Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 747/1004 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: Viop XXXV

Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Kızım 12 Ekimde 13 Yaşına giriyor!

12 Ekime'a kadar 500 Abone olursa ona çok büyük sürpriz olacak!

Lütfen Rice etsem destek amaçlı abone olur musunuz?

=>>��https://www.youtube.com/c/RÜYAVLOG
    minnoş kalbi kırılmasın diyerekten oldum.

2. USDTRY AYLIK LOGARİTMİK ...

Dolar 10 yıldır 12 aylık EMA aşağısında hiç tam bar oluşturmamış. Burası hep yukarı ivme için hayati destek olmuş. Aynı zamanda son 10 yılda aylık kapanışlar kijun-sen'in aşağısında hiç kalma niyetinde olmamış. Eğer bu 2 gelenek bozulursa siyah kanal içerisinde yeni bir yola başlar. Böyle bi durumda benim fikrime göre 5-6 aylık bi periyotta alt kırmızı yükselene kuvvetle muhtemel dokunmak ister. Burasını aşağı doğru kırmak isterler mi ? Bence mümkün değil.

Ama şu an ki durumda ise hem haftalık hem de aylık indikatörler yukarı ivmenin devam edeceğini gösteriyor. Düşüşle ilgili benim için henüz bi emare yok. Aylık kapanış bazlı bakıldığında bana göre küçük bir çanak oluşmuş yukarı kırılmış ve gevşeyip yükselişin devamı için onay alınmış görüntüsü mevcut. Bu anlamda kapanış bazlı 8.35-7.32=1.03+8.35= 9.38 civarı aylık kapanış bazlı bi formasyon hedefi var. Ben de açıkçası yılbaşına kadar bu hedefin kuvvetle muhtemel görüleceğini düşünüyorum.

Şu an haftalık kijun-sen değeri 8.50. Bunun aşağısında ani bi haftalık kapanış olmadıkça buraya kadar olan her geri çekilme kısa vade cılız düzeltme niteliğinde olur hedef aylık kapanış bazlı 9.38 çanak hedefine ulaşmak olur. Haftalık kijun-sen altı kapanışlarda long yönlü düşünmek çok riskli olur.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Sevgiler...Saygılar... CR7...
    Son düzenleme : onelle; 11-10-2021 saat: 01:11. Sebep: çanak hedefini düzelttim...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

3. Umarım doların yolu la sasa del papel gibi olmaz.. Tanrı hepimizi korusun..
    OMAHALI

4. SP500 vadeliler negatif açtı. Bu hızla giderse sabah kalktığımızda %1 ekside bulabiliriz yurtdışını
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Dolarda Uzun vade trendin ise baharda 12 TL gibi biteceğini tahmin ediyorum.

Bu faiz indirimi çılgınlığına kadar nihai zirve 10 olur diye düşünüyordum...

Dalga sayısını sayabiliyoruz ama dalganın boyunu siyasetçiler belirliyor bizim ülkede...

Tıpkı borsada tahtanın speği gibi...

Mesela 2018 Rahip Brunson krizinde de Türk milletine ekstradan 2.40 TL'lik bir kazık kaktılar büyüklerimiz.

Dolarda 12 TL zirvesinden sonra 10 yıl bir daha bu zirveyi göreceğini düşünmüyorum...

Seçimlerden sonraki 4-5 yıl dolarda 5-6 TL ile sonlanacak çok uzun bir ayı piyasası olacağını düşünüyorum...

Bir ülkenin parasının diğer paralara karşı denge değeri,ekonomisinin doğal büyüme hızında(Türkiye için %4.5-%5) dış ticaret açığı vermediği döviz kurlarıdır.

Forumda zaman zaman usd/TL teknik analizleri görüyorum,ama söylemeliyim ki,bu teknik analizler enflasyon düzeltmesi yapılarak yapılmıyorsa bir anlam taşımıyor.Şu anda Türkiye'de enflasyon %45(ENAG),ABD'de %5 ise,aradaki fark kadar dolar,TL'ye değer kazanmamışsa zaten TL dolara karşı değerlenmiştir demektir.
    Türkiye'de yüksek enflasyon sürdükçe, zaman zaman teknik düzeltmeler gelmesi dışında döviz kurlarında yönün sürekli yukarı olması,az olabilir çok olabilir ama, ekonomi teorisi açısından kaçınılmazdır.Ne zaman,Türkiye'de enflasyon %2'ler seviyesine iner ancak ondan sonra TL'nin yönünde ters yönde hareket görmemiz mümkün olur.

NOT:Bu yorum sadece satınalma paritesi teorisi açısından bir değerlendirmedir,herhangi bir sebeple ülkeye ani ve büyük miktarda bir döviz girişi veya çıkışı durumunda, dövizin denge kuru belli bir süreyle saparak para olması gerekenden daha değerli veya değersiz konumda kalabilir.
    Son düzenleme : deniz43; 11-10-2021 saat: 06:55.

6. Bir arkadaş dolara short açıyordu Eylül ayında burda. İnşallah başına bişey gelmemiştir.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    minnoş kalbi kırılmasın diyerekten oldum.
    Oldum 👍
    Çocuklarımızın yüzleri gülsün 🎉🎉

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    seçim sonucu belli de..

nasıl gidecekleri önemli olan.!
    gitselerde hesap vermeyecekler, yaptıkları ,kazandıkları yanına kâr olarak kalacak..

Sayfa 747/1004 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •