Sayfa 23/78 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Hersey yalan.. en dogrusu hlakli yonetim sonra da pd/efkdir. Varsin temettu vermesin. Ama bu iki ozellige sahip sirketler de ekseriyetle guzel temettu verir.

HTC One M8s cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

2. 1. gönderiye cevap vereyim bir tane cümle bul temettüyü "sevmiyor" dediğim. Sizin konuyu çektiğiniz yer burası zaten o yüzden okuma gereksinimi hissetmiyorsunuz belkide çünkü anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Temettünün dağıtılacağı yer var dağıtılmayacağı yer var. Ben bu adam temettü almıyor demiyorum. Temettüyü sevmiyorda demedim temetü konusunda tıpkı benim gibi düşünüyor ÖNCE O PARAYLA YATIRM YAPIP DEGER YARATSIN YARATAMAYACAKSA HİSSE GERİ SATIN ALMASI YAPSIN. ONUDAMI ISTEMIYOR O ZMAN TEMETTÜ DAGITSIN BUFFETTE BENDE AYNI SEYI SAVUNUYORUZ.

eğer bu temettüyü sevmemek demekse buffette bende sevmiyoruz temettüyü. Bu söylenilen mantıklı akıllı ve şirket yöneticilerinde olması gereken bir özellik bana sorarsan. Düşünen Yatırımcıların ise kesinlikle en çok beğeneceği yönetici profilide bu.

Düşünsene şirket hisse geri satın alması yaparken sende istediğin miktarda hisseni satacaksın kime patrona şirket kötü yönetiliyor ise geleceği parlak değil ise hisseleri patronun eline veriyorsun bu patron kendi şirketinin geleceğine güveniyorki ki kendi hissesini alabiliyor. BU güven içinde hareket etmiş oluyorsun. BU yöntem hem yatırımcıya ayrı bir güven sağlıyor. Hemde şirket ve yatırımcı acısından en az maliyetli üstelik bu yöntemle temettü almak istemeyende, çok almak isteyende, az almak isteyeninde seçim hakkı var. Yine aynı şekilde temettü dağıtmama kararı niçin alınır yatırım yapmak isteyeceği için büyümek isteyeceği için ortak oldugun şirket iç finansmanları kullanarak yatırım yapmak istiyor bunun neresi kötü ha dersenki yatırım yapacağı projeyi beğenmedin. Ozman ortak olmazsın bitirirsin ortaklıgı. Niçin bu hisseye ortak olduğunu hatırla geleceğine yatırımlarına ve karlarına ortak oluyorsun ortak oldugun şirketin kötü yatırım yapacağını düşünüyorsan zaten en başta bu hisseye hiç bulaşmamalıymışsın. Yani hatayı en başta yapmışsın Güvenmediğin bir şirkete ortak olarak.

Bunun neresi mantıksız görünüyor. Şurası sıkıntılı diyebileceğin ne var ?

En başı unutmuşum benim dogmalardan uzak durup durmadıgımı paylastıklarımdan yaklasımlarımdan anlayabılırsiniz diye düşünüyorum.

2. gönderiye gelirsek. çok fazla birşey anlamadım. Yazdıgınız cümleyle neyi kastetiğinizi düşünmeye çalıştım. Nakit nakittir ??? bana bir anlam çagrıstırmıyor nakit ihtiyacın varsa hissenin bir mıktarını satarsın. üstelik vergide ödemeden.

nakit yaratma yönetimin becerisidir hak veriyorum katılıyorum. Bunu sureklı yaratabılmekte harıkadır katılıyorum.

Dağıtmak ahlaki yönteim gerektirir demişsiniz. Burada ayrıştık. Şimdi ne anlayacam bu cumleden dagıtmayanlar ahlaksız mı diyeceğiz ? şu an aldıgın 25 hisse ilk halka arzında 20 yıl 30 yıl sonra temettü dağıtmaya basladılar. Önce ahlaksız yöneticiler vardıda sonramı ahlaklı olmaya basladılar ? bu temettü 25 endeksıne girip cıkan hisseler oluyor. Çıkanlar ahlaklı iken ahlagımı bozuldu ? 5 sene once temettü 25 endeksıne kote bir şirketi aldım ama su an temettü 25 de değil. Ahlakımı bozulmuş oldu yöneticilerin. veyahutta temetü 25 den aldıgım bir hisse bu sene temettü dağıtmayacagını söylediğinde Ahlaksızlaştı mı ?
    AZ dağıtan az ahlaklı cok dagıtan ahlaklı hiç dagıtmayan ahlaksızmı diyeceğiz.

CÜmleyi benmi yanlış anlıyorum başka birşeymi demek istediniz ?

Temettünün içinden girip dışından çıkmadıgını yazılarınızdan algılayabiliyorum küçümsemiyorum sizi sadece biraz daha araştırabılırız beraber çalışabiliriz burada oturup birbirimizle EGO savaşı yapmak gibi bir derdim yok isterseniz telefonla iletişim kuralım team vieverden baglanıp birşeyler anlatmaya calısayım sizde içinizi dökün bana hem ben sizi anlayabilirim hemde siz beni anlayabilirsiniz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    1. gönderiye cevap vereyim bir tane cümle bul temettüyü "sevmiyor" dediğim. Sizin konuyu çektiğiniz yer burası zaten o yüzden okuma gereksinimi hissetmiyorsunuz belkide çünkü anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz.

Temettünün dağıtılacağı yer var dağıtılmayacağı yer var. Ben bu adam temettü almıyor demiyorum. Temettüyü sevmiyorda demedim temetü konusunda tıpkı benim gibi düşünüyor ÖNCE O PARAYLA YATIRM YAPIP DEGER YARATSIN YARATAMAYACAKSA HİSSE GERİ SATIN ALMASI YAPSIN. ONUDAMI ISTEMIYOR O ZMAN TEMETTÜ DAGITSIN BUFFETTE BENDE AYNI SEYI SAVUNUYORUZ.
    Ha ha ha, tebrik ederim, eminim Buffet yazilarinizi okuyordur ve kesinlikle sizin gibi dusunuyordur ve sahitlik yapacaktir. Ama bir farkla, Buffet amirallerinden aldigi her kurus temettu ile nakit ihtiyaci olan ya da mr. market te undervalue firmalari satin alarak hazmediyor, eli titreyerek her sene elindeki hisseleri %4.5 elden cikariyor.

Piyasa da ne suslu kelimeler var degilmi mesela "PARAYLA YATIRM YAPIP DEGER YARATSIN YARATAMAYACAKSA HİSSE GERİ SATIN ALMASI YAPSIN"

Baska bakis acisi getirelim, benim yillarca biriktirdigim ve parami alsin, kullansin bu para ile darbogaz icerisinde kivranan bir sirketin piyasadan uygun fiyata alsin (Deger yatirimi), bir saniye hatta daha fancy kelime kullanayim, Intristic Market Value olsun ... Bak asagida onun aciklamasiyla

The third use of funds – repurchases – is sensible for a company when its shares sell at a meaningful
    discount to conservatively calculated intrinsic value. Indeed, disciplined repurchases are the surest way to use funds
    intelligently: It’s hard to go wrong when you’re buying dollar bills for 80¢ or less. We explained our criteria for
    repurchases in last year’s report and, if the opportunity presents itself, we will buy large quantities of our stock. We
    originally said we would not pay more than 110% of book value, but that proved unrealistic. Therefore, we
    increased the limit to 120% in December when a large block became available at about 116% of book value.
    Bu da bonus ...

Most companies pay consistent dividends, generally trying to increase them annually and cutting them very
    reluctantly. Our “Big Four†portfolio companies follow this sensible and understandable approach and, in certain
    cases, also repurchase shares quite aggressively.
    We applaud their actions and hope they continue on their present paths. We like increased dividends, and
    we love repurchases at appropriate prices
    .
    Temettu veren 4'lu amirali bir alkis da bizden yine.

Bu yaklasimi ile cherry picking iyi bir sirket secmis olduk (berkshire), peki basarisiz bir is adami olsaydi. O zaman sizde %95 kaybedenler grubuna dahil olurdunuz.

bu temettü 25 endeksıne girip cıkan hisseler oluyor. Çıkanlar ahlaklı iken ahlagımı bozuldu ? 5 sene once temettü 25 endeksıne kote bir şirketi aldım ama su an temettü 25 de değil. Ahlakımı bozulmuş oldu yöneticilerin. veyahutta temetü 25 den aldıgım bir hisse bu sene temettü dağıtmayacagını söylediğinde Ahlaksızlaştı mı ?
    AZ dağıtan az ahlaklı cok dagıtan ahlaklı hiç dagıtmayan ahlaksızmı diyeceğiz.
    Carpilma riskiniz ve %95 kaybedenler kulubunde olma ihtimaliniz azalir. Temettu 25 endeksinin kurallari Amerika ile karsilastirilmayacak kadar vahim, Amerikada aristokrat olabilmek icin 25 yil strike gerekirken biz uc seneden bahsediyoruz. Ama 25 ozellikle onemli, piyasa degeri en buyuk gruba yonlendirir. Bu acemi yatirimciyi felaketten korur ve para kazandirir uzun vadede.

Istatistikte bile 10 ornekten daha az sonuc ile anlamli sonuc alamazsiniz. Neyse konu bu degil ahlakti degil mi ? Temettu endeksine de gidebilirsiniz, XTMT 25 yeterli gelmediyse, aman ulusal da fazla yuzmeyin bogulursunuz veya 20. sene sonunda eglendiginiz ile kalirsiniz. Bu sirketlerin genellikle kemik yatirimcilari vardir, benim gibi, en fazla 2 sene bekler nakit akisina bakar bozulma var temettu de vermiyorsa ceker gider, bekciligini yapacak degiliz. Gider temettu dagitan baska sirket alir yeterki dagitim politikasinda istikrarli olsun, nakit akisinda ve karliliginda bozulma olmasin.

Nakit nakittir ??? bana bir anlam çagrıstırmıyor nakit ihtiyacın varsa hissenin bir mıktarını satarsın. üstelik vergide ödemeden.
    Neden pay oranimi dusureyim, ortakligimdan memnunsam. Ayrica neden vergi vermiyormusuz menkul iradin, First In First Out sizin memlekette uygulanmiyor galiba ...

oturup birbirimizle EGO savaşı yapmak gibi bir derdim yok isterseniz telefonla iletişim kuralım team vieverden baglanıp birşeyler anlatmaya calısayım sizde içinizi dökün bana hem ben sizi anlayabilirim hemde siz beni anlayabilirsiniz.
    Burada sahsiniza bir saldiri gormeyin, sadece bakis acilarimiz taban tabana zit ama icimi dokme gibi bir derdim yok. Umarim yonteminizde basarili olursunuz. Iyi sanslar ...

4. Öncelikle kopyaladıgınız ıngılızce metını turkçe çevirirseniz herkese yararlı olur ayrıca kopyaladıgınız içeriklerin türkçesinde ters hiçbirşey yok ?

bonus filan demişsiniz ama. Siz benim yayınladıgım mektubu okumadınız galıba bu kopyaladıgınız ıngılızce metınlerı ben zaten.

aşağıdaki linkte de anlattım. Hatta ve hatta sizin ingizlce olarak attıgınız metının turkçesindeki seviyoruz aşığız gibi kelimeleri özellıkle vurguladım. tabi vurguladıgım baska yerlerde mevcut.

BUFFETIN YATIRIMCILARA YAZDIGI MEKTUBU 2012 TEMETTÜ BÖLÜMÜNÜN TÜRKÇE ÇEVRİMİ.

Bu davranışlarını alkışlıyoruz ve aynı yolda devam etmelerini umuyoruz. Artan temettüleri seviyoruz ve uygun fiyatlardan hisse alımına aşığız.
    tamamı http://www.hisse.net/topluluk/showth...14#post1971614

benim paramı kullansın kısmının acıklamasını türkçe olarka acarsanız daha anlamlı olur benım ıngılızcem ıyı degıl. o bölümde ters birşey göremiyorum. ayrıca şirket illa buffet gibi baska bir şirket hisse almak zorunda degıl bunu baska sekıllerde degerlendırebılır. Kredilerini kapatabilir fabrika kapasitesini arttırabilir. arsa alabilir gayrimenkul alabılır vesaire vesaire. yani şirketi büyüten güçlendiren herşeyi yapabilir en kötü ihtimalle faize veya dolara koyar.

Bugun froto gibi baba bir şirketin bir suru dolar açığı var. dağıtacagı temettü yerine dolar borcunu kapatsa kötü birşeymi yapar. bir sonrakı bılancoda kar dahada artacak buda sizin alamadıgınız temettünün şirketin piyasa degerine girmesi demek. Aslında aldıgın temettü ile 1 birim fayda sagalyacakken almadıgın temettü ile hem şirketteki tüm parandan kar yazacagın için 1,5 birim fayda saglayacaksın bu basit bir matematik neresi anlamsız ve manasız geliyor sıze anlamış değilim. Ha dersenki şirket bunu ya kötü bir şekilde kullanırsa ozman zaten ana paran eriyecek. böyle düşünüyorsan hemen hisselerin tümünü satman gerekir.

Temettü 25 endeksindeki hisseler kötü hisseler değildir aksine içlerinde %90 ı güzel beğendiğim ve yatırım yaptıgım hisselerdir. BUna bir sözümüz yok ama bu hisseler yarın temettü vermezler veya temettülerini azaltırlarsa benim açımdan bilancoda bir bozulma olmadıgı sürece yola devam derim. sizin kriterinizde buna benzer ama illa temettü şartı olmazsa olmazınız gibi görünüyor. benim anlam veremediğim ve/veya sizin bana anlatamadıgınız illede temettüyü şart koşma sebebiniz. Ben diyorumkı olmak zorunda değil siz diyorsunuz olmak zorunda. Niçin olmakz orunda matematiksel olarak anlat şirkete ve sana ne yararı var cevap yok ama ben matematiksel olarak hem sıze hemde şirkete olan faydasını farklı örneklerle defalarca kez acıkladım.

Neden pay oranımı düşüreyim diyorsunuz temettü aldıgınızda aslında ilizyonist bir biçimde pay oranınızı düşürmüş oluyorsunuz basit bir matematik

TEMETTÜ ÖNCESİ şirketin %5 ine sahipsiniz kaç paraya tekabul ediyorum varsayalım 5000 TL ye tekabul ediyor.

TEMETTÜ SONRASI şirketin yine %5 ine sahipsiniz kaç paraya tekabul ettiğini söyleyeylim 4500 TL

PAY ORANIN DÜŞMEDİ HALA %5'Sİ SENİN AMA ŞİRKETİNİN %5 MALESEF ARTIK 4500 TL.

SANKİ SEN 500 TL LİK HİSSE SATMIŞSIN GİBİ OLDU AMA BUNU GÖREBİLMEN İÇİN MATEMATİK YAPMAN ŞART.

İŞİN GAİP TARAFI ALDIGIN 500 TLLIK TEMETTÜ İLE TEKRAR LOT ALDIGINDA ŞİRKETTEKİ ORTAKLIK PAYIN %5,1 OLDU DİYE SEVİNİYORSUN. ORTAKLIK PAYIN ARTTI HAKLISIN!!!!!!!!! AMA HALA 5000 TL DEGERINDE BİR PAYA SAHİPSİN.

SİZE ÇAKTIRMADAN TEMETTÜ VEREREK ASLIDNA PAY ORANINI DÜŞÜRME İŞLEMİNİ ÇAKTIRMADAN YAPMIŞ OLUYORLAR TERSTEN UYGULUYORLAR. YAPTIGI SEY MANTIK AYNI YONTEMIN FARKLI BIR BICIMI.

madem pay oranınızı düşürmek istemiyor ve memnunsunuz hissenizden o halde temettü istemeniz mantıksız birbiri ile çelişen ifadeler kullanımış oluyorsunuz. Çünkü temettü aslında siz 5000 TLlık ortakken 4500 TLlık ortak olmanızı asglıyor 500 TL temettü dagıtırsa. daha fazla dagıtırda dahada erıtıyor.

Gelelim vergi işine MALESEF vergiyi sadece biz ödüyoruz patronların cebıne giren temettüde vergi yok çifte standart uygulanıyor malesef matron temettüsünü çat diye alırken yatırımcı gel once bu temettünün vergisini öde diyor.

İşin dahada dibine gireyim mi üstelik bu vergiyi kar etsenizde etmesenizde ödüyorsunuz. mesela hisseyi 10 liradan aldınız ertesi günde temettü dagıttı kar elde edebıldınız mı ortfoy veya cebınızdekı para büyüdü mü ? BÜYÜMEDİ.

PEKİ NEYİN VERGİSİNİ ÖDEDİM BEN HANGI KARIN VERGİSİNİ ÖDEDİM BEN AÇIKLARMISINIZ ? YOK hiç kar etmedim ama vergi ödemeye devam. E patron, yok seni söğüşlecekler.

sizede hayatınızda başarılar birbirimizi anlamaya calısarak matematik ve mantık yürüterek bir yerlere varabiliriz. Diğer türlü sen alıntı yapar ben alıntı yaparız böyle sürer gider. İşin matematiksel ve mantıklı gerekçelerine daha çok ağırlık vermeniz gerekiyor. Yoksa boş yere dönüp dururuz aynı yerde.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Eger burada temettu odemesı yapan sırkete yatırım yapılacaksa ve para kazanılmak ıstenıyorsa.Yıllık ortalama temettu buyume oranı.yıllık vafok buyume oranı.Her sene duzenli temettu vermesı onemlıdır.Bu oranların yuksek oldugu seneler cok guzel getırıler saglıyorlar.

6. Temettudeki buyume oranı kadar sırketın degerı artmıs.Senelik yuzde 50 uzerınde bır temettu buyumesi ve sırketın degerınde senelık yuzde 50 ortalama deger artısı yasanmıs.

7. Bu attıgım tablodan etkılınıp hısseyı almaya kalkmayın.Bu sadece bır ornektır.Kendı arastırmalarınızı yapınız.

Öncelikle kopyaladıgınız ıngılızce metını turkçe çevirirseniz herkese yararlı olur ayrıca kopyaladıgınız içeriklerin türkçesinde ters hiçbirşey yok ?
    bonus filan demişsiniz ama. Siz benim yayınladıgım mektubu okumadınız galıba bu kopyaladıgınız ıngılızce metınlerı ben zaten.
    aşağıdaki linkte de anlattım. Hatta ve hatta sizin ingizlce olarak attıgınız metının turkçesindeki seviyoruz aşığız gibi kelimeleri özellıkle vurguladım. tabi vurguladıgım baska yerlerde mevcut.
    Bak sevgili kardeşim, senın yaptıgın propaganda temelden yanlış, bunu ifade edenlere yaklaşımın da rahatsız edici olduğu için müdehale etmek gereği duydum. Şimdi de analitik düşünceden çıkmış matematik hesabına girmişsin. Henüz menkul irad alım satımı, temettü geliri neticesinde gelir vergisi de tahakkuk etmemiş anlaşılan.

TEMETTÜ ÖNCESİ şirketin %5 ine sahipsiniz kaç paraya tekabul ediyorum varsayalım 5000 TL ye tekabul ediyor.

TEMETTÜ SONRASI şirketin yine %5 ine sahipsiniz kaç paraya tekabul ettiğini söyleyeylim 4500 TL

PAY ORANIN DÜŞMEDİ HALA %5'Sİ SENİN AMA ŞİRKETİNİN %5 MALESEF ARTIK 4500 TL.

SANKİ SEN 500 TL LİK HİSSE SATMIŞSIN GİBİ OLDU AMA BUNU GÖREBİLMEN İÇİN MATEMATİK YAPMAN ŞART.

İŞİN GAİP TARAFI ALDIGIN 500 TLLIK TEMETTÜ İLE TEKRAR LOT ALDIGINDA ŞİRKETTEKİ ORTAKLIK PAYIN %5,1 OLDU DİYE SEVİNİYORSUN. ORTAKLIK PAYIN ARTTI HAKLISIN!!!!!!!!! AMA HALA 5000 TL DEGERINDE BİR PAYA SAHİPSİN.
    Gerçekten mi ??? Bende büyük harflerle yazayım. YANLIŞ HESAP Ortaklık pay değerin, elindeki ödenmiş sermaye oranıdır. Pay miktarı ile ölçülür, türk lirası cinsinden değil. Ayrıca,

Portföy getirin (ROI) = temettü verimin + piyasa fiyatı / ilk yatirim birim maliyetindir.

Senin CAPS yazdigin ve benim icin en kucuk punta degerinde olan ve isin garip tarafi ile baslayan cumlende pay oraninin artisi ve senelik bilesik etkisi olan (1 + temettu verimi %) ^ n (yil) etkisini dikkate alinmalidir. Buna elin gavuru, bu olaya compounding diyor.
    Dikkate almadiginiz bir diger husus, temettu dagitan sirketlerin kar etme etkisidir, bu etki sirketin aktiflerini tekrar yerine koyacagini gosterir, yani ne sirket ne de yatiriminiz erir. Tam tersi, sirke kar yaratabilme yetisini kaybetmedigi muddetce, omur boyu nakit akisi elde edersiniz.Biz sirketin temettu dagitiminin ertesi gun fiyatiyla ilgilenmiyoruz. Daha dogrusu fiyatiyla ilgilenmiyoruz, verdigi temettu ile ilgileniyoruz. Takip etigimiz temel metrikler Verim, Dagitim Orani ve Temettu Artis Oranidir.

İşin dahada dibine gireyim mi üstelik bu vergiyi kar etsenizde etmesenizde ödüyorsunuz. mesela hisseyi 10 liradan aldınız ertesi günde temettü dagıttı kar elde edebıldınız mı ortfoy veya cebınızdekı para büyüdü mü ? BÜYÜMEDİ.

PEKİ NEYİN VERGİSİNİ ÖDEDİM BEN HANGI KARIN VERGİSİNİ ÖDEDİM BEN AÇIKLARMISINIZ ? YOK hiç kar etmedim ama vergi ödemeye devam. E patron, yok seni söğüşlecekler.
    Anlamadiginiz veya bilmek istemediginiz nokta, vergi size kesilir, senin TCK numarandan, gelir uzerinden vergilendirilirsin yani sirket patron mantigi yoktur, o vergisini verir vermez, devletle sirket arasindaki konudur. Ancak sen, temettu alirsan devlet baba gelir atfeder, herhangi bir sirket satarsan, alis satis fiyat farkindan kar ederisin seni devlet vergilendirir. Senin odedigin verginin sirket kari ile ilgisi yoktur. Vergiyi kar etse de etmese de oduyorsunuz demedim, X sirketi zarar ettigi yil temettu dagitsin (pek olacak sey degil) ya da siz o yil elindeki senetleri satin ve gelir elde edin o zaman gelir vergini odersin.

Ozetle, ilk soyledigimi tekrarlamak gerekirse, hakim olmadiginiz konuda ahkam kesiyorsunuz. Temettu yatirimi yapmak istememenizi, mantikli bulmadiginizi anlarim, piyasa da zaten bircok mantiksiz durum mevcut. Ama tecrube etmediginiz ve temelden emin olamayacaginiz sularda yuzme dersi vermek istiyorsunuz. Once o sularda yuzmeye baslayiniz.

Most companies pay consistent dividends, generally trying to increase them annually and cutting them very
    reluctantly. Our “Big Four†portfolio companies follow this sensible and understandable approach and, in certain
    cases, also repurchase shares quite aggressively.
    We applaud their actions and hope they continue on their present paths. We like increased dividends, and
    we love repurchases at appropriate prices.
    Ceviri: Bir cok sirket, genellikle her yil arttiracak sekilde, surekli kar payi dagitmaktadir. Bizim 4'lu portfolyo sirketimiz (Bank of America, Apple, Coca Cola, Wells Fargo) de bu mantikli ve anlasilir yontemi, ve bazi durumlarda da oldukca agresif geri alim yontemini uygulamaktadir. Biz bu sirketleri eylemlerini alkisliyoruz ve bu yolda ilerlemelerini umuyoruz. Artan temettuleri ve geri alimlari seviyoruz.

Dip Not: Berkshire Hattway bir temetu sirketi degildir, temettu geliri ile deger yatirimi yapan bir sirkettir.

Sayfa 23/78 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •