Sayfa 529/999 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by eLbrayn Yazıyı Oku
    İnşallah karlar dahada yükselerek devam eder.Ben uzman değilim uzmanlar inceleyip onay verecek tabiki ama İNA hesabındaki 2022 ciro tahminine göre bile geri gönderirdim ben olsam.

250 milyar hasılat yapan kurum müsaadenizle 10 milyar da kar etsin.
    10 milyar kar etse 4*10=40 lira hisse başı kar.
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bu gün en kötü performans uzak ara Tüpraş. Bunu bir yere not edip yakında tüm U030 şirketlerinin gelir tabloları açıklandığında ortaya çıkan performanslarla karşılaştıralım. Neden böyle oldu diye çok kafa yormaya gerek yok zira bir neden olması gerekmiyor. Hiç bir yatırım aracı kısa sürede çok yüksek pirimler vadetmiyor günümüzde. Her gün milyonlarca bilgili, bilinçi insan büyük bir iştahla fırsat peşinde koşarak rekabet ediyor. Bilgiye erişim kolay ve hızlı, sizin takip ettiğiniz detayları on binlerce çift göz aynı anda görüp benzer sonuçları çıkararak kar fırsatı kolluyor. Hepimiz gün aşırı dünya borsa endekslerine, emtia fiyatlarına, faizlere, kurlara vs. bakıp FED'i aynı şekilde yorumluyoruz. Sorun ulaştığımız sonucun doğru olması değil, sorun aynı sonuca ulaşarak ödülü paylaşan katılımcıların sayısının çok fazla olması. Fark yaratmanın yolu ne bu durumda?

3. Yakında aracı kurumlar kâr tahminlerini paylaşmaya başlarlar. Bugünkü sert satışın sebebi başka şeyler de olabilir tabii ancak kanımca bunlar yine hedge edeceğiz diye sıçtılar ve rezalet bir kâr açıklayacaklar. Eğer satış devam ederse bu düşüncem güçlenir. Umarım finans yönetimi bu sefer de batırmaz.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

4.  Alıntı Originally Posted by Sosyopat Yazıyı Oku
    Gidecek yol aşağı doğru dimi? Ahahaha.
    Ben yazmıştım. Ahahahahaa. 😂

Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    250 milyar hasılat yapan kurum müsaadenizle 10 milyar da kar etsin.
    10 milyar kar etse 4*10=40 lira hisse başı kar.
    Birleşmede Tüpraşa biçilen fiyatın değerlemesidir bu sene sonu 250 milyar gibi komik ciro tahmin ediyorlar.Neyse spk onayıda gelmiş zaten onun satışı olabilir bunlar.
    Her şey çok güzel olacak

6. Entek paylarının Tüpraşa devri onaylandı. Yeni sermaye 275 milyon oluyor. Hayırlı olsun. Artık tupraş elektrik de uretiyor

7. Bir kac güne kadar sermaye artırımı nedeniyle yüzde 10 kadar bir düşüş yaşanacak. Karın ağrısı buymuş

8. HSBC kar beklentisi : 7,6 milyar TL

Edit: 2.çeyrek için
    Profesyonel değilim.Kendi çapımda sallıyorum.Söylediklerimi ciddiye almayın.

Sayfa 529/999 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •