Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 619/1004 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: Viop XXXV

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dil konusunda benden yeteneksizi azdır. Yıllarca kurslara vs gittim, en sonunda Boğaziçi elektronikte yüksek lisans öncesi hazırlık okudum. Onu da ilk sınavda geçtim. Ama konuşma, pratik durumum hep tarzanca seviyesinde kaldı. Yurt dışına seminer vs de hep durumu idare ettik.

Buna rağmen KPDS de adam gibi çalışmadan 89 almıştım. Tamam dil konuşurken, dinlerken vs yetenek önemli de, gramer ya da kelime bilgisi vs oturup çalışmakla, okumakla ilgili. Düşük KPDS nin bahanesi yok, çalışmamakla ilgisi var.

Ben olsam 70 olan barajı, 60 a değil, 80 e çıkarırdım. Yeterli dil bilgisi olmayan adam nasıl yayın takip edecek, nasıl seminere gidecek, nasıl yabancı dilde yazışma yapacak.

Bakın bunları genel zeka seviyemden şüphem olmadan, ama dil konusunun ayrı bir yetenek, ayrı bir zeka gerektirdiğini bilerek yazıyorum. İngilizce Okuduğunu anlamanın, yazmanın yetenekle pek ilgisi yok, basit bir matematiği var, çalışmakla ilgisi var.

Hatta bazen denk geliyorum, dil baraj puanının daha da düşürülmesini isteyen, %99 ihtimalle torpilli zibidiler var. Zaten düşük olan puan daha da düşsün istiyorlar. Ülkenin içinde olduğu saçma durumun bir başka örneği.
    Dostum memleketinde oradaki insanlarla kaynaşıp yakınlaşarak çok iyi öğrenirsin.
    Hele bir de yabancı kız arkadaş yaparsan her türlü süper oluyor.
    Dil için kursa felan gidecekseniz ülkesinde gidin.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dil konusunda benden yeteneksizi azdır. Yıllarca kurslara vs gittim, en sonunda Boğaziçi elektronikte yüksek lisans öncesi hazırlık okudum. Yeterliliği de ilk sınavda geçtim. Ama konuşma, pratik durumum hep tarzanca seviyesinde kaldı. Yurt dışına seminer vs de hep durumu idare ettik.

Buna rağmen KPDS de adam gibi çalışmadan 89 almıştım. Tamam dil konuşurken, dinlerken vs yetenek önemli de, gramer ya da kelime bilgisi vs oturup çalışmakla, okumakla ilgili. Düşük KPDS nin bahanesi yok, çalışmamakla ilgisi var.

Ben olsam 70 olan barajı, 60 a değil, 80 e çıkarırdım. Yeterli dil bilgisi olmayan adam nasıl yayın takip edecek, nasıl seminere gidecek, nasıl yabancı dilde yazışma yapacak.

Bakın bunları genel zeka seviyemden şüphem olmadan, ama dil konusunun ayrı bir yetenek, ayrı bir zeka gerektirdiğini bilerek yazıyorum. İngilizce Okuduğunu anlamanın, yazmanın yetenekle pek ilgisi yok, basit bir matematiği var, çalışmakla ilgisi var.

Hatta bazen denk geliyorum, dil baraj puanının daha da düşürülmesini isteyen, %99 ihtimalle torpilli zibidiler var. Zaten düşük olan puan daha da düşsün istiyorlar. Ülkenin içinde olduğu saçma durumun bir başka örneği.
    Aynen katılıyorum, 70 bile düşüktü ki güzel bir şekilde açıklamışsınız. Elinize sağlık...

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

1 ekim itibariyle pazar değişikliği:

4. Merhaba sayın forumdaşlar, bazı arkadaşların kırıcı yorumları olsa da onlara içtenlikle teşekkür ediyorum galiba büyük bir hatadan dönmüş oldum. Gün içi AL/SAT ın biraz kumara girdiğini anladım. Artık orta vadeli saatlik hareketli ortalamaları takip ederek trend takibi yaparak pozisyon açmayı düşünüyorum. Gerçi cuma günü bir miktar 1515 maliyetli short yaptım , Günlük ve haftalıkların SAT vermiş olmasından ve geçte olsa eğer bir düşüş trendi olacaksa kaçırmamak için. Benim geçmişte kullandığım saatlik 5-16 üssel ortalama AL vermiş durumda.Bu pozisyon bana ciddi zarar verebilir. inşallah gap lı bir açılış olmaz Eğer endeks fibonacci düzeltme seviyesi ( 23.6% ) 1517.5 üstüne atarsa pozisyonu hemen kapatıcam.

Sormak istediğim geçmişte başarılı bir traderin tavsiyesi doğrultusunda 5-16 üssel hareketli ortalamayı kullanıyordum ve başarılı sonuçlar veriyordu.daha önce dediğim gibi sisteme uymadığım için battım Matriks veri terminali lisansını satın aldım ama sistem nasıl oluşturulur , geriye doğru nasıl test edilir beceremedim. Galiba belli formüller yazarak (benim için orta vade saatlik ) geçmişte en karlı hangi hareketli ortalamalar ve türü basit,üssel,ağırlıklı ortaya çıkıyormuş.Elbette geçmişte olan gelecektede olacak değil bunun farkındayım ama en azından geçmiş gelecek adına bir fikir veriyor.. forumdaşlardan ricam Matriks sahibi ve sistem test etmeyi , formüller yazmayı bilen bir arkadaş benim için vadeli endeksi test ederse , en faydalı kesişimleri AL/SAT sinyalleri üreten hangi hareketli ortalamar ve türü hakkında bilgi verirse çok sevinirim..Ayrıca yatay piyasada sermayeyi kediye yüklememek için hangi göstergeleri kullanmamız , yatay piyasadan en az zararla nasıl çıkacağımız konusunda bilgi verirseniz gerçekten çok makbule geçer..

Alıntı Originally Posted by LaNCe Yazıyı Oku
    Merhaba sayın forumdaşlar, bazı arkadaşların kırıcı yorumları olsa da onlara içtenlikle teşekkür ediyorum galiba büyük bir hatadan dönmüş oldum. Gün içi AL/SAT ın biraz kumara girdiğini anladım. Artık orta vadeli saatlik hareketli ortalamaları takip ederek trend takibi yaparak pozisyon açmayı düşünüyorum. Gerçi cuma günü bir miktar 1515 maliyetli short yaptım , Günlük ve haftalıkların SAT vermiş olmasından ve geçte olsa eğer bir düşüş trendi olacaksa kaçırmamak için. Benim geçmişte kullandığım saatlik 5-16 üssel ortalama AL vermiş durumda.Bu pozisyon bana ciddi zarar verebilir. inşallah gap lı bir açılış olmaz Eğer endeks fibonacci düzeltme seviyesi ( 23.6% ) 1517.5 üstüne atarsa pozisyonu hemen kapatıcam.

Sormak istediğim geçmişte başarılı bir traderin tavsiyesi doğrultusunda 5-16 üssel hareketli ortalamayı kullanıyordum ve başarılı sonuçlar veriyordu.daha önce dediğim gibi sisteme uymadığım için battım Matriks veri terminali lisansını satın aldım ama sistem nasıl oluşturulur , geriye doğru nasıl test edilir beceremedim. Galiba belli formüller yazarak (benim için orta vade saatlik ) geçmişte en karlı hangi hareketli ortalamalar ve türü basit,üssel,ağırlıklı ortaya çıkıyormuş.Elbette geçmişte olan gelecektede olacak değil bunun farkındayım ama en azından geçmiş gelecek adına bir fikir veriyor.. forumdaşlardan ricam Matriks sahibi ve sistem test etmeyi , formüller yazmayı bilen bir arkadaş benim için vadeli endeksi test ederse , en faydalı kesişimleri AL/SAT sinyalleri üreten hangi hareketli ortalamar ve türü hakkında bilgi verirse çok sevinirim..Ayrıca yatay piyasada sermayeyi kediye yüklememek için hangi göstergeleri kullanmamız , yatay piyasadan en az zararla nasıl çıkacağımız konusunda bilgi verirseniz gerçekten çok makbule geçer..
    bu yazdıklarınızın hepsi değerli ve kullanışlı göstergeler. bunları kullanarak başarılı olan traderlar elbet vardır.

bireysel düşüncem piyasada oluşan psikolojik ortam bunların hepsine üstün geliyor.

mesela yurtdışı cuma günü negatiften pozitife döndüğü için yarın çok volatil bir gün olabilir. hafif artı açıp longa yığılanları doğrayabilirler. teknikçileri çekebilecek çok veri var.

sonra da salı günü hiçbir şey olmamış gibi yola devam edebilirler.

teminat yönetimi ve borsa tecrübesi çok çok daha önemli.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dil konusunda benden yeteneksizi azdır. Yıllarca kurslara vs gittim, en sonunda Boğaziçi elektronikte yüksek lisans öncesi hazırlık okudum. Yeterliliği de ilk sınavda geçtim. Ama konuşma, pratik durumum hep tarzanca seviyesinde kaldı. Yurt dışına seminer vs de hep durumu idare ettik.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...943#post948943

Evreni anlamak istiyorsan önce İngilizce, sonra da matematik bileceksin..

Aslında tersi doğru
    Hayat hoş gerisi boş

7. Hocam forumda çok güzel konular var .
    Herşeyi anlatan insanlar var .
    Burdan bu şekilde bir talep biraz kolaya kaçmak gibi oluyor..
    Bir de kimse kimsenin sistemini kolayca benimsemez..
    Bu iş sizde biter
     Alıntı Originally Posted by LaNCe Yazıyı Oku
    Merhaba sayın forumdaşlar, bazı arkadaşların kırıcı yorumları olsa da onlara içtenlikle teşekkür ediyorum galiba büyük bir hatadan dönmüş oldum. Gün içi AL/SAT ın biraz kumara girdiğini anladım. Artık orta vadeli saatlik hareketli ortalamaları takip ederek trend takibi yaparak pozisyon açmayı düşünüyorum. Gerçi cuma günü bir miktar 1515 maliyetli short yaptım , Günlük ve haftalıkların SAT vermiş olmasından ve geçte olsa eğer bir düşüş trendi olacaksa kaçırmamak için. Benim geçmişte kullandığım saatlik 5-16 üssel ortalama AL vermiş durumda.Bu pozisyon bana ciddi zarar verebilir. inşallah gap lı bir açılış olmaz Eğer endeks fibonacci düzeltme seviyesi ( 23.6% ) 1517.5 üstüne atarsa pozisyonu hemen kapatıcam.

M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

genel olarak insanların inancı al sat yaparak oynayıp bir sonuç alınamayacağı yönünde. peki her hangi bir enstürmanda alıp tutmamnın daha mantıklı olduğunu düşünen bi yatırımcı, peki alıp satarak devam etmeyi, veya satıp alarak devam etmeyi düşünse daha mantıklı olmazmı? zaten belli bir yöne inanarak tutmayı düşünüyor. işte benim al sat cı olarak ısrarla demek istediğim buydu. üsteklikte enstürman her neyse sürekli kontrolünüz altında oluyor. öyle bir zaman geliyorki her huyunu husunu bildiğiniz bir arkadaşınız oluyor bence en önemli detaylardan biride kağıdı tanımak. NACİZANE...

Sayfa 619/1004 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •