Sayfa 517/521 İlkİlk ... 17417467507515516517518519 ... SonSon
Arama sonucu : 4165 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Gübre işini Zamanla bırakacak gibi konuşmalardan edinilen izlenim ki patron geçen dönem dalgalanmaya yakalandık ondan zarar ettik mecbur pahalı aldığımız zarara sattık diyor ama bundan sonra karlılık çok net öngörmeden üretmeyeceğiz anca istikrar olursa sektörde öyle diyor ama belliki bu işi basiretli bir tacir gibi yönetemiyorlar tabi bunu iyi niyetli mi kötü niyetli mi kasıtlımı bilmiyoruz ama böyle olmamalı idi kamu iktisadi teşebbüsleri bile kar amacı gütmeyen gübrf vs kar edecek ama Eggub zarar edecek hem kapasite az olması esnek yönetim demek hal böyle iken bile 250-260 milyon galiba zarar anlaşılabilir değil inş aklı selim bir anlayışla tamamen çekilir ve 700 dönüm hinterland var bu alanı tümü ile limana tahsis edip firma ismi de Eggub değil Egeliman olmalı mesela öyle olsa muhteşem bir değişim dönüşüm yüksek karlılık verimlilik ve piyasa değerlemeleri çok farklı bir boyuta taşınır o noktada değer analizi 2-3 Alsancak limanı demek olur bence çünkü Alsancak limanı su derinliği 10 metre bu 28 max bu deniz tarafı ama kara tarafı işte gübreyi bıraksa 750 dönüm alan bu Alsancak limanından çok ama çok daha büyük bir hinterlanda kavuşmak demek bu Çinli ve Katarlı ilgisi çeker gübreyi bırakıp sadece liman olsa hani gıdıklayıcı bir fiyat olacak ki anca öyle satarım diyor ya o vakit patronu çok gıdıklar Çinliler ve iskele de uzatacak dev gemiler yanaşacak ve tank çiftliği de yıl sonunda kapatacağız dedi orayı da konteynır a tahsis çok daha yüksek karlılık demek yeni yatırm ile gübre işini de bıraksa artan kapasite ile parlayan bir yıldız liman doğacak diye düşünüyorum ki bu ışığı şimdiden Alaska lılar bile görmüş zaten ama işte basiretli yönetim dokunuşları lazım akılcı olmalılar bozlar lehine max verimli yönetmeliler o noktada firmaya yapıcı dille önerilerimizi mail olarak iletelim genel kurul bitti ama iletişimde olmak lazım firma ile yine gelecek için basiretli adımlar atmaları için sürekli baskı ve denetim unsuru olmalıyız inş bu sene gübre işinden aynı zararları yaşamayız rakip ler kar ederken. Aynı piyasa koşullarında aksi bu şüpheli ve iyi niyetli olmayan bir tablo olur inş vicdana gelirler aksi incelenmesi gerekir firma ziyaret edilen edip neden nasıl olur da devlet gübre firması kar ederken siz zarar ediyorsunuz diye ortaklar olarak hesap sormalıyız ama inş gerek kalmaz toplantıda gübre konusunda akılcı olacağız izlenimi verdiler ama takip edeceğiz inş
    Sn. dadaş, sürekli gübre sektöründe sadece eggub gübre faaliyetlerinden zarar ediyor gibi bahsediyorsunuz ancak, başta gübretaş ve tekfen olmak üzere(hekts, bagfs) tüm gübre sektörü içerisinde, son bilançolara göre sadece eggub net kar açıklamış, artı fena sayılmayacak oranda da temettü dağıtım kararı aldı. Bu durumu da göz önüne almak gerekir. Saygılar.

3. Haklısın üstadım ama işte Liman çok karlı oradaki yüksek karlılık gübreye heba oluyor sanki bu faaliyetleri o gübreye ayrılan geniş bir alan depolar üretim tesisleri filan konteynır a ayırsa süper ötesi olur birde mesela bu tank çiftliği dökme yük vs yi de konteynır a ayıracak öyle dediler mesela çok olumlu bir karar inş gübre işini de tamamen bu yeni iskele yatırımı ile arka alan zaten yetmeyecek dev gemiler o inen konteynerlar için 700 dönpm hinterland ı komple tahsis etse olası gübre kar edecek pozisyona bile gelse liman işi çok daha karlı olur diye düşünüyorum ama haklısınız biraz düzelme var ama işte genel olarak uzun süreli bakınca bilançoyu liman gelirlerini aşağı çeken bir unsur inş piyasa koşulları düzelir zaten gübreden de kat etse ki çok ilginç mesela hiç liman yok düşünelim böyle zarar da etse az kar da etse bir gübre fabrikası var ama mevcut borsa değeri o beğenmediğimiz gübre fabrikası nı bile temsil etmekten uzak blr piyasa değeri 130 milyon dolar yani şu anda fotoğraf gübre fabrikası alana milyar dolarlık uluslararası liman bedava 1 gübre fabrikası alana liman hediye fotoğrafı var ama üstadım bizim yerli yatırımcı spekülatör aracı kurumlar hata patron buyback ile destek atmak bile istemiyor halbuki liman hediye ama Bu hediye yi almak istemiyor kimse ama hediyeyi yabancı yatırmcılar kapacak galiba. 🙂😇

Bence ünvan değişikliğine gitsin. Eglmn olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,115
     Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Bence ünvan değişikliğine gitsin. Eglmn olsun
    Egeen2 olsunDaha çarpıcı olur ismi
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

EGELİM

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Egeen2 olsunDaha çarpıcı olur ismi

Aslında maddi duran varlıklar işte arsa genel kurulda patron çok değerli ben biliyorum dedi bana faydası yok borsacılara fayda biz borsa tarafında olmadık o açıdan gibi ima etti ama burdan ipucu

Enflasyon muhasebesi ile arsaya yapılan güncelleme yetersiz bunu böyle cevap vererek patronda itiraf etti

Ve diyor ki arsa gayrimenkul firmasına güncellense öyle talep ediyorsunuz diyelim arsayı böyle güncelledik siz şimdi birde bedelsiz isterseniz dedi toplantıda yani araa öyle değerli ki güncellense Egeen gibi bedelsiz potansiyeli en yüksek belkide ilk 5 hisse arasına girer bence işte o zaman adına Egeen2 yakışır
    Güncelleme gelse bedelsiz istetecek bedellsix deposu ortaya çıkacak

Defter değeri enflasyon muhasebesine göre bile pd dd 1 p vakit düşünemiyorum eksi olacak pd dd inanılmaz bir cazibe rasyo ortaya çıkacak ama şu anda bile pd dd 1 ama benzerleri mesela gübrf pd dd 9 yani Eggub 400 olsa anca gübrf pd dd rasyosunu yakalayacak Egeen bile pd dd 22 yani Eggub 22 kat pirim yapsa yani 900 olsa anca Egeen yakalayacak ve esas en önemli gizli kalmış değer bu daha araa gerçek anlamda güncelleme yapılmadan bu rasyoya göre işte ah keşke güncelleme gelse ikna olsa patron potansiyeli herhalde borsa tarihlne geçer ve bu gizli kalmış değer bence borsa tarihinde böyle akıl almazlar blr iskonto yok bu hayatın borsanın olağan akışına aykırı ama işte keşfeden yok sürünüyor bu olağanüstü potansiyel yerlerde

Arkadaşlar merhaba

Patronu tanımıyormuş gibi konuşmayalım ne olur.

Bu patron sizdeki hisseleri yok pahasına alabilmek için gerekirse şirketi batırmaya kadar götürür.

Geri alım dediğiniz şirketine inanan ve borsa performansı nedeniyle yayırımcıların zor durumunu anlayan patronlarda olur.
    Şirketine o kadar inanmaktadır ki
    Geri alım açıklar

Herkesin şirkete inancının perçinlenmesi için bunu yapar.
    Hep birlikte şirketin hak ettiği değere geldiğini görmek onu mutlu eder.

Bu adamın bu komuyla ilgisi yok.
    Herkesin şirketin berbat olduğuna inanıp defolup gitmesi için yıllarını verdi bu adam.

Bilmez misiniz
    Bu hissede tüm lotlar sayılmaktadır

Bu alımları yapanların nefesini kesecek kadar baskı
    Ümüğünü sıkacak kadar baskı yapıp lanet olsun deyip gitmeleri hedeflenmektedir.

Bilmez misiniz bu adam yıllarca bu şirketi nasıl baskıladı.

Tahtacılar bile yanaşamadı

Bu patron burada olduğu müddetçe bize burada ekmek yok.

Hepimiz gafil avlandık

Geçmiş olsun

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 517/521 İlkİlk ... 17417467507515516517518519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz