Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 888/1004 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Viop XXXV

1. Dolar çözülmeye bşlamadan hisse alımının erken olduğunu düşünüyorum. İlaveten 155 dolar desteğini kıran BİST bana alım için erken uyarısını veriyor

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yerli takas oran-yabanci takas oran bundan sonra yabanci alacak yerli satacak.. yada biste kilit vuracagiz

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok şişik bazı kağıtlar hariç ucuz olduğumuz konusunu kimse tartışmıyordur zaten. Ama sonuçta ucuz demek gidecek demek değil. Ucuz demek daha ucuz olmaz demek de değil.

Bence ucuz ama yani baya ucuz bazı kağıtlar. Daha ucuzu daha ucuzu derken, mühendislikte overengineering diye bir kavram vardır, Almanlar çok yapar, her şey mükemmel olsun diye bokunu çıkartmak diyebiliriz özetle. O kadar mükemmel alım fırsatı gelince zaten elin almaya gitmez, al yavaş yavaş dursun al tüpraş aldık kötü mü oldu işte hesabı.
    tüpraş ucuzdu; aldık iyi oldu...
    akbank da ucuzdu; aldık kötü oldu...

beklersek o da çıkar mı.. çıkar... ama paranın bir de zaman maliyeti var; hele bu ülkede senelik enflasyon %35-40'lara çıkmışken oldukça yüksek bir maliyet bu...

o yüzden ucuzsa al; düştükçe daha da al; illa bir gün çıkar mantığı bu enflasyon ortamında pek geçer akçe değil... yoksa %5-10 bile olsa enflasyon al bekle tabi, bu sene artmasa seneye artar paranı çıkarırsın...

zaten bütün bu fk hesaplarındaki sıkıntı da bu... %10 enflasyon olan ülkede 3-4 fk ucuz tabi... %35-40 enflasyon olan yerde değil maalesef...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Dün GARAN hisse yorumunda biri vardı.
    2 milyon TL zarardaymış..
    Yurt dışında çalışan biri(ya da iş yeri sahibi)
    yıllariçinde biriktire biriktire GARAN zararı buraya ulaşmış.

Bi ara takip ederdim GARAN'ı ..USD olarak 3.50....3,85 arasıydı..
    Cuma 1 USD altında
    USD bazlı baktığında borsada prim yapan
    hisse ana hisselerde nadirdir bugün USD bazlı baktım halkbank 15 USD yani bugün ku para ile 135 TL yatıran bin lot almış olsa 135 bin TL ye karşılık 4300 liracık kalmış vay anam vay o gün bugündür çıkacak diye bekleyen de vardır.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    USD bazlı baktığında borsada prim yapan
    hisse ana hisselerde nadirdir bugün USD bazlı baktım halkbank 15 USD yani bugün ku para ile 135 TL yatıran bin lot almış olsa 135 bin TL ye karşılık 4300 liracık kalmış vay anam vay o gün bugündür çıkacak diye bekleyen de vardır.
    Halka açık olan vakıf ve halk sanki %100 kamu maliymis gibi hareket edildi. Dağıtılan düşük faizli krediler ve borsa fiyatı ile tahsisli sebebiyle hissedarlar bu duruma düşürüldü.

Defterden çağrı yapılıp borsadan çıksaydı hakkaniyet olurdu. Olmadı.

6. şu piyasada hakkıyla hilesiz hurdasız tek kağıt erdemir. dow jones klasmanında bir şirket.

7. Diyeceksiniz ki banka zaten hak din vs ne gezer faiz vs.

Hukuk ve hak yerine din girince işler karışıyor. Hakkımı helal etmiyorum.. reel hayatta bir geçerliliği var mı yok..

Hukuk hak olsa bu duruma itiraz edilirdi bur şekilde.. ki şu ana kadar itiraz eden olmadı yabancilar danda bir başvuru görülmedi demek ki normal heralde..

Almasaydin hesabı.

Bu işler böyle demek ki dayı..

8. alternatif hesabına falan girdin mi iş karışır..
    yatırım çeşitli olmalı artı yazmali.
    onun kili bunun tüyü dedin mi iş karışır. .
    su saatten sonra fk si en düşük yatırım bizzat kendimize yaptığımız yatırımdır abii yas 35 altiysa buna oynamak lazim..

avrubaya uzaktan bi is bulsan adam da sana 3 4 bin avro kaktiriverse offf
    z kusagi burayi okuyorsan buna oyna babayigit.

Sayfa 888/1004 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •