Sayfa 51/78 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. Sayın Flexy

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    5 yılın sonunda yatırımınızdan düzenli getiri istiyorsanız, bu başlığın işaret ettiği hisselerden piyasa değeri ve temettü verimine göre eleme yapmanız daha faydalı olur.

Eğer 5 yılın sonunda biriken miktarı başka bir alana yönlendirecekseniz yada sadece birikim istiyorsanız yatırım fonu daha faydalı olur.

Aktif olarak yönetecekseniz sn. DRİZM'in "temel analiz 3.0" başlığını incelemenizi tavsiye edebilirim.

Ek olarak, ilk önerim için; 5 yıl boyunca toplam yatırımınızdan gelir elde etmeyi planlamadığınıza göre birikmiş kısmı 60 parçaya bölüp her ay üzerine ekleyeceğiniz miktar ile birlikte alım yapmanız daha mantıklı.

Hepimiz için bol kazançlar dilerim.
    Sayın Flexy öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    Şu anki düşüncem 5-7 yılın sonunda başka alana yönlendirmek.Ancak bir sorum olacak.diyelim 100 tl lik x hissesi ve bu x hissesini büyük oranda taşıyan yatırım fonu düşünelim.1 yılın sonunda hisse 150 tl oldu.Bu durumda hissede yada fonda olmaya göre elime gececek getiri aynı mı olur farklı mı.Bu arada fonun yıllık gideri %2 olsun.Yatırım fonlarınıda temettü veren şirketler fonu,İş bankası İştirakleri fonu gibi düşünüyorum .Bunlara ne eklemek yada çıkarmak gerekir.Tekrar teşekkürler.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...43#post2216943

Haftalık Hisse Yarışmamızda Final Haftası
    Son hafta tahminlerinizi alalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by hayırlı sabahlar Yazıyı Oku
    Şu anki düşüncem 5-7 yılın sonunda başka alana yönlendirmek.Ancak bir sorum olacak.diyelim 100 tl lik x hissesi ve bu x hissesini büyük oranda taşıyan yatırım fonu düşünelim.1 yılın sonunda hisse 150 tl oldu.Bu durumda hissede yada fonda olmaya göre elime gececek getiri aynı mı olur farklı mı.Bu arada fonun yıllık gideri %2 olsun.Yatırım fonlarınıda temettü veren şirketler fonu,İş bankası İştirakleri fonu gibi düşünüyorum .Bunlara ne eklemek yada çıkarmak gerekir.Tekrar teşekkürler.
    Endeks fonları yada hisse fonları malıyet açısından daha yüksek. ayrıca cogu endeks getirisiyle pararlel getiriler saglıyor.

bildiğiniz baska bir fon varsa grafiğini atın fonlar sadece endeks üzeri getiri saglayabılıyor benım bıldıgım oda endeksın %10 üzeri.

yani bireysel hisse yatırımı hem daha az maliyetli hemde daha yüksek getirili olacaktır. iyi bir hisse seçtiyseniz.

buldugun iyi bir fon varsa getirisini atabilirseniz güzel olur bızde düşünebiliriz belki
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Erhan bey merhaba,www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/TI3/TRL bu fonu söyleme sebebim hükümetler değişsede İş Bankası iştiraklerinin özellikle Şise cam,Trakya cam gibi şirketlerin performaslarının değişmeyeceği algısında olmamdan kaynaklanıyor.Bu arada belirtediğim hisse senetleri analizi değerlendirmesi konularına yakın olduğumu söyleyemem.Buradaki amacım her ay üzerine ekleme yapıp uzun vadede belli bir birikime sahip olmak.Vadeli mevduatla bu işlerin olma ihtimali oldukça düşük.Dolar vs almayıda sevmiyorum,altın belki olabilir.Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Bir de www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/IYD/TRL var.

5.  Alıntı Originally Posted by hayırlı sabahlar Yazıyı Oku
    Fonlar takip ettikleri bir endeks varsa, o endeksin hisse ağırlıklarını kullanırlar. Ülkemizde endeks hesaplaması "piyasa değeri ağırlıklı" olarak yapılıyor. Bu nedenlede fonlar piyasa değerini ağırlıklanmada kullanıyorlar ve x hissesinin performansı ağırlığı oranında yansıtılıyor. Fon yerine hisse seçecekseniz, en az 10 ve eşit ağırlıklı yapabilirsiniz. XTM25, XTMTU, ISIST endekslerinden eşit ağırlıklı portföy yaparsanız, endekslerinin üzerinde getiri elde edebilirsiniz. Bu endeksler dışında hisse seçecekseniz, C ve D grubu olmamasına özen gösterin.

Not : XTM25 ve XTMTU endeksini önermemin sebebi, ulusal endeksler 3 ayda bir güncellenirken bu endeksler yılda bir güncellenmekte ve ulusal endekslere göre pozitif getiri sunmaktalar. ISIST endeksi ise; bildiğiniz üzere iş bankası iştiraklerinden oluşmakta.
    Son düzenleme : flexy; 26-05-2018 saat: 14:55.

6.  Alıntı Originally Posted by hayırlı sabahlar Yazıyı Oku
    Erhan bey merhaba,www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/TI3/TRL bu fonu söyleme sebebim hükümetler değişsede İş Bankası iştiraklerinin özellikle Şise cam,Trakya cam gibi şirketlerin performaslarının değişmeyeceği algısında olmamdan kaynaklanıyor.Bu arada belirtediğim hisse senetleri analizi değerlendirmesi konularına yakın olduğumu söyleyemem.Buradaki amacım her ay üzerine ekleme yapıp uzun vadede belli bir birikime sahip olmak.Vadeli mevduatla bu işlerin olma ihtimali oldukça düşük.Dolar vs almayıda sevmiyorum,altın belki olabilir.Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Bir de www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/IYD/TRL var.
    vaktiniz varsa bir bilanco programı ve eğitimiyle çok basit bir biçimde güzel karlı hisseler bularak bunlarda paranızı bırıktırebılırsınız. sadece biraz emek harcamanız gerekecek ve bu emege değeceğini düşünüyorum.

Fonların performanslarına baktım en geçmişten baz almama rağmen ben tatmin edici bulmadım 3,5 senede %50 civarında alınan risk ile elde edilen getiri bence düşük kalmış.

Faizi riskini 1 düşünelim 3,5 senede bileşkede %35 %40 civarında getiri elde edersınız.

fonun riski ise 4 düşünelim 3,5 senede %50 bileşke getiri saglamış. %15 lik fazla getiri için 4 riskini almak cazipmi bence tartışılır.

yani aslında sadece trkycm ve şişecam biriktirseniz dahi ki bu şirketler mükemmeldır DOLAR fazlası olan ilk 5 şirket içindedir bu 2 şirket bilancolarıda çok güzeldir. sadece bu iki şirketi biriktirseniz bile fonun getirisinden daha fazla kazanacagınızı düşünüyorum.

ben planlamanızı bu doğrultuda yapın örnegın. cam sektorunden şişe. otomatıvden froto çimentolardan boluc 5 tane ayrı sektor ve güzel hisse bulsanız yeter.

bunlarla ugrasamam diyorsanız fon alın geçin. yapacak bırsey yok. aldığınız risk mevduat yatırım riskinden fazla olacaktır. heleki gündemimiz ve analizlerimize gore ekonomık kriz çıkma ihtimali hiç olmadıgı kadar yüksek iken hisse fonlarının riski 4 den 7 lere cıkmıştır bence.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    fon almak isteyenler bence direk don almamalı..kapta portföyüne bakıp o hisseleri almaları daha mantıklı...zira yıllık aidat ücreti toplam meblağ üzerinden genelde %2-3 arası alınıyor..yüksek bir oran...eğer kapta son 5 bildirimden portföy dağılımına bakabilirsiniz..hem istediğiniz zamanda bozdurabilirsiniz.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 51/78 İlkİlk ... 41495051525361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •