Sayfa 62/78 İlkİlk ... 1252606162636472 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Sevgiler, kaucuk saf işyat yatirimcisi ...

The main conclusion of our analysis is that a dollar of dividends has the same value as a dollar of capital gains in the market. There are virtually no differential returns earned by investors who buy high dividend yielding securities or low dividend yielding securities once we control for the crucial risk variable. The demand for dividends is met by
    corporations who supply dividends and the end result is a market equilibrium in which the dividend factor is insignificant in magnitude.

Asıl vurucu cümlede şuradan geliyor. Benim bakış açım temettü geleneği firmanın performans etkisinin ta kendisidir.

As always, the crucial investment decisions of corporations effect their performance not the way they pay out the fruits of their
    endeavors to corporate shareholders.
    kimseyi alt etme çabası içinde değilim yanlış anlaşılmak istemem. insanlar yatırım yaptıkları şirketlerin temettü vermesini de isteyebilirler, bunda bir problem yok. temettü veren şirketlerin felsefe anlamında yatırımcıya daha fazla değer vererek şirketlerini yönettikleri de düşünülebilir. temettünün kriterlerden biri olması anlaşılabilir bir istek ama kriterlerin en üstüne temettüyü koyarsak hata etmiş oluruz. benim de şöyle bir kriterim olabilir değil mi mesela: yönetim kurullarında daha fazla kadın olan şirketler.

Alıntı Originally Posted by Selim Yazıyı Oku
    yönetim kurullarında daha fazla kadın olan şirketler.
    Ben de gülümseyen yöneticileri tercihimin üst sırasına koyardım, ama kar payı almak gibi karın doyurmuyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Hisse senedi seçmek hem sanat hem de bilimdir, ancak ikisinden birinin dozunun kaçması tehlikeli olabilir. Aklını sayılarla bozmuş, kafasını bilanço yığınlarından kaldırmayan birinin fazla başarı şansı olamaz.Gelecek sadece bilançoya bakarak okunmaz..

Peter Lynch

Bunu yazmamın tek nedeni yanlış anlaşılmasın. Hayat salt aritmetik değildir. Bunu yıllık aritmetik hesaba girişme ile konu raydan çıkarılmasın diye vurgulayalım.

“The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Hisse senedi seçmek hem sanat hem de bilimdir, ancak ikisinden birinin dozunun kaçması tehlikeli olabilir. Aklını sayılarla bozmuş, kafasını bilanço yığınlarından kaldırmayan birinin fazla başarı şansı olamaz.Gelecek sadece bilançoya bakarak okunmaz..

Peter Lynch

Bunu yazmamın tek nedeni yanlış anlaşılmasın. Hayat salt aritmetik değildir. Bunu yıllık aritmetik hesaba girişme ile konu raydan çıkarılmasın diye vurgulayalım.

https://www.quora.com/What-are-some-...ef7&srid=h5bWq

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=O7De4YyEKsw
    şu video belki kendı analizini kendın yapmanı saglar. sağlamazsa da benim düşüncem şu

10 yıl sonrasını göremiyorum bu sebeple yorumlarım şu ankı son bılancodan bır sonrakı bılanco donemını kapsar. Çünkü alkım iyi hisse derim. Yarın fabrikanın üzerine göktaşı düşer. Hani alkım 10 yıllıgına uzun vadeli yatırım için iyiydi dersin. EN sağlıklı yontem dönem dönem bilacodakı gıdısata bakarak yatırım yapmaktır. ALKIM 10 yıl sonra pıyasada olurmu olmazmı sımdıden nasıl karar vereceksın yada verecegız. Bence kendıne şart koşma şu kadar yıl diye. Tanıdıgım bır kac sızın gıbı uzun vadecilerde şunu gördüm. Batmak üzere olan bir şirketi hala tutuyorlar sebepleri ise 10 yıllıgına almıştım satamam diyor. E yarın şirket iflasını açıklayacak. Ama kendıme söz verdım 10 yıllıgına almıştım diye cevaplıyor. GARİP

Alkim karlar kısmen artış trendınde öz kaynak artış trendınde pd/dd değerinde 4 yıldız veriyorum.
    Erbosan karlar çok iyi artış trendinde öz kaynak yavaş artış trendınde pd/dd değerinde 3,5 yıldız veriyorum.
    Kordsa karlar eh kısmen artış trendinde öz kaynak artış trendınde pd/dd birazcık pahalı 3 yıldız veriyorum.
    Çemtaş karlar yataya sarmış öz kaynak çok çok iyi artıyor pd/dd hafif pahalı 4 yıldız veriyorum.
    Egeen karlar süper artış trendınde öz kaynak hızla artış trendınde pd/dd ucuz 5 yıldız veriyorum. (FIRSAT HISSESI)
    Üstad selam
    İzmit piston ve bosch fren ile ilgili düşüncelerin nedir
    SECRETMEN

6.  Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Üstad selam
    İzmit piston ve bosch fren ile ilgili düşüncelerin nedir
    İzmit pisyon iyi ile kötü arasında 5 üzerinden 2 belki 2,5 eder benım degerlendırmeme göre. Pek verimli büyüdüğü söylenemez.

Bosch diğerine nazaran biraz daha iç açıcı görünüyor 5 üzerinden 3 belki 3,5 eder ama daha fazlası yok bence.

BU iki hisseden çok daha iyi hisseler var.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    İzmit pisyon iyi ile kötü arasında 5 üzerinden 2 belki 2,5 eder benım degerlendırmeme göre. Pek verimli büyüdüğü söylenemez.

Bosch diğerine nazaran biraz daha iç açıcı görünüyor 5 üzerinden 3 belki 3,5 eder ama daha fazlası yok bence.

Mesela hangi hisseler
    SECRETMEN

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Heray düzenli olarak çocuğum için alabileceğim, gelecek vaadeden temettü veren şirket ismi verirmisin öncelik sırasına göre, teşekkür ederim

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 62/78 İlkİlk ... 1252606162636472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •