Sayfa 502/999 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

İlk çeyrek sonu dolar kuru 14.6 seviyesinde kapandı. İkinci çeyrek sonuna daha 50 gün var. Olurda dolar yukarı hareket ederse bu seferde kur zararı 2. Çeyrek karı iç edebilir mi? Çok saçma ve anlamsız günlerden geçiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

2. Petrol düşüyor ters hedgeden zarar ediyor, petrol artıyor yine hedgeden zarar ediyor. Nasıl bir mantık, nasıl bir finans anlayışı. Kim hesap verecek? Bizim paramızla bedava risk alınıyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değil, aklıma gelenlerdir.

3.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    İlk çeyrek sonu dolar kuru 14.6 seviyesinde kapandı. İkinci çeyrek sonuna daha 50 gün var. Olurda dolar yukarı hareket ederse bu seferde kur zararı 2. Çeyrek karı iç edebilir mi? Çok saçma ve anlamsız günlerden geçiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kur 20 TL olursa ki kimse olmaz diyemez bu Tüpraş ne yapar diye derin düşüncelere gark oldum özelikle son bir kaç bilançodan sonra. Finans departmanında ve anlayışında problem var gibi duruyor. Umarım yanılırım ama çok kredisi kalmadı bende bu şirketin. Elden çıkarmamak için direniyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Kuyum Yazıyı Oku

şu harekette kar uçmadıysa ne zaman uçar ?

fiyat 75 ikenden ne farkı var bilançonun izah eder misiniz tşkler..
    Fiyatı mutemelen 90-100 civarı hedge etmisler. Bu rakamın üstüne çıkınca zarar ediyor. Yani yaramıyor. Şu anda 105 e düştu. iyi oldu. Biraz daha düşerse daha iyi olacak.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bugun bütün dünya kıpkırmızı. Anormal seyler oluyor.
    Yılbaşinda 2.6 trilyon dolarlık Amazon 1.1 trilyon dolara düsmüs.
    Tek bir hissede kayıp 1.5 trilyon.$
    Bütün hisseler şelale düşüşte

6. 1 milyarlık satış ile ( bunun 76 milyar) bundan fazla kar eden var.
    Allah bildiği gibi yapsın ama bence finans bölümümüzün toptan çıkışı verilip yeni insanlar gelse daha iyi.

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Fiyatı mutemelen 90-100 civarı hedge etmisler. Bu rakamın üstüne çıkınca zarar ediyor. Yani yaramıyor. Şu anda 105 e düştu. iyi oldu. Biraz daha düşerse daha iyi olacak.

Üstadım sanki devlet sırrı firma birşey açıklamıyor onlarca aracı kurum raporu okudum neymiş bu yeni hedge stratejisi hiçbir bilgi yok.Benim tahminim şirket petrol fiyatının düşüşüne swap yapmıyor farklı bir durum var.

Vadeli fiyat güncel fiyatın altında yani 100$ aldığın ham petrolü işleyip ürün haline getirip vadesine göre 90$ a satma riskin var bu yüzden şirket aradaki farkı kapatmak için swap yapıyor.Ama vade tarihi gelip aradaki fark kapanıp hatta güncel brent fiyatı şirketin ham petrol alış fiyatının üstüne çıkınca bir darbe daha yiyorsun.Yanlis dusunuyorda olabilirim.
    Her şey çok güzel olacak

8.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    karalar bağlamaya gerek yok. 1 milyar bekleniyordu, 900 milyon getirdi. yüzde 10 luk sapma var.
    Bu rafineri marjını nereye koyacaklar acaba onu merak ediyorum.
    Rafineri marjı 60 gün geriden geliyor. yani ilk çeyreğe etki etmemiş. 2. çeyrekte etkisini göreceğiz.
    hocam marjlar 60 gün geriden geliyor derken kastettiğiniz hususu biraz açar msınız. ocak marjı örneğin mart finansallarını mı olusturuyor. teşekkürler.

Sayfa 502/999 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •