Sayfa 452/519 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502 ... SonSon
Arama sonucu : 4145 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: EGGUB - Ege Gübre

1.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Sonunu izlememişsin galiba...Adam bence doğru söylüyor...Çoğu hisslerde aynı kişiler var....Ama sonunda ne diyor videoda uzuncu larla uğraşmıyor diyor....Uzun vade de bekleyenlere yapacakları bişey yok....Merak ettiğim enflasyon muhasebesi ne zaman son...
    Sonuna kadar izlemedim evet, çünkü videonun başlarında adamlar sadece hisselerin hepsini değil tüm endeksi almışlar diyor! bunun nesini ciddiye alıp ta izleyim ki. Hisseler de bir takım kimselerin hakimiyeti yada manüpülasyonu şimdiki kadar olmasa da eskiden beri var olagelen bir durum. Bunlardan etkilenmemek ve korunmanın yöntemleri de bellidir. kendimizi sürekli eğitmek ve şirketler hakkında araştırma yapmak. En başta da inandığımız hisse de sabırla beklemek.

2. Hisse güzel...Liman bakımından karı da iyi...Limanı arsası değerli...Ama patron neden hakettiği fiyata götürmüyor....2-3 yıl önce 280 e kadar çıkmıştı...Egeeen 1100 civarı idi şimdi 14 kat gitmiş egeen...Egeenin lotu ve dolaşımı az bedelsiz oranı yüksek ama egegub in de çok abartlılı bir lotu yok dolaşımıda çok değil...Sadece liman ve arsa fiyatını fiyatlasa yine yeter...Aslanselim kardeşime hal veriyorum.3 yıldan beri bunda beklemek kolay değil.Hele ki tek hisse bunda beklemek hiç kolay değil...Bedelsiz veriyor küçük küçük...Enflasyon muhasebesi bakalım nasıl etkileyecek.Benim için bir hissede öncelik patron sonrası hikayesi olcak sermaye düşük karı yüksek temettüsü olcak...Patron hariç diğer faktörler tutuyor.Tek eksi yanı ptrn.Herşey patronun elinde hisseyi şaha sadece Patron çıkartabilir...Umarım bekleyen herkes kazanır...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

3.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Hisse güzel...Liman bakımından karı da iyi...Limanı arsası değerli...Ama patron neden hakettiği fiyata götürmüyor....2-3 yıl önce 280 e kadar çıkmıştı...Egeeen 1100 civarı idi şimdi 14 kat gitmiş egeen...Egeenin lotu ve dolaşımı az bedelsiz oranı yüksek ama egegub in de çok abartlılı bir lotu yok dolaşımıda çok değil...Sadece liman ve arsa fiyatını fiyatlasa yine yeter...Aslanselim kardeşime hal veriyorum.3 yıldan beri bunda beklemek kolay değil.Hele ki tek hisse bunda beklemek hiç kolay değil...Bedelsiz veriyor küçük küçük...Enflasyon muhasebesi bakalım nasıl etkileyecek.Benim için bir hissede öncelik patron sonrası hikayesi olcak sermaye düşük karı yüksek temettüsü olcak...Patron hariç diğer faktörler tutuyor.Tek eksi yanı ptrn.Herşey patronun elinde hisseyi şaha sadece Patron çıkartabilir...Umarım bekleyen herkes kazanır...
    Sn. ank11, şunu anlayamıyorum ben, bir hisseyi patron götürecek diye alıyor isek; biz şirkete değil 'patrona'' yatırım yapmış olmuyor muyuz? Patron hisseleri ile ''oynasa'' patron hissesi oluyor, alım yapmasa patron götürmedi oluyor. Bırakalım patrondan medet ummayı. Karlı bir şirketin rasyoları uygunsa elbet bir gün piyasa ona gerektiği değeri verir zaten. Ben olaya hep böyle bakarım.

4.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Sn. ank11, şunu anlayamıyorum ben, bir hisseyi patron götürecek diye alıyor isek; biz şirkete değil 'patrona'' yatırım yapmış olmuyor muyuz? Patron hisseleri ile ''oynasa'' patron hissesi oluyor, alım yapmasa patron götürmedi oluyor. Bırakalım patrondan medet ummayı. Karlı bir şirketin rasyoları uygunsa elbet bir gün piyasa ona gerektiği değeri verir zaten. Ben olaya hep böyle bakarım.
    Saygıdeğer kardeşim aynen dediğin gibi patrona yatırım yapmış oluyoruz.Genel kurul da konuşmasını dinlemişssindir belki..Spek harektlere müsade etmem demişti...Yani demek istediği ben istemez isem hiçbirşey olmaz die.O toplantı videosunu izle benim demek istediğimi anlarsın....Kuşlu sitede bile çoğu ustalar ne yazmış biliomusun!Hisse alırken patron faktörü %70 demiş...Bende şunu anlamıyorum patron nasıl olurda malını düşük fiyatda tutar...Neden düşük gösterir?Aklıma gelen hala toplama peşindemi zaten çoğu kendisinde ya da gerçek değeri bu fiyatlar mı????
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

5.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Saygıdeğer kardeşim aynen dediğin gibi patrona yatırım yapmış oluyoruz.Genel kurul da konuşmasını dinlemişssindir belki..Spek harektlere müsade etmem demişti...Yani demek istediği ben istemez isem hiçbirşey olmaz die.O toplantı videosunu izle benim demek istediğimi anlarsın....Kuşlu sitede bile çoğu ustalar ne yazmış biliomusun!Hisse alırken patron faktörü %70 demiş...Bende şunu anlamıyorum patron nasıl olurda malını düşük fiyatda tutar...Neden düşük gösterir?Aklıma gelen hala toplama peşindemi zaten çoğu kendisinde ya da gerçek değeri bu fiyatlar mı????
    Fikirlerine saygı duyuyorum ve meramını anlıyorum. Bahsettiğin video, birkaç sene öncesine ait Genel Kurulda, bedelsiz sermaye artırımı neden yapılmıyor babında sorulan soruya karşılık; Recep Bey'in spekülatif (bir kereye mahsus ani yükseliş) hareketlere müsade etmem diye verdiği cevap videosu sanırım. O zamanlar yanlış hatırlamıyorsan bende de hisse vardı ki takip etmişim.
    Hisse alırken patron faktörü elbette önemli, hatta benim tanımadığım bir şirkette ilk bakacağım kriterlerden birisi ortakların kim olduğu ve refaranslarıdır. Gözümün tutmadığı patron şirketlerinden milyon kazanacağımı bilsem yine de almam. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Ama bunu başkalarının orda burda yaptığı değerlendirmeler ile değil, kendi objektif kriterlerime ve geçmişteki referanslarına göre karar veririm. Kuşlu sitede benimde hesabım ve görüşlerim var, takip ettiklerim var ama her yapılan yorumlara da balıklama atlamam.

6.  Alıntı Originally Posted by dadaş3525 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar derin analizlere gerek yok şimdi bu hisse geçen sene 120 idi yaklaşık 1 sene önce ve o tarihte 5 lt zeytinyağı 500 tl idi şu anda 3000 tl tabi 6 kat an itibari ile Eggub zeytinyağını yakalayabilmek için 720 tl olmalı ama şu anda 125 te sürünüyor bu normal değil bu hisse en azından enflasyon u yakalamalı diş macunu bile Eggub yerine alsak 25-30 tl olan macun 200 tl ve şimdi Eggub sonuçta gübre tezek üretiyor blz Eggub hissesi yerine ürettiği gübreyi alsak parayı katlayacak idik yani tezek bile Eggub ten daha çok değer kazandı bu aklın fikrin ötesinde anormal bir durum

Cenab-ı Hak kul hakkı için "Benim yanıma her şey ile gelin affederim. Fakat kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, kulum affeder. " demiştir. Allah'ın bu günahı bağışlayabilmesi için hakkı yenen kula danışacağı bilinmektedir. Eğer hakkı yenen hak sahibi kişiyi bağışlamazsa Allah bu günahı affetmeyecektir.

7. 124 üzerine kısada yerleşmeden bir cacık olmaz bundan. Aşağıda 115 ler var. orayı test etmek isteyebilir. Ama 124 üzerine yerleştikten sonra yukarı rakamlar konuşulmaya başlanabilir.

8. Uzunda ise kanal desteğinde, yükseliş pullback gibi de algılanabilir.

Sayfa 452/519 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •