Sayfa 516/521 İlkİlk ... 16416466506514515516517518 ... SonSon
Arama sonucu : 4165 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    https://www.dimensional.com/us-en/etfs

https://apfc.org/

https://www.americancentury.com/advi...products/etfs/

Higher Expected Returns
    Market prices contain reliable information that can be used to position portfolios toward outperformance.
     Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Toplantıya katılan bir diğer fon da bu adamlar profesyonel analiz yöntemleri

Applying the experience gained from over 60 years of active management, our suite of ETFs lets you pursue specific outcomes based on current market prices as well as return-enhancing and risk-mitigating characteristics.

Diverse Approaches, Independent Thinking
    Our ETF lineup includes a comprehensive range of active strategies managed by teams with distinct philosophies and processes. In addition to our active bottom-up security selection capabilities, we’ve added a diversified, systematic active management approach by our investment team at Avantis Investors®.
     Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Toplantıya katılan yabancı fonlar dikkat çekici internet siteleri var onları incelediğimde sıradışı olağanüstü getiri potansiyeline yatırım yapan yüksek getiri avcısı fonlar imiş ucuz hisse avcısı ve öyle hani kchol va Arçelik gibi muhafazakar hisselerden ziyade outstanding perform diyor ve Value değer analizi yaparak çalışan fonlar bu her şeyin ötesinde olağanüstü bir olumlu yönde gelişme patron diyor kendisini tebrik ediyorum arsam çok kıymetli ben biliyorum zaten gayrimenkul expertize gerek yol diyor haklı işte finansal okur yazar olmayan yerli aracı kurumlar vatandaş analist bilemedi ama yabancı fonlar nihayet keşfetti helal olsun patron gurur duymalı ama işte yerli piyasa da bir tane aracı kurum raporlu yok hiçbir aracı kurum konuşmuyor analize almıyor ama taaa Alaska dan Amerika’dan fonlar olağanüstü sıradışı getiri arayan fonlar aradığını kaç bln km öteden Eggub te bulmuş helal olsun adamlara bu hissenin geleceği için çok önemli bir gelişme zaten toplantı öncesi yöneticilerde ilk defa böyle blr sürü yabancı fon toplantıya katılıyor demiştiler onlarında dikkatini çekmiş hayırlı uğurlu olsun

Alaska fonu na helal olsun nerden keşfetmişler adamlar zeki insanlar bu gizli kalmış değeri keşfeden fon ilkesi buymuş

OUR VISION IS TO DELIVER OUTSTANDING RETURNS
    FOR THE BENEFIT OF ALL CURRENT AND FUTURE GENERATIONS OF ALASKANS
    Tamam işte, bize bu tür bilgilerle gelin, başımız üstüne

2.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Üstadım 🙏🤝💐

3.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Üstadım
    Güzel bilgiler teşekkürler.

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Üstadım 🙏🤝💐
    Estağfurullah, ben teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Güzel bilgiler teşekkürler.

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim 🙏🙂🤝
    İnş faydalı olur da bu gizli kalmış değer keşfedilir 🙏

Alaska fonu çok manidar binlerce km uzaktan Alaskalıların geleceği için yatırım yapan sıradışı getiri peşinde olan fon bile keşfetmiş 👏

Ama bizde patron en az Alsancak limanından daha değerli diyor yani emsal milyarlarca dolar demek patron gözüyle
    Hemen yüzme mesafesi Petkim llmanına goldman sachs 1 milyar dolar değer üzerinden ortak oluyor hemde inşaat halinde

Benzer limanlar milyar dolardan başlıyor

Bu benzersiz konum su derinliği bile yüzlerce milyon dolar Alsancak limanı 10 metre ama bizim. 28 metre ki an itibari piyasa değeri 130 milyon dolar ama sırf su derinliği dip tarama Alsancak körfez su derinliği artması için tahmini 300 milyon dolar diye okumuştum yıllar önce körfez temizlik vs ki çok zor ama blz zaten doğal derin ve korunaklı yerde İpekyolu hattı stratejik ve Aliağa ihracat kapısı ve üstelik biz arsa kendi mülkü ve kupon yer patronda dedi arsa çok değerli ben biliyorum değerli exoertlze gerek yok ki öyle bir liman arsası bul dese Çinli katarlı vs liman yatırmcısı bulamazsınız o noktada bu olma değeri ancak müzayede ile belli olur ve halka arz edilecek olsa 8 milyon yatırmcı içi boş hisse peşinde bunu keşfetse o halka arz kitlesi ki Alaska fonu bile keşfetmiş iken bizimkiler uyuyor ama inş o kitle keşfeder yerli de kazansın ama işte finansal okur yazarlık önemli

Şimdl nerden baksan en az bir kaç milyar dolar ama şu anda 130 milyon dolar akıl tutulması işte bu hayatın ve borsaların firma değerleme analizlerin olağan akışına aykırılığı keşfedip olağanüstü getiri bekleyen Alaska fonu bunu görmüş analiz etmiş olsa gerek inş bizim kiler de tespit eder keşfeder 🙏

6.  Alıntı Originally Posted by hoca1998 Yazıyı Oku
    Hocam,
    yanlış bilmiyorsam konteynır iskelesi 330 mt. onu 430 yapmak istiyorlar. (Bu iskeleyi TCE işletiyor)
    Diğer 411 mt olan iskele dökme yük iskelesi. Orada konteynır indiremiyorlar.(Bu iskeleyi Ege Gübre kendi işletiyor)

Asıl d*****n kuyruğu eğer spk batıçim iskelesinin halka arzını onaylarsa kopacak.
    (Aralık 2023 te müracaat edilmiş) (Ege Gübre ile arasında sadece 1 iskele var)

tesekkürler...

Gübre işi ne durumda devam ediyor mu gübreye? Genel olarak patron gübre işini bırakmayı düşünüyor mu?

8. Gübre işini Zamanla bırakacak gibi konuşmalardan edinilen izlenim ki patron geçen dönem dalgalanmaya yakalandık ondan zarar ettik mecbur pahalı aldığımız zarara sattık diyor ama bundan sonra karlılık çok net öngörmeden üretmeyeceğiz anca istikrar olursa sektörde öyle diyor ama belliki bu işi basiretli bir tacir gibi yönetemiyorlar tabi bunu iyi niyetli mi kötü niyetli mi kasıtlımı bilmiyoruz ama böyle olmamalı idi kamu iktisadi teşebbüsleri bile kar amacı gütmeyen gübrf vs kar edecek ama Eggub zarar edecek hem kapasite az olması esnek yönetim demek hal böyle iken bile 250-260 milyon galiba zarar anlaşılabilir değil inş aklı selim bir anlayışla tamamen çekilir ve 700 dönüm hinterland var bu alanı tümü ile limana tahsis edip firma ismi de Eggub değil Egeliman olmalı mesela öyle olsa muhteşem bir değişim dönüşüm yüksek karlılık verimlilik ve piyasa değerlemeleri çok farklı bir boyuta taşınır o noktada değer analizi 2-3 Alsancak limanı demek olur bence çünkü Alsancak limanı su derinliği 10 metre bu 28 max bu deniz tarafı ama kara tarafı işte gübreyi bıraksa 750 dönüm alan bu Alsancak limanından çok ama çok daha büyük bir hinterlanda kavuşmak demek bu Çinli ve Katarlı ilgisi çeker gübreyi bırakıp sadece liman olsa hani gıdıklayıcı bir fiyat olacak ki anca öyle satarım diyor ya o vakit patronu çok gıdıklar Çinliler ve iskele de uzatacak dev gemiler yanaşacak ve tank çiftliği de yıl sonunda kapatacağız dedi orayı da konteynır a tahsis çok daha yüksek karlılık demek yeni yatırm ile gübre işini de bıraksa artan kapasite ile parlayan bir yıldız liman doğacak diye düşünüyorum ki bu ışığı şimdiden Alaska lılar bile görmüş zaten ama işte basiretli yönetim dokunuşları lazım akılcı olmalılar bozlar lehine max verimli yönetmeliler o noktada firmaya yapıcı dille önerilerimizi mail olarak iletelim genel kurul bitti ama iletişimde olmak lazım firma ile yine gelecek için basiretli adımlar atmaları için sürekli baskı ve denetim unsuru olmalıyız inş bu sene gübre işinden aynı zararları yaşamayız rakip ler kar ederken. Aynı piyasa koşullarında aksi bu şüpheli ve iyi niyetli olmayan bir tablo olur inş vicdana gelirler aksi incelenmesi gerekir firma ziyaret edilen edip neden nasıl olur da devlet gübre firması kar ederken siz zarar ediyorsunuz diye ortaklar olarak hesap sormalıyız ama inş gerek kalmaz toplantıda gübre konusunda akılcı olacağız izlenimi verdiler ama takip edeceğiz inş

Sayfa 516/521 İlkİlk ... 16416466506514515516517518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •