Sayfa 13/78 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    Hah işte güzel bir grafik sağolun sayın t.axaray.2003 2015 arasında kağıt yatay doğru dürüst getiri yok.Çoğu sanayi hissesi gibi 2014 sonrası bir hareket var.E 2003 2014 arası 11 yıl kağıdı bekleyenler ne kazandı))))))O kadar sabır kimde var.Borsa gibi bir mecrada 11 yıl bekle para kazanama ,sonra sanayi hisseleri hep revaçta diye fikir yürütelim mantıklı mı.Genelde son 3 4 yılllık iş sanayi hisselerinin olayı.

3. Konu "temettü ödeyen sanayi şirketleri" olduğundan, değerlendirmeleri de bu kıstasa göre yapmak gerekli diye düşünüyorum. Bahsi geçen 2003-2015 arasında TUPRS neredeyse her yıl, EREGL 2-3 sene ara vererek, PETKM ise 2012 yılından itibaren tekrar düzenli temettü ödemeye başlamış ve piyasa buna göre notunu vermiş. "Düzenli ve temettü" anahtar kelimeler bence.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben 2 hisse alıyorum zaten forumlarında yazılarım hep vardır.Güneş sigorta ve işyat.
    ISYAT sağlam temettü veriyormuş, temettü topiklerinden fazla adı geçmiyor.

neden olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

sanırım sermaye piyasası işlemi yaptığı için riskli görülüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    ISYAT sağlam temettü veriyormuş, temettü topiklerinden fazla adı geçmiyor.

neden olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

sanırım sermaye piyasası işlemi yaptığı için riskli görülüyor.
    temettu hisselerinde sadece temettu verimi baz alinirsa isyat en yuksek orana sahip, ama anaparanin deger kazanmasi; ozsermaye buyumesi baz alindiginda potansiyeli sinirli. Daha cok vadeli mevduata benziyor
    Temettusu artarken hisse degeri de artan hisseleri bulmak daha cazip geliyordur
    Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by Spartan Yazıyı Oku
    temettu hisselerinde sadece temettu verimi baz alinirsa isyat en yuksek orana sahip, ama anaparanin deger kazanmasi; ozsermaye buyumesi baz alindiginda potansiyeli sinirli. Daha cok vadeli mevduata benziyor
    Temettusu artarken hisse degeri de artan hisseleri bulmak daha cazip geliyordur
    Saygılarımla
    Guzel bakis acisi sagolun

Sanirim benzer bir durum Anadolu Hayat icin de gecerli

7. hisselerin adı değişebilir önemli olan yatırım mantığıdır

8.  Alıntı Originally Posted by nakama Yazıyı Oku
    100 adet Aygaz hisse senedini 25 sene öncesi bedelli bedelsiz ve temettü hisseye ekleyerek hesap edin yada ASELSAN 10 sene önce aynı hesap ile hesaplayınız sonuçlar şaşırtıcı derecede kazançlı olduğuna hak vereceksiniz .

ytd
    Sn. nakama 1998 yılında 100 adet Aygaz hisse senedi aldım. Halen satmadım. Hisse adedi 11.967 oldu. Aygaz en son
    2008 yılında bölündü. Güzel temettü veriyor fakat fazla prim yapan bir hisse değil. Defansif bir hisse. Aygaz için şöyle
    derler ; varsa satma, yoksa alma.

Sayfa 13/78 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •