Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon
Arama sonucu : 7997 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. EĞİTİM tadında BİLGİ SOSYAL MEDYADA okudum aktarayım yararlansın millet dedim...

Takasa yalnızca "şu aldı bu sattı öbürü buradan karşıladı" diye bakmıyoruz.
    TUPRS ta Citi satışı varken şu twiti atmıştım, 29/09 takasına göre. 👉👉

Takas ve Akd cambazları.;

CİTİBANK tuprs da aylardır mal çıkıyor bunu da piyasa dağınık karşılıyor thyao olduğu gibi bir yatay konsolidasyon mümkün müdür?

TUPRS o konsolidasyonlardan birini Citi'nin satışı devam ederken yaptı.
    İkincisini yaşayacak olabiliriz ama bence satacak da pek malı kalmadı.. Buyrunuz AÇIKLAMA..

02/08'den beri Citi satışı var. Satışın en yoğun olduğu dönem 21/08'de başlıyor. Fonların malın altına girmesi yıkılmasını önlüyor ve ilk yatayını kutu içinde yapıyor.
    Küçük beyaz kutu ile gösterdiğim alanda Citi'nin satmaması ve biraz lot artırması bile hissede nasıl bir yukarı fiyat hareketi oluşturmuş.
    26/09 takası sonrası yine dik bir iniş var ki hemen yataya sarıyor hisse.

Burada dikkati çeken şu: Tarihsel dip seviyelere baktığımda;
    2016 dibinde Citi 40mio
    2018 dibinde Citi 50 mio
    Kasım 2020 dibinde Citi 26 mio lot taşıyor. Ki Kasım20 herhalde bu şirket için en berbat dönemdi.
    Bu lot sayıları bölünme öncesi lot sayıları. Ortalamada Citi'nin hissede tarihsel dibi 32mio lot desek ve bölünmeye göre adjust etsek 224 mio lot eder.
    Şu an takasta 239 mio lotu var. Bakalım satış baskısına nerede son verecek.

TUPRS ta uzun vadeli evladiyelik yatırımcı değilsek, Citi'nin hareketlerini iyi okumak gerekli. 15 mio daha satarsa neredeyse ever low seviyelere gelecek.
    Kasım 2020'yi yaşamıyoruz satmayıversin artık.

29/09 sonrasına, hissenin 128TL'den döndüğü 27/10 takasına kadar grafik üzerinden bakalım. 👇👇
    Citi satışı kesilmiş, 26-27 Ekim dip dönüşünde son iki gün AKD de net şekilde dönüşü destekliyor.
    27/10 sonrası hem grafikte hem de sayısal olarak Citi'nin net şekilde alımlarını artırarak sürdürdüğünü görüyoruz.

Notlar;
    1) Yoğun satıcı varsa, satış baskısının azalması izlenmeli
    2) Baskıyı azaltan alım tarafında görünmeye başlamış ise takip yoğunlaşmalı
    3) Takas değişimleri fiyat hareketleri ile uyumlu ise güvenilirliği artar
    4) Takasın t+2 farkını kapatabilmek için izlediğiniz kurumun alıcısını akd'lerde tespit etmek olaya erken uyanmayı sağlar.

2. Ders niteliğinde hayali çizelim bakalım gerçekleşir mi?

3. Son iki öğretici ve bilgilendirici mesajınız için çok teşekkürler. @rosense

4.  Alıntı Originally Posted by sene1983 Yazıyı Oku
    Son iki öğretici ve bilgilendirici mesajınız için çok teşekkürler. @rosense
    ben teşekkür ederim
    borsada başta ben dahil eğitimsiz kazanç çok zor

5. Çarşamba takasi 721k citi,327k deutche alım var. Yabancı almaya devam ediyor

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. hisse başı 20 tl ve üzerinde temettü beklentisi olan tüpraşta bir ay içinde 200 tl üzeri fiyatlama yapılacağını tahmin ediyorum.300 tl üzerinde işlem gören bim de 14 tl temettü beklentisi piyasayı heyecanlandırdığı yazılıyor çiziliyorken,20 tl temettü beklentisi olan 150 tl lerde işlem gören TÜPRAŞIN bu fiyatlarda olması akıl karı değildir. işte bu yüzden yabancı tüpraş topluyor.hissenizin değerini bilin idda ediyorum ki tüpraş 300 tl üzeri olmalıdır.

yatırım tavsiyesi değildir.şahsi görüşümdür.

Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •