Sayfa 528/997 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Entek ilk çeyrek 200 milyonda fazla kar açıkladı, Opet'in karlılığı malum. Hedge mekanizmasını biz beğenmesek de böyle saçma bir dünyada lazım galiba. Yapay zeka dedikleri şey Geri Zeka'dan başka birşey değil. Herkes aynı algoritmalarla aynı sonuçlara ulaşıp aynı noktaya stop emri verince hissesenetleri bir yana fiziksel tüketilen ürünler bile 30 saniyede mantıksız hareketler yapabiliyor. Sonra gazeteciler ve sözde uzmanlar bu hareketlerin altını haberle doldurmaya çalışıyor.

2. Petrol artar düşüş olur, petrol düşer yine düşüş olur.
    Bir gariplik var.
    Profesyonel değilim.Kendi çapımda sallıyorum.Söylediklerimi ciddiye almayın.

3. Pandeminin tekrar etkili olması dışında, petrol ürünlerinde arz fazlası oluşacağını sanmıyorum. Elbette anormal yüksek marjlar dengeye oturacaktır. Ülkenin temerrüt sınırında gezmesi (Rekor CDS oranlarından dolayı) korku sınırını artırıyor. Oluşabilecek (ya da devam eden. Tam bilemiyorum) yerli-yabancı sermaye kaçışları kısa ve orta vadede Bist için risk. Ülke otoriteleri; kafalarını sadece seçim kazanmaya dönük politikalardan kaldırıp,rasyonel ekonomi politikalarına dönme süresi uzadıkça, hasar akıl-almaz büyüyor. Halkın tepesine çökmek kolay. Yaklaşık %57'si asgari ücretle çalışan bizleri çaresizlik içinde bırakıp her türlü gaspı (Pardon hak kaybını) yapabilirsiniz. Ama sermaye kesimine bunu yapmak zordur. Zira onlar bizim gibi seçeneksiz değil. Ki akıl sermayesinin kaybına seyirci kalmak büyük bir hata idi. Ceremesi uzun vade de belli olur.
    Acilen seçim baskısından çıkıp,rasyonel bir ekonomi kadrosu oluşturulmalıdır. Yoksa küçük azınlık dışında tüm kesimler büyük kayıplara uğramaya devam edecek.
    Sonuçta Tüpraş bu olumsuzluklardan etkilenir. Ama en az etkilenir. Yaşayıp göreceğiz. Sonuçta ipte yürüyoruz.

4. Arjantin'in ulusal petrol şirketi de petrol rallisinden yararlanamıyor, üstelik sadece rafineri değil petrol arama-çıkarma faaliyetleri olan entegre bir kurum.
    ülkenin genel ekonomik durumu çok önemli baskı unsuru, bunu kabullenmek lazım.

14$ değişen bir şey yok. Paralar pul oldu. Enflasyonu derken bitirdiler milleti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

6. Dünyada petrol üretimi yapan ülkelerin üretim miktarı grafiği aşağıda. Rusya yüzde 11 ile birinci. Suudi arabistan yüzde 9.9 ile 2. sırada.
    Rusya'dan petrol-gaz almayacağız falan diye zırıldayan Avrupa ülkeleri hala her ay 80milyar dolarlık gaz ve petrol alıyorlar. Kesemiyorlar. Kışa doğru keseceğiz falan diye blöf yapmaktan öte ellerinden bir şey gelmiyor.
    Rusya petrolün parasını önce benden Ruble al ,Ruble ile öde dedi. Kuzu kuzu ruble alıp, petrol parasını ödüyorlar. Ruble euro karşısında 10 yılın en değerli seviyesine çıktı.
    Bu kadar önemli bir üreticinin malını almayacam derken petrol 65 dolara inecek demek kadar saçma birşey olamaz.
    Hayrola petrolü nerede bulacaksın.
    yatırım tavsiyesi değildir.

7. Tüpraş. Bu kadar niye düştü. Çözebilen varmı? Hani 2.çeyrek karda patlama bekliyordu. Bir çok aracı kurum. Hatta en son 388 hedef Fiat vardı.

Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Entek ilk çeyrek 200 milyonda fazla kar açıkladı, Opet'in karlılığı malum. Hedge mekanizmasını biz beğenmesek de böyle saçma bir dünyada lazım galiba. Yapay zeka dedikleri şey Geri Zeka'dan başka birşey değil. Herkes aynı algoritmalarla aynı sonuçlara ulaşıp aynı noktaya stop emri verince hissesenetleri bir yana fiziksel tüketilen ürünler bile 30 saniyede mantıksız hareketler yapabiliyor. Sonra gazeteciler ve sözde uzmanlar bu hareketlerin altını haberle doldurmaya çalışıyor.
    İnşallah karlar dahada yükselerek devam eder.Ben uzman değilim uzmanlar inceleyip onay verecek tabiki ama İNA hesabındaki 2022 ciro tahminine göre bile geri gönderirdim ben olsam.

Her şey çok güzel olacak

Sayfa 528/997 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •