Sayfa 334/997 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Çok fazla teminat açığı oluşmuş aracı kurumlarda..
    Zor durum

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2. Çıkış trendinde erkenden dökülüp foruma da veda etmiştim, en son 145 gibi satmıştım. Aynı yerlere gelmiş yine.
    Sattığımdan beri de pişmanım.
    Burdan sonra girdiğim dolar ve altında bu hafta ağzıma ettiler, totoyu biraz toplayabilirsem tekrar katılacağım aranıza.
    Düşüşe yakalananlar da üzülmeyin, bu hafta dolarcısı altıncısı hissecisi herkesi sıradan geçirdiler, nasıl deniyordu: bu işin fıtratında var.
    İşin başındakiler hariç herkesi ezdiler.

3. Yükselen kur etkisiyle ürünlerin satışları yüksekten olması, TÜPRAŞ'ın 4. çeyrek karını iyi gelmesini beklerim. Brent ani düşüp stok zararı artmazsa tabii.

4. Neste sitesindeki rafineri marjları yine 7 usd nin üzerinde. Son çeyrek ortalamasına geldi tekrar...Üçüncü çeyrekte 4 usd altındaydı marjlar...ayrıca düşen döviz kuru ayesinde akaryakıtta artış olmaz artık.tüketim azalması olmaz sonuçta.

tek olumsuz dolar düşüşü nedeniyle stok karı azalışı..ama brent yükseklerde devam ediyor..bunun etkisi de sınırlı olur.

sonuçta operasyonu çeken yabancı, çıkmaya karar verdiyse, ki dolar bazında ort. maliyetinin en az %20-30 üzerindeyiz...gözünü karartıp çıkar...mecburen satışların sakinlemesini bekliyeceğiz.

bu arada...şu dengesiz zamanda hisse geri alım açıklamayan yönetime de yazıklar olsun...kocaa kağıda taban yakışıyor mu? 1-2 milyo lot alsaydınız bari, sembolik membolik.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Her sanayi kagidi asagi yukari yuzde 10 dustu kac gundur.
    Akillica degil bi yuzde 5 fln dusurursun bi gun yuzde 2 dususrursun.
    Noldu da satiyorsun hunharca sanayi mi kapandi?
    Piyasanin aptal saptal hareketleri...
    Soluksuz dusus ve yukselisler mantik disi oluyor hep
    Satışlar hisse etkenli değil bence... Dışarıda Tl kısılması sonucu tl bulamayan yabancının karlı olduğu hisselerde zorunlu satışı ve buna eklenen yerli paniği. Sonuç ortada.

Duhul
    Dec 2020
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    143
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neste sitesindeki rafineri marjları yine 7 usd nin üzerinde. Son çeyrek ortalamasına geldi tekrar...Üçüncü çeyrekte 4 usd altındaydı marjlar...ayrıca düşen döviz kuru ayesinde akaryakıtta artış olmaz artık.tüketim azalması olmaz sonuçta.

tek olumsuz dolar düşüşü nedeniyle stok karı azalışı..ama brent yükseklerde devam ediyor..bunun etkisi de sınırlı olur.

sonuçta operasyonu çeken yabancı, çıkmaya karar verdiyse, ki dolar bazında ort. maliyetinin en az %20-30 üzerindeyiz...gözünü karartıp çıkar...mecburen satışların sakinlemesini bekliyeceğiz.

bu arada...şu dengesiz zamanda hisse geri alım açıklamayan yönetime de yazıklar olsun...kocaa kağıda taban yakışıyor mu? 1-2 milyo lot alsaydınız bari, sembolik membolik.
    güncel fiyat yabancının ortalama maliyetinin %20-30 üzerinde derken? 10 dolardan mı aldılar milyonlarca lotu?
    Yabancının ortalama maliyeti son 4 aylık süreçte $12 civarıdır

Biri demis dolar dustu ondan biri demis tupas tepeye gelmisti ondan...
    Aslinda hepinizi terste birakacak aciklamam varda genel birsey yazayim
    Tupras bu seviyelerde sudan ucuz sudan!
    Tuprasmis
    Ya arkadasim tekfen tofas froto ergli hepsinin icinden gectiler sadece tupras dusmus gibi yazmissiniz hepiniz
    Yabanci gidiyor odan diyenlere de sunu sorayim
    Yabanci bankalardan neden gitmiyor?
    Bankalari utanmasalar tavan yaptiracaklardi
    Yok neymis dolar ucuzlamis yabanci kaciyormus
    Ya yabanci dediginin topu garanda
    Ondan neden kacmiyorlar
    Resmin buyugune bakin!
    Coken bist30
    Valla alt pazardan bile tavan var yuruyen cok
    Ne yabanci cikmasi allah askina
    Resmin buyugune bakin anlarsiniz
    Ytd