Sayfa 885/999 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Henüz yabancı fonların Naci Ağbal dönemindeki gibi bir giriş emaresi görünmüyor. KKM denemesi nasıl bir tarafa doğru gider emin değiller. Bitirme istekleri olduğunu gösterdiler. Bu koşullarda dövize yönelişin önlenmesi için endeksin cilalı tutulması gerekli. Karşı operasyoncuları geçen eylül ayında bir uyarı verdiler. Doğal olarak hisselerin durumu istenildiği gibi kontrol ediliyor. Belli.Piyasa -miyasa yok. Bir gün Tüpraş, diğer gün Telekom,Turkcell. Hakim oldukları her hissede canlılık veriliyor. Sahol'le ne zaman sıra gelecek bakalım. Çakılı hisse çokluğundan kontrolü mü zor nedir? Korkutucu bir durum. Kaderinin kontrol edilmesi gibi bir şey. İşin tuhafı öyle bir köşeye şıkıştırıldık ki benim gibi küçük yatırımcının kaçabileceği başka bir alanda yok.Çok şükür Tüpraş yüzümüzü güldürdü. İyi temettü verdi. 3 çeyrek 10 milyardan aşağı kar gelmez. Bu yukarı trend ne kadar sürdürülür.? Gerçekten ekonomide düzelme ve güven oluşur da güz aylarında yabancı girişi olur mu?Bilinmez. 147-148'ler de fena fiyat değildi.Yine elimiz gitmedi.Nereye gideceksin? Hep aynı sıkışma.

2.  Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    2024 mayısa kadar 22 lira civarı temettüsü var.. kalmaz buralarda
    Temettüyü nasıl hesapladınız bilmiyorum ama 22 tl temettü vermesi için en az 52 milyar net kar etmesi lazım .

3.  Alıntı Originally Posted by Canali Yazıyı Oku
    Temettüyü nasıl hesapladınız bilmiyorum ama 22 tl temettü vermesi için en az 52 milyar net kar etmesi lazım .
    Bu sene vereceği temettü ile birlikte mayısa kadar 22 TL vereceğini kastetmiştir

4. Yani 7 TL Ekim'de 15 TL Mayıs 2024 te diye

5. doaştan gelen temettü avansınıda tüpraşa yatırmak için bu düşüş bir fırsat oldu.öyle yada böyle tüpraş orta vadede 200 tl yi geçecektir. bu kar realizasyonları ileri hamle için çok sağlıklı bir hisse daima yükselmez arada böyle mola verir.yabancı çıksada çıkmasada yerlinin aklı başına geldi tüpraş daima bir numaradır.hedefi çok büyük korkmayın bu düşüşlerden fırsatınız varsa alın .
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Yani 7 TL Ekim'de 15 TL Mayıs 2024 te diye
    Ben de aynı fikirdeyim.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Fatih34 Yazıyı Oku
    Tüpraş özelinde tek korkum var başka da korkum yok. Dünya geneli 2020 şartları oluşmaz inşaallah
    Aşı üreticileri yargılanıyor
    Eskisi gibi kapanma olmaz inşallah

8. Beklediğim gibi oldu. Umarım sert hareketler olmaz. Sakince yataya bağlasın, yeter
    Profesyonel değilim.Kendi çapımda sallıyorum.Söylediklerimi ciddiye almayın.

Sayfa 885/999 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •