Sayfa 73/78 İlkİlk ... 23637172737475 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. Uzun bir süre sn Erhan Açıkgözün temettü yazılarını okudum her defasında uzun uzuuuuun yazardı kendisinin yorumlarına rastladığımda offf yinee kesin çook uzuun yazmıştır kim okuyacak bu kadar uzun yazıyı diye içimden geçirmeden edemezdim...

Sonra anladım ki ( bunu tüm samimiyetimle söylüyorum )gerçekten kendisinin ortaya koymaya çalıştığı felsefeye kesinlikle hak verdim..

Ve kendisine yıllardır bıkmadan usanmadan inandığı doğruları üşenmeden insanlara aktarma azmi ve sabrına teşekkür etmek için bu mısraları yazmayı uygun gördüm..

Teşekkürler sn Erhan Açıkgöz

2.  Alıntı Originally Posted by winwin Yazıyı Oku
    Uzun bir süre sn Erhan Açıkgözün temettü yazılarını okudum her defasında uzun uzuuuuun yazardı kendisinin yorumlarına rastladığımda offf yinee kesin çook uzuun yazmıştır kim okuyacak bu kadar uzun yazıyı diye içimden geçirmeden edemezdim...

Sonra anladım ki ( bunu tüm samimiyetimle söylüyorum )gerçekten kendisinin ortaya koymaya çalıştığı felsefeye kesinlikle hak verdim..

Ve kendisine yıllardır bıkmadan usanmadan inandığı doğruları üşenmeden insanlara aktarma azmi ve sabrına teşekkür etmek için bu mısraları yazmayı uygun gördüm..

Teşekkürler sn Erhan Açıkgöz

Ben tesekkur ederim anlasilabilmek sevindirici

Tum yazilarimi su felsefeyle yazarim:

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku!

Francis Bacon
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. İşte yıllarca mücadele vermemi sağlayan örneklerden bir tanesi. Sorun temettü karşıtlığı filan değil.

Sorun kulaktan dolma bilgilerle twitlerin, retwitleriyle yanlış bir bilginin doğruymuş gibi bir salgın gibi yayılmasından ibaret.

Sadece bu değil daha bu konuyla alakalı başka parametrelerde de sağlıksız bilgiler mevcut, En çok kızdığım konu ise niçin hiç SORGULANMADAN doğru kabul edildiği. Hadi sen araştırmadın diyelim ki doğru olup olmadığından tam olarak emin olmadığın bir bilgiyi niçin başkalarına aktarırsın.

"Çocuklarınıza yalnızca okumayı öğretmek marifet değildir.Asıl meziyet,çocuklara sorgulamayı ve düşünmeyi öğretmektir." George Carlin

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Aslinda fiyata baktiklari yer duzeltilmis grafik mi yayinliyor duzeltilmemis mi yayinliyor bilemedikleri icin kafa karisikligi yasiyorlar. Google yada yahoodan bakiyorsa grafik duzeltilmemis oldugundan fiyata temettu dahil degil. Investing, mynet yada kullandigi terminallerden bakiyorsa duzeltilmis oldugundan dahil.

Kabaca 3 cesit hisse var. Gelir, deger ve büyüme hisseleri.

Yuksek oranda gelir getirsin ama hisse degeri enflasyon kadar yada yakin artsin diyen gelir hisseleri secebilir. Tam bu kategoriye girmese de bizdeki gyo ve yo lar gibi.

Yine duzenli gelir getirsin ama ayni zamanda hisse degeri de enflasyon uzerinde artsin diyen bu türü secebilir. Bunlar yillar once kurulmus, köklü firmalar oluyor.

Buyume hisseleri ise yeni kurulmus yada yeni halka arz olmus kucuk olcekli tipler. Cok iyi yatirimlar yapıp kisa surede değerini katlayabilir ayni zamanda kisa surede tarihe de gomulebilir. Bunlar sembolik de olsa temettü vermeyenler.

Herkes tercihine göre tek yada bu üç kategoride istedigi yatırımi yapar. Bunun disinda en iyisi buyume hisseleri, en iyisi gelir hisseleri gibi tarismalar faydasız olur.

Biri hem kira getiren bir dukkan hemde ileride degerlenebilir diye arsa da alabilir, arsanin degerlenmesini beklerken gelir elde etmek icin meyve ağacı da dikebilir vs..

https://www.youtube.com/watch?v=3m0WMKBjIX0

24 ayda amorti eden temettü hissesi PSDTC

6. Selamlar arkadaşlar. Ben online beyanname doldurdum. Bana temettüden ödediğim vergiden vergi iadesi çiıktı. Online dilekçe verdim bankamın iban nosunuda yazdım. Bu iade otomatik olarakmı gelecek. Başka bir şey yapmam lazım mı. Daha önce iade alan oldumu süreç nasıl işliyor. 14 martta verdim beyanname fakat daha iade oranım hesabıma gelmedi.

7.  Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Selamlar arkadaşlar. Ben online beyanname doldurdum. Bana temettüden ödediğim vergiden vergi iadesi çiıktı. Online dilekçe verdim bankamın iban nosunuda yazdım. Bu iade otomatik olarakmı gelecek. Başka bir şey yapmam lazım mı. Daha önce iade alan oldumu süreç nasıl işliyor. 14 martta verdim beyanname fakat daha iade oranım hesabıma gelmedi.
    Vergi dairesine , aracı kurum + mkk 'dan alacağınız temettü raporunu elden veriniz.

Haziran-Temmuz'dan önce gelmez.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. nasıl yani verdiğimiz temettüden vergi iadesimi yapılıyor bunu bilmiyordum şaşırdım.
    Forumda yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir adamı hasta etmeyin....

Sayfa 73/78 İlkİlk ... 23637172737475 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •