Sayfa 607/997 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Kapital sermaye fonlar ayagına başarılı hikayeleri sabırsızlıkla başarılı yatırımları sabırsızlıkla kaçırıyor.
    Ulkemizde fonlar ne kadar başarılı ise dğnyada da gonlar o kadar başarılı.Başkalarının oarası üzerine çok çalışmak zor oluyor sanırım.
    Petrol ve türevlerinden para kazanıp hataçta silah sanayi ile para kazanıp artık petrole yatırım yapmayacağız demek de batı da yeni moda.
    Kendi şirketlerinin Batı pazarında doğal kaynakların anasını aglatmayı bıraktırsalar hiç bu dertleri olmayacak.
    Amerikalı bir arkadaşım bana ziayrete geldiğinde evin bütün ışıklarını açık bırakıp geziyordu banyoda harcadığı suyu camış bir yıl da anca tüketir.
    Demem o ki tüpraş iyi bir yatırım yolu hikayesi çiziyor başka ülkede başka zamanda güzel fıyatlanırdı ancak hem ülke hem dünya durumuna karambole gitti bence.
    fark edildiğinde tekrar düzgün fiyatlanacak.
    Biraz daha enerji çatı şirketi olma moduna girse Tüpraş için iyi olcak.hala ayak direttiklerini düşünüyorum.
    Sermaye güçlendirmesi de yapmak gerek.
    Bir sönüşüm geçiriyor şirket iyi meyve verecektir orta ve uzun vadede.
    Entek birleşmesi hem yüksekten yapıldı hem se tüm enerji şirketlerini aygaz dahil tüpraş ın çatısına aokması ve yenilenen enerjide adım atıp enerji dagıtımına da opet aracılığıyla girmesi gerek.
    Hatta ihracat ayagı için dışarıda rafineri ya da santral kovalaması gerekir.Ölçek ekonomisinin dışına çıkmak lazım.
    Yavaş olduklarını düşünüyorum.
    Hayırlısı…
    Satan fonların da canı cehenneme.ytd syg

BofA bugün SASA EKGYO SAHOL alıp THYAO TUPRS TTKOM satıyor,

3. 28 ekimde veya sonrasında bulunan doğalgaz ile ilgili bir açıklama gelirse belki bu deveye yarar. Gaz ilk bulunduğunda yaramıştı.

4. Yarar yarar da, o tarihlerde 97 TL ye kadar çıkmıştı da sonrası malum 😀

5. Gerçi bu gün şartlar farklı, o günlerde pandemi zararı yazan Tüpraş vardı, bu gün kar yazan Tüpraş var.

Bofa tekrar başladı satmaya. 700 bin lotu geçti şuan. Bir nefes aldırsa hisseye güzel olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

7. Çok uzun zamandır borsa ve yatırım araçlarına ara verdim 3 yıllık bir ara. Geri dönüşüme karar verdiğimde ilk 3 sırada çıkan benim kriterlerine göre tabii ucuz hisseler ; tuprs sahol ve konka idi. Bu analizi yaptığımda konka 24 TL sahol 26 TL tuprasta 300 TL civarındaydı. Bugün konka 47 TL sahol 34 tuprs 380 TL civarında. Peki ama bu üçlüden hangisi en güzel bilançoda derseniz hala tuprs derim. Yani hakkettiğini bulamayan yine tuprs. Yabancı fonlar yabancılar satıyor deniyor tamam satıyorda 300 TL lik fiyat nasıl 380 TL ye geldi arkadaşlar. Bu hissenin ederinin çok daha fazlası olduğuna inanıyorum. Geçen gün foreks anketine göre 3. Çeyrek kar beklentisi 7.9 milyar TL imiş. Ya o anketi yapan o anketi dolduran gerçekten insanlarmı yoksa başka 4 ayaklılar mı ? Kardeşim 12 milyar TL 2 çeyrekte etmiş şirket ki hep en kötü gelen 2 çeyrektir. Adama demezler mi lan eşekler neye göre bu anketi yaptınız yani karın yanında 4 milyarda zarar bekliyor paşalarım. İşte yılların verdiği bir tecrübe var ki insan alacağı hisseyi derinlemesine kendi incelemesse böyle eşeklerin yaptığı anketlere inanır olur. Kesinlikle Ytd. Belirttiğim rakamlar gerçekleşmiş rakamlar olup bundan sonrası için bir yorum yapmıyorum

BofA bugün EREGL THYAO alıp TUPRS KCHOL satıyor,

Sayfa 607/997 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •