Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7991 madde; 81 - 88 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by kaptanıderya Yazıyı Oku
    Burada takas paylaşan arkadaşlara da takas bir yere kadar bilgi saglayabilir yabancı topluyor gibi gözüküp türk bankalarından satalabilir Anadolu hayat emeklilik takasina bakın sene başından beri 30 milyon lot alan docebank var ama kağıt gitmiyor ki halka acikligida çok dusuk
    Toplanan kağıt hemen gidecek diye bir şey yok. Zamanı geldiğinde götürürler.Zamanını da bilme şansımız yok sadece şanslıolanlar yakın dönemde hisseye girer. Bu her hisse için geçerli aslında.
    Tüpraş özelinde grafikte güzel ama 105.X üstünde kalmadan ben girmenin erken olduğunu düşünüyorum.
    Sürekli biriktiren yatırımcı zaten bu yorum haricidir

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Toplanan kağıt hemen gidecek diye bir şey yok. Zamanı geldiğinde götürürler.Zamanını da bilme şansımız yok sadece şanslıolanlar yakın dönemde hisseye girer. Bu her hisse için geçerli aslında.
    Tüpraş özelinde grafikte güzel ama 105.X üstünde kalmadan ben girmenin erken olduğunu düşünüyorum.
    Sürekli biriktiren yatırımcı zaten bu yorum haricidir

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Daha güzel anlatılamazdı...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

3. 2001den beri borsadayım. Bu forumu da bayadır takip eder ve okurum. Nadir yorum yaparım. Teknik bilgim borsaya girişimin 10. yılında gelişti. Temel bilgim de yaklaşık 15. yılında. Teknik tek başına işe yaramayınca temeli de geliştirmek zorunda kaldım. Teknik kendimce iyi daha da geliştirilebilir; Temel de zaman buldukça bakar,incelersem tabloları, iyi okuduğumu da düşünüyorum. ( zamansal sıkıntım var) Hem temel hem teknik aynı anda kulanılarak yapılan yatırımdan şimdiye kadar zararla cikmadim. Daha önce ya şansa kazandım yada ciddi zararlar ediyordum. Eger bir hissenin tekniği pişmemiş ise temeli istedigi kadar iyi olsun o an gitmez bekletir ama zamani gelince de kimse tutamaz. Eğer tekniği hazırsa hisse yavaştan hareketlenir temel ile desteklenince de tam gaz ileri moda geçer. Bazen de işler sarpa sarar çözülene kadar topikteki herkes birbirine sarmaya başlar( genel hisse topiklerindeki gözlemim) . Bu durumlarda herkes bildiğine sarılsın ona gore yol alsın. Bildiğinizden şaşmayın. Ben önce tekniği uyan hisseye bakarım sonra temele bakarım temel de arkadan destek verecekse başka birşey aramam Ucuzluk olursa da ekleme yaparim. Herkesin bildiği kendine doğrudur. Herkes bildiğini burada paylaşırsa da buranın zenginliği olur . Kim neyi almak isterse alır kendince elekten geçirir kararını verir. O yaramaz, bu olmaz, şu yöntem şöyle böyle olabilir ama önemli olan paylaşmak. Uzun oldu biraz affola. Her paylaşım için ayrı ayrı elinize sağlık. Kalın sağlıcakla.

Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    2001den beri borsadayım. Bu forumu da bayadır takip eder ve okurum. Nadir yorum yaparım. Teknik bilgim borsaya girişimin 10. yılında gelişti. Temel bilgim de yaklaşık 15. yılında. Teknik tek başına işe yaramayınca temeli de geliştirmek zorunda kaldım. Teknik kendimce iyi daha da geliştirilebilir; Temel de zaman buldukça bakar,incelersem tabloları, iyi okuduğumu da düşünüyorum. ( zamansal sıkıntım var) Hem temel hem teknik aynı anda kulanılarak yapılan yatırımdan şimdiye kadar zararla cikmadim. Daha önce ya şansa kazandım yada ciddi zararlar ediyordum. Eger bir hissenin tekniği pişmemiş ise temeli istedigi kadar iyi olsun o an gitmez bekletir ama zamani gelince de kimse tutamaz. Eğer tekniği hazırsa hisse yavaştan hareketlenir temel ile desteklenince de tam gaz ileri moda geçer. Bazen de işler sarpa sarar çözülene kadar topikteki herkes birbirine sarmaya başlar( genel hisse topiklerindeki gözlemim) . Bu durumlarda herkes bildiğine sarılsın ona gore yol alsın. Bildiğinizden şaşmayın. Ben önce tekniği uyan hisseye bakarım sonra temele bakarım temel de arkadan destek verecekse başka birşey aramam Ucuzluk olursa da ekleme yaparim. Herkesin bildiği kendine doğrudur. Herkes bildiğini burada paylaşırsa da buranın zenginliği olur . Kim neyi almak isterse alır kendince elekten geçirir kararını verir. O yaramaz, bu olmaz, şu yöntem şöyle böyle olabilir ama önemli olan paylaşmak. Uzun oldu biraz affola. Her paylaşım için ayrı ayrı elinize sağlık. Kalın sağlıcakla.
    Yüreğinize sağlık... Sevgiler...Saygılar...

Ben de twitterda her zaman tekrar ediyorum Burada da yeni başlayan yatırımcı arkadaşlar için tekrar edeyim;

20 seneyi aşan borsa hayatımda şimdiye kadar duyduğum en önemli 3 çıkarım;
    Hepsi için sahiplerine tekrar ayrı ayrı teşekkür ederim.

1- Teknik analiz önden gider , haberler arkadan gelir. ( http://hisse.net'ten Mustafa Abi @M_N_Kutan, Nam-ı diğer Bıkmışbroker Babo Abi )

2- Borsada her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. ( http://hisse.net'ten Dudu Abi )

3- Bu piyasada %100 Teknik Analizciyim veya %100 Temel analizciyim veya %50 Teknik ve %50 Temel analizciyim demek yerine %33 Teknik Analizciyim %33 Temel Analizciyim %34 Tecrübeliyim diyebilmek en doğrusudur. ( @____PASA____)

6. 10 lira

10 lira değil 50 lira olsa evinizi satar alırsınız da olmaz.

Alıntı Originally Posted by kaptanıderya Yazıyı Oku
    Bizim borsadaki sıkıntı ne biliyormusunuz yerli yatırımcı hisse senedi elinde tutma zamanı 1 ayı geçmez istediğiniz istatistikleri inceleyin yabancı da gelmiyor yakın bir zamanda gelecek gibi de durmuyor o yüzden 200 rakamı hayal ötesi yerli yatırımcı yeni halka arzlarda bugün çay ocağı halka arz etseniz 200 lira olur ama Tüpraş olmaz o yüzden ya kafayı degistirip trende ayak uydurmaliyiz yada bekler dururuz kendi özelim de hisse senedi zararda satmicam diye sözüm var yoksa 1 sn bile durmam ama bu saatten sonra 10 lira bile olsa 1 lot almam

7.  Alıntı Originally Posted by fotoviva Yazıyı Oku
    10 lira değil 50 lira olsa evinizi satar alırsınız da olmaz.
    70 lira oldu evi satıp aldınız mi

8. hiç lafı uzatmaya gerek yok 2 ay kaldı. 3 çeyrek açıklansın temettü rakamı az çok belli olur. şu an varsayılan 10 lira.
    10 x 10 = 100 tl. hesap basit. fiyat doğru
    2023 30 lira temettü hesaplanırsa
    30 x 10 300 tl. hesap basit fiyat bu.
    2022/1ç çok önemli.
    velhasılı bu seneyi 130 kapatır.
    2022 nisan 145 kırılır 2023 ana hedefe doğru gider. 2022/1ç önemli. o yüzden bu rakamları konuşmak için erken.

Sayfa 11/999 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •