapmasın patron biz biliyoruz çok kıymetli demişti o manada konuşmuştu toplantıda hatta arsa güncelleyelim de siz üstüne bir de bedelsiz isterseniz diye espirili aslında burdan çıkan arsa güncel Expertiz olsa bedelsiz deposu ile borsada işte o halka arz vs peşinde koşan ve borsa da en popüler gündem olan bedelsiz hikayesi beslenecek yani egeen Konya bfren gibi ilerde Eggub hikayesi doğacak hani böyle potansiyel i nasıl olurda görmezden gelinir öyle bedelsiz beklemtlller pd dd oranı 23-30 ve üstü 100 e kadar çıkıyor bedelsiz olmasa bile benzer aynı sektör gübrf pddd 8-9 şimdi arsa güncel değilken böyle iskonto bir de güncel expertlz yapılsa potansiyele bakarmısınız bu akıllara zarar ama işte bilimsel olmayan böyle etkin piyasa teoremimde bu çağda nasıl üzeri örtülü kalınır nasıl olurda keşfedilmez ama işte derdimiz blr spekülatör veya yabancı yatırımcı keşfetsin ki son genel kurulda 6 tane Etf fon katıldığı noktada taaa Alaska dan bile bu potansiyeli keşfeden var ama benim yurdum insanı spekülatörü aracı kurumu halka arz peşinden hesapsız kitapsız çılgınca koşan yatırmcı kitlesi görmüyor ama o son genel kurula katılan fonlar manidar madende tünelde ışık görüldü demek ama artık yeter birileri görsün hak ettiği yere gitsin bu hisse herkesin. Kul hakkı var onca sabır ama Allah büyük

Sayfa 522/522 İlkİlk ... 22422472512520521522

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •