Sayfa 66/78 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. benim cevabım b
    Nil Satis Nisi Optimum

2.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    benim cevabım b
    Hocam C cevap.Uzun ya da kısa vadede ,hiç temettü vermeyen hisse , temettü veren ve temettü miktarı ile de aynı hisseden alınan hisseden daha fazla kazandırır.Matematiksel olarak durum böyle.

Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Buyume uzerine yatirim yapan,ozsemaye karliligi yüksek sirketlere temettu yatirimi oldukca karlıdır.....yeniden alımla sirketteki ortakliginiz artar .....Önemli olan büyüyen ve azda olsa temettü veren hisseyi bulmak....Amaç temettü değil buyuyen ve kar eden şirketi bulmak.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Özsermaye karlılığı güzel bir parametre ancak bilanço oyunlarının döndüğü sığ bir piyasada büyüme hormonlu da olabiliyor, nihayetinde kanser de edebillir.

Ben oyumu sürdürülebilir kar ve temettü veren mümkünse sektöründe tekellerden kullanmayı tercih ediyorum. Böylece herşey güzel olacak

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Son düzenleme : kaucuk; 11-05-2019 saat: 21:11.
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

4. 25 yaşında bir arkadaşınız olarak merhaba Benim niyetim ulaşılması güç olan ssk emekliligi(60 yaş) beklemeden, hayatımın daha güzel yıllarında 40 yaşından sonra finansal özgürlüğümü sağlamak ve çalışmak zorunda olmamak. Bu isteklerime binaen 2015de bireysel emeklilik açtım ve şu an Beste biriken tutarım 32 bin. Yatırım getirim yüzde 32. Bugün ise şöyle birşey yaptım. Elimde yaklaşık 18 bin tl vardı. Ve çoğunluğu uzun vade temettü verimliligi önceligim olarak 1300 lot #krdmd 500 er lot #adana #aygaz #soda #eregli ve 600 lot #isyat aldım. Amacım her ay belli oranlarda alış yapmak ve uzun vade min 10 yıl birikim yapmak burada. Gelecek temettuleriyle tekrar hisse almak gibi. Benim her ay 1000 tl yatırım için ayıracagim miktar kalıyor. Sizce dogru yoldamıyım hedefime ulaşabilirmiyim(40 yaş finansal özgürlük) ve bu 1000tlyi ağırlık olarak nasıl degerlendirmeliyim hisselerde (lot bazında) çok teşekkür ederim. Diğer bilgi sahibi tecrübeli abilerimden kardeşlerimdende yorum bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Isyat bu zor zamanlarda temettünün değerini gösteriyor ve parlıyor. Yukarıda keşke temettü de faiz gibi olsa da fiyat düşmese denmişti. Önemli olan düşmesi değil tekrar yükselmesi, bunu da belirleyen nakit yaratabilme kabiliyeti ve zaman belirler.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Bunu yazdığımda kimse yüzüne bakmıyordu, halen aynı. Yazdığımın doğruluğunu yaşayarak görüyorken, antitezler de bir iki kelam etse temettü yatırımcılığı hakkında.

6.  Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Bunu yazdığımda kimse yüzüne bakmıyordu, halen aynı. Yazdığımın doğruluğunu yaşayarak görüyorken, antitezler de bir iki kelam etse temettü yatırımcılığı hakkında.

Anlaşamadığımız durum bunun temettü sayesinde olmuş gibi yansıtmanız 0 temettü versede 0,000001 TL temettü versede Aynı %'sel yükselişini yaratacaktı.

O bakımdan diyoruz ya keşke verilen temettü fiyattan düşmese üstüne birde bu % sel yükselişi yaratsa diye.

YÜkseliş %50 mi ? HAh şimdi temttü öncesi fiyata %50 koy. İşyatın kopyası ama temettü vermeyeni olsaydı böyle olacaktı.

Temettü = Hisse satmaktır!!!

O zor zamanında sen Toplam sermayenin bir kısmını (temettü sebebiyle) satmış gibi oldun, yükselişe daha az sermayeyle katıldın.

10,000 TL %50 daha ekleyecekken.

8,000 TL ne %50 ekledin.

Bu durumun oluşmasına işyatın temettü vermesi sebep oldu. BU duruma alkış tutuyor ve seviniyorsun.

Neyse bildiğin yoldan git hocam ne diyeyim belkide böylese daha kazançlıdır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Ben de bedelli yapan şirkette %80 kazandın ( Ykb ) nedir bir şeye ölçü müdür sizce? Temettü ben bu para ile büyüyemiyorum bunu verimli kullanamıyorum al sen kullan demek bence.

Bu şekilde özgüveni olmayan şirketi ben ne yapayım adamın paraya ihtiyacı yoksa büyümek istemiyor demektir yok kredi çekip temettü veriyorsa zaten açıklaması yok... küçük miktar temettü girmezden gelinir; ama benim de çok yüksek temettü veren bir şirketle işim olmaz açıkçası işyat dahil...
     Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku

Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben de bedelli yapan şirkette %80 kazandın ( Ykb ) nedir bir şeye ölçü müdür sizce? Temettü ben bu para ile büyüyemiyorum bunu verimli kullanamıyorum al sen kullan demek bence.

Bu şekilde özgüveni olmayan şirketi ben ne yapayım adamın paraya ihtiyacı yoksa büyümek istemiyor demektir yok kredi çekip temettü veriyorsa zaten açıklaması yok... küçük miktar temettü girmezden gelinir; ama benim de çok yüksek temettü veren bir şirketle işim olmaz açıkçası işyat dahil...
    Benim için tek ölçüt portföy büyüme oranıdır. Kazancınızı tebrik ederim, benim bakış açıma piyasa fiyatı artışı suni olmaktadır, kar artışı ile desteklenmiyorsa, yani Zero Sum Game.

İşyat bir şirket değil fondur, büyümesi de pay birim artışıdır. Neyse konu bu değil zaten temettü kavramı. Sürekli temettü dağıtımı sağlıklı nakit akışı göstergesi olduğu için önemli, yoksa özdermayesini eritiyor şeklinde saçma bir argüman ile gelinmesi oldukça ilginç geliyor, neymiş karını büyüme amaçlı kullandırmalıymış. Ya hu bu şirketler zaten pazarda olgunluğa ulaşmış şirketler, zaten %100 dağıtmıyor karını.

Temettüye ise kazancın paylaşımı ve sağlıklı nakit akışı olarak bakıyorum. Saygılar

Sayfa 66/78 İlkİlk ... 1656646566676876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •