Special Days Image
Sayfa 70/78 İlkİlk ... 20606869707172 ... SonSon
Arama sonucu : 620 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1.  Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku

...kar payı haricinde borsa negatif bir oyundur sadece komisyona yarar, bu nedenle gelir elde etmenin yegane yolu budur. Diğeri komisyonunun oyuncağı yapar. Nokta. Herkese iyi bayramlar
    Aynen katılıyorum Sn.Kaucuk.

2. Kaucuk abi iyi bayramlar sanada öncelikle şunun altını çizelim biz veya başkaları veya siz kimse kimsenin yatırım stratejini değiştirme veya manupule etme peşinde değil. Herkesin stratejileri yatırımları farklılık gösterebilir buna herkesinde saygı duyması beklenir. Bununla ilgili bir sorunumuz yok. Mesele yatırımcıların bilinçsiz anlamayarak yatırım yapmasında.

Sen biliyorsundur. Dersinki ben gelir odaklı yatırım yapıyorum. O sebeple şu hisseleri seçtim eywallah meseleyi bil de gerisi fasa fiso zaten. Biz diğer anlayamayan algılayamamış diğer kitleye sesleniyoruz aslında.

Önce bizim yatırımcılarımızın bir profilini çıkartalım.

Genellikle şu cümleleri duyarız temettü veren hisseyi alacam temettü emeklisi olacam. nasıl yapacan işte maaşımdan her ay şu kadarlık hisse alacam tamam 10 15 yıl sonra şu kadar temettü parası alacağım böylece emekli olmuş olacağım. Doğrumuyum profil bu. Twittarda şöyle bir gezinin millet #temettü hashtag kullanarak saçma sapan bir sürü paylaşımda bulunuyor. Adam algorıtmık alım satımdan bahsedip temettü hashtag kullanıyor ulen ne alaka ? Çünkü biliyor kitle burada profilin çoğunlugu burada. UVY veya temettü den girdiğin zaman popüleriten artıyor. İnsanlar seni takip ediyor vesaire.

Sizin dikkat çektiğiniz noktaya geldim Profili gördük 10 15 yıl boyunca biriktirecek ve işin soununda GELİR elde edecek Yani bu arakadaşlar önce birikim yapacak 10 15 yıl sonra meyvesini yiyecek Dikkat! yani her yıl gelir elde etmeyecek, 15 yıl sonra gelir elde edecek dolayısıyla ilk 14 yıl servet büyütmeyle geçecek haksız mıyım.

Şimdi bu arkadaş napıyor maaşında gidip temettü hissesi alıyor aldığı temettüyü gerisin geri hisseye sokuyor.

Şimdi burada bir gariplik var mı yok mu ? üstelik tüm bunları yaparken temettü verilsin istiyor. Gelir elde etmek isteyen temettüsünü ister niye çünkü o parayı alıp harcayacak yiyecek ancak bizim büyük çoğunluk napıyor gelir elde etme peşinde değil önce serveti büyütecek sonra gelir elde etmek istiyor. O halde niye temettü istiyorsun ? O parayla Ya A hissesine geri sokacan Yada B hissesine sokacan yani servet büyütmeye yönelik bir yatırım yapıp da temettü veren hissede gezmenin veyahutta temettü vermeyince temettü vermedin diye küfretmenin mantığı nedir? Zaten amacın serveti belili bir noktaya getirdikten sonra GELİR elde etmek değil miydi ?

İşte biz bunlara kızıyoruz la kardeş sen 10 15 yıl sonra gelir elde etmek istiyorsun. ANcak şu an gelir elde ettirecek hisselere yatırım yapıyorsun. Veya hissen sermaye odaklı hareket (temettü dağıtmayınca) edince küfrediyorsun ne alaka zaten amacın servet büyütmekti aldığın temettüyü napıyorsun geri hisseye sokuyorsun. GELİR NERE GİTTİ servete dönüştü gerisin geri. GELİR diye aldıgın temettüyü servetine katıyorsun ???

Biz bu profile anlam veremiyoruz. Şimdi bu 3. guruba girer hem servet büyüten hemde gelir elde eden guruba girer profil demek ki her ikisini de isteyen guruptan oluşuyor diyebiliriz.

O halde GELİR ve SERVET birbiriyle bağlantılı diyebilirmiyiz. GELİR olmadan servetimiz olmaz servetimiz olmadan da gelirimiz olmaz. İkisi birbiriyle bağlantılı şeyler ne kadar çok servetin varsa gelirin okadar çok artar. Ne kadar çok gelirin varsa da servetin o derece artacaktır.

Sen gelir odaklı yatırım yaparak elde ettiğin temettü parasını yeni bi yatak odası takımı alıyorsun yani aslında servetine katkıda bulunuyorsun. Aynı şekilde temettü alıp geri hisseye sokanlarda servetine katkı aynı zamanda gelecekte alacağı gelirine katkı yapıyor. Hiç temettü almayanlarda aynı sekılde servetine yatırım yapıp ilerde alacağı GELİRE katkıda bulunuyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

ee erhan naptın aldın mı bmw e46 yı.

4.  Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    O hedefler degisti ust modeller pesindeyim.

Parayi iyice katladiktan sonra mi yoksa hemen mi almak lazim ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5.  Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    Bence BMW nin en güzel kasasıdır e46
    Cabrioları başka bir güzel
    Sıçan tüyü rengi favorim olur
    M paket olması şartıyla
    Benimde niyetim var inceden, ama çok pahalandı, kısmet diyelim,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,948
    Cunku:
    Temettu almak sexten bile tatlidir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Bence BMW nin en güzel kasasıdır e46
    Cabrioları başka bir güzel
    Sıçan tüyü rengi favorim olur
    M paket olması şartıyla
    Benimde niyetim var inceden, ama çok pahalandı, kısmet diyelim,
    e46 bana eski geliyor artık çok güzel kasası olsada hedeflerım coktan büyüdü. Temizini bulmakta zor artık.

F30 kasa şimdilik yeni hedefim. Tabi bu aslanı doyurmanın maliyetide oldukça büyük o sebeple pasif gelir ile BMW arasında gidip geliyorum.

150,000 TL bir f30 kasa 2. elde bunu faize koysan %15 ile

22,500 TL yi çöpe atmak anlamına gelecek. 22,500 / 12 = 1,875 TL neredeyse bir asgari ücret parasını BMW ye binmek uğruna çöpe atmak zenginde değiliz ki binelim.

150,000 TL ye BMW alsan kaskosuydu şusuydu busuydu derken benzin hariç cebınden 10,000 TL yi götürecek yıllık.

Yani rahat rahat binemeyeceksin Hal böyle olunca bende parayı bileşkeye sokmaya devam ederek 500,000 Bandına çıktıktan sonra BMW hedefıne ulaşmanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Zaten ciddi bir pasif gelir yaratmadan BMW ye binmek pek mantıklı görünmüyor.

8. Üstad ne kadar hisse ne kadar viop işlem yapıyorsunuz? Sizi uzun zamandır okurum şöyle sallasan en az bir 5 milyon çıkar diyorum okudukça ama alçak gonullusunuz sanırım

Bol kazançlar, selamlar.

Sayfa 70/78 İlkİlk ... 20606869707172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •