Sayfa 6/78 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
Arama sonucu : 621 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. 60k TL üzeri temettü alan cok küçük ky var mıdır merak ediyorum, etrafımda öyle birileri olmadığı için nasıl bir his sormak iste(r)dim.

0 dan başlayıp 60k için temettü için ne kadar sürede böyle bir yatırıma sahip olunur bu da kafamdaki diğer sorulardan biri.

Tabi bu süreyi hesaplayabilmek için yatırım için aylik ne kadar bütçe ayiracagimizi belirtmek gerekiyor. Bir ara bunu hesaplayacağım sonucu burda paylaşıp sizlerle kontrol etmek isterim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    YTD

2.  Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    60k TL üzeri temettü alan cok küçük ky var mıdır merak ediyorum, etrafımda öyle birileri olmadığı için nasıl bir his sormak iste(r)dim.

0 dan başlayıp 60k için temettü için ne kadar sürede böyle bir yatırıma sahip olunur bu da kafamdaki diğer sorulardan biri.

Tabi bu süreyi hesaplayabilmek için yatırım için aylik ne kadar bütçe ayiracagimizi belirtmek gerekiyor. Bir ara bunu hesaplayacağım sonucu burda paylaşıp sizlerle kontrol etmek isterim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    merakla bekliyoruz

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Neden temettü emeklisi olmalıyız?
    - Çünkü artık hiç kimse emekli olduktan sonra emekli maaşı ile refah içerisinde yaşayamaz. SGK lıların emekli aylık bağlanma oranı dibe vurdu. Tavandan sgk nız yatsa bile ilgili koşulları sağlayıp 60 yaşında küçük maaşlarla geçinmek durumunda kalırsınız.
    - Temettü şirkete ortak olduğunuz anda başlayan bir ödeme yani beklemenize gerek yok. Sadece temettünüzü belli bir hisse sayısına ulaştırana kadar tekrar hisseye çevirmeniz faydalı olabilir.
    - Koca patronlar bile temettü ile geçiniyor. Aktif görevde olsa bile yk üyeliği, başkanlığından alacağı maaş ile patronlar o mal varlıklarını yapamazlar. Yani onlar bile temettü emeklisi oluyorsa bizler neden olmayalım?
    - En basit emeklilik yöntemidir. Sadece doğru hisseleri seçmeye özen gösterip, 3 ayda bir birkaç saat bilanço analizi yapmanız yeterli olur.
    - Vergi olarak da en avantajlı gelir yöntemlerinden biridir. 60.000 TL ye kadar verginiz stopaj olarak kesilir bunun üzerinde devletten vergi iadesi alırsınız.
    Teşekkürler Sn Pit,

Mesela Ford Otosan için konuşacak olursak, Koç ve Ford grubu da kardan kendi paylarını temettü sayesinde alıyorlar değil mi?

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn Pit,

Mesela Ford Otosan için konuşacak olursak, Koç ve Ford grubu da kardan kendi paylarını temettü sayesinde alıyorlar değil mi?
    evet doğrudur
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    evet doğrudur
    Teşekkürler.

Neden illa temettü ödeyen sanayi şirketleri,diğer şirketlerin ödedikleri temettü piyasada kullanılamıyor mu.Bak kıllandım şimdi.)))))))))

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Neden illa temettü ödeyen sanayi şirketleri,diğer şirketlerin ödedikleri temettü piyasada kullanılamıyor mu.Bak kıllandım şimdi.)))))))))
    Benim kendimce şöyle bir mantığım var bu konuda sanayi şirketleri yerleşmiştir artık. Ticarette bile al-sat yapan, taahhüt yapan veya proje firmaları çok güven vermez. Ancak sanayici adamın verdiği evrak değerlidir firma kapansa bile fabrika orada duruyordur. Örneğin bir GYO firmasının batması ve ardında hiç bir şey bırakmaması çok mümkün. Belkide yanlış bir mantık veya x firması çok büyüktür batması çok zordur orası ayrı. Ben birazda bir şey üretmesi ve katmasını seviyorum ülkeye.

Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Benim kendimce şöyle bir mantığım var bu konuda sanayi şirketleri yerleşmiştir artık. Ticarette bile al-sat yapan, taahhüt yapan veya proje firmaları çok güven vermez. Ancak sanayici adamın verdiği evrak değerlidir firma kapansa bile fabrika orada duruyordur. Örneğin bir GYO firmasının batması ve ardında hiç bir şey bırakmaması çok mümkün. Belkide yanlış bir mantık veya x firması çok büyüktür batması çok zordur orası ayrı. Ben birazda bir şey üretmesi ve katmasını seviyorum ülkeye.
    E o açıdan doğru sanayi şirketleri daha sağlam tabi.Ve üretim kısmı da tamam.Ama bizim genel hükümet politikalarımız yerli üretimi desteklemek üzerine değil ki.Genelde ucuza ithalat olsun fiyatlar artmasın diye düşünülüyor.Gene de çoğu şirketimiz sağlamdır ona katılmamak elde değil.

Sayfa 6/78 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •