Sayfa 14/78 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1.  Alıntı Originally Posted by Bosphorus Yazıyı Oku
    Sn. nakama 1998 yılında 100 adet Aygaz hisse senedi aldım. Halen satmadım. Hisse adedi 11.967 oldu. Aygaz en son
    2008 yılında bölündü. Güzel temettü veriyor fakat fazla prim yapan bir hisse değil. Defansif bir hisse. Aygaz için şöyle
    derler ; varsa satma, yoksa alma.
    Devamlı eklediniz mi üzerine yoksa bölüne bölüne kendiliğinden mi oldu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Devamlı eklediniz mi üzerine yoksa bölüne bölüne kendiliğinden mi oldu?

Her defasında bedelsiz bölündü. 100 adet hissem kendiliğinden 11.967 adet oldu.

3.  Alıntı Originally Posted by Bosphorus Yazıyı Oku
    Her defasında bedelsiz bölündü. 100 adet hissem kendiliğinden 11.967 adet oldu.
    O zaman oldukça karlı olmuştur sizin için. Bende ufak ufak her ay almaya çalışıyorum

4.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    O zaman oldukça karlı olmuştur sizin için. Bende ufak ufak her ay almaya çalışıyorum

Düzenli olarak güzel temettü veriyor. Karını yatırımcıları ile paylaşan güzide bir şirket. İsabetli bir tercih yapmışsınız. İnşallah gönlünüze göre olur.

Varsa satma yoksa alma bu topiğin ruhuna uygun bir motto.

6. Forumdaşlar, Arkadaşlar, Romalılar!

Benimde edecek bir çift lafım var Öncelikle beni dövmeyin bende temettü yatırımcısıyım. Bu işe 6-7 sene önce başladım. Portföyümüm temelini oluşturan çoğu temettü kağıdında (Froto, Ttrak, Tupras, Toaso vs.) maliyetim fena değil...

Ben geçen yillar içinde şöyle birşey farkettim ki belli bir boyuta ulaşan portföy hantallaşıyor ve temettü verimi o an için elde olan portfoy buyuklugunun 5% civarında sabitleniyor. 6 sene sonunda elime geçen yillik temettülerle ve sattığım bazı çimentolarla sermayesi göreceli olarak düşük, öz sermaye karlılığı yüksek, yatırım ve büyüme planları olan daha dinamik kağıtları, ki bunların hiçbiri geleneksel temettü hissesi değil, eklemeye başladım ve beklediğim oldu. O sabite bağlamış portfoy resmen canlandı.

Benim yaşım 35, 28 yaşından beri biriktiriyorum. Benim şahsi fikrime göre şuan hayalimdeki emeklilik portfoyune giden yolda izlemem gereken yol 30% temettü ağırlıklı 70% büyüme odaklı hisseler. 40 olduğumda 40% a 60% olarak revize edebilirim

Malesef eğer sıfırdan portfoyu cok cok buyuk miktarda temettü kagitlarindan olusturacak maddi gücünüz yoksa portfoyu buyume odakli kagitlar ile büyütüp belli asamadan sonra kademeli olarak temettü veren firmalara kaydirmak daha doğru olabilir.

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by steve_harris Yazıyı Oku
    Forumdaşlar, Arkadaşlar, Romalılar!

Benimde edecek bir çift lafım var Öncelikle beni dövmeyin bende temettü yatırımcısıyım. Bu işe 6-7 sene önce başladım. Portföyümüm temelini oluşturan çoğu temettü kağıdında (Froto, Ttrak, Tupras, Toaso vs.) maliyetim fena değil...

Ben geçen yillar içinde şöyle birşey farkettim ki belli bir boyuta ulaşan portföy hantallaşıyor ve temettü verimi o an için elde olan portfoy buyuklugunun 5% civarında sabitleniyor. 6 sene sonunda elime geçen yillik temettülerle ve sattığım bazı çimentolarla sermayesi göreceli olarak düşük, öz sermaye karlılığı yüksek, yatırım ve büyüme planları olan daha dinamik kağıtları, ki bunların hiçbiri geleneksel temettü hissesi değil, eklemeye başladım ve beklediğim oldu. O sabite bağlamış portfoy resmen canlandı.

Benim yaşım 35, 28 yaşından beri biriktiriyorum. Benim şahsi fikrime göre şuan hayalimdeki emeklilik portfoyune giden yolda izlemem gereken yol 30% temettü ağırlıklı 70% büyüme odaklı hisseler. 40 olduğumda 40% a 60% olarak revize edebilirim

Malesef eğer sıfırdan portfoyu cok cok buyuk miktarda temettü kagitlarindan olusturacak maddi gücünüz yoksa portfoyu buyume odakli kagitlar ile büyütüp belli asamadan sonra kademeli olarak temettü veren firmalara kaydirmak daha doğru olabilir.

YTD
    sizi yenilenmeden önceki forumdan iyi hatırlıyorum, en yüksek yüzdeli temettü kağıdı olan ısyattan en az 3-4 defa temettü almıştınız diye hatırlıyorum. Doğrumu?
    doğruysa sizin tecrübeleriniz forum için çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    sizi yenilenmeden önceki forumdan iyi hatırlıyorum, en yüksek yüzdeli temettü kağıdı olan ısyattan 3-4 defa temettü almıştınız diye hatırlıyorum. Doğrumu?
    doğruysa sizin tecrübeleriniz forum için çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
    doğrudur hocam. işyatıda satalı çok oluyor temettüsü iyiydi ama değer artışı sıfıra yakındı.

tecrübe tabi ki çok önemlidir, ben nacizane tecrübemle bu forumda bulunan bazı abilerimizin yanında çırak bile olamam. fakat insan ne öğrendiyse, deneyimlediyse aktarmalı ki diğer arkadaşlara bir fikir olsun.

Sayfa 14/78 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •