Sayfa 856/999 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by ozgurs Yazıyı Oku
    90 larda çok oyalandık sonra hep zarar belki bir yıl. 80 lerde iken herkes dalga geçer oldu. İşte sosyopat filan değişik tipler vardı. 40 a düşecek diye bekliyordu
    Koçlar bile pişman vs
    Neler neler
    Çok delilikti bunda beklemek.
    İyi mi oldu
    Pek bilmiyorum. İyidir herhalde
    Bundan sonra ne olur
    Nereye gider
    Kim bilebilir ki
    Koçlar bile bilemez
    Hayat zaten böyle güzel
    Tüpraş gerçekten cok fırsat verdi ilerde gene fırsat verecektir.
    Ana kagıt olarak değil de iyi düşüşlerde bir miktar alınsa 2030 larda iyi para getirir dönüy olarak.
    Emtia şirketleri döngüsel ve döngüyü anlamak cok zor.
    Tüpraş devasa bir dönüşüm geciriyor.
    Hidrojen yenilenen enerji vs
    Yeneilenen enerjiyi hem rafineride hem de satıs olarak da kullanabilirler.İleride yurt dısında özellikle içte de öyle yabi rüzgar ve güneş santralleriyle tüpraş ı tam catı şirketine dönüştürebilirler.
    İş genişlemesi müsait.
    Dünyada petrol yatırımı petrole dayalı sanayide temettü belli yıldan sonra çarpan etkisi yaratıyormus.Rafineri şirketleri temettü ödemesi şirketten ana fikirli bir makale okumustum keşke kaydetseydim.Benim anladıgım rafineriye yatırım yapan şirketler sürekli yenilemeyle şirketin kar yaratma gücünü arttırıyormus.
    Çok güzel bir makaleydi Amerikan rafinerileri için yazılmıs bir makale idi.
    Rus petrolü iran petrolü tüpraşa yarıyor daha fazla.
    Ama tüpraş ın içine aygaz ı da katıp enerji catı sirketine dönüştürmesi gerek koçların.
    Yenilenen enerji ve Avrupa da bu anlamda santral kurma işlerine de sıcak bakmamalılar.Bu işleri de bence temettüyü yüzde 80 oranından yüzde30 a cekerek yapmalı..
    20 yıl sonra şirketi tanıyamaz vay be deriz
    Var bir bildikleri…
    Çok temettü olacagı için sattıgım Tüpraş ı ara ara takip ediyorum.
    Herkese bol kazanc diliyorum.
    Burdaki degerli yorumculara da tesekkür ediyorum güzel şeyler öğreniyorum.
    Syg ytd

Kallavi zam gelmiş.Talep düşerse ciro düşer, kko dan dolayı marj düşer ayrıca lojistik maliyetleri artar bize etkisi olumsuz olur.
    Her şey çok güzel olacak

Evet bu zan tüpraş için olumsuz oldu. İnsanlar bu zamma alışana kadar talepte düşüş garanti gibi. Bir süre sonra alışılır ve tekrar eskiye dönülmesede artış olabilir talepte. Ama bu senenin ilk 6 ay talebi 2. 6 ayda yakalanamaz. Nakliye masrafları sebebiylede olumsuz olacak tüpraş için. Hayırlısı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

4. bu zamlar neden Tüpraş'a kötü yansıyacakmış? Herkes yine paşa paşa deposunu doldurmaya devam edecek. Ne yapacaklar, iş mi bırakacaklar, kontak mı kapatacaklar, aç kalırlar. Aksine halk artık daha da çok çalışmak daha da çok ödemek zorunda.

Sermaye en çok bu düzenden beslenir, hayvan terleyebildiği kadar terlesin ama ölmesin yeter. Erdoğan kazı bağırtmadan tüyünü yolmasını çok iyi bilir, her halk da hak ettiği gibi yönetilir.

Bu millet bu zamların geleceğini bilmiyor muydu? çok barizdi, yine gittiler verdiler oylarını, yapacak bir şey yok. Her türlü fiyat artışı, her türlü enflasyon ciroların yükselmesine, yeniden değerlemeyle özkaynakların da artmasına bu da hisse fiyatlarının yükselmesine sebep olur.

Kocaman bir enflasyon dalgası geliyor, şirketlerin değer kaybetmesini beklemek akıllıca değil.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Satışları güzel karşıladılar,helal olsun. tahtaci 87 altına bırakmadı, bugün kü performansına benden bir tam not çalışır.
    Yiğidi öldürür ama hakkını yemem, cuma günü iyi dayanmıştı tahtaci abi bugün mükafatını aldı

16.96 Since 27 Aralık 2023

6. Yurtiçi satamaz da talep düşerse ihracat yapar. Boşuna karalar bağlamayın. Mal değerli ve alıcısı çok.

7. İş Yatırım, #Tüpraş için hedef fiyatını 92,94 TL’den 133 TL’ye yükselterek, tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

***Hedef fiyatlar genellikle 12 aylık olarak açıklanmaktadır
    Yıl sonuna kadar 133 olcak.....ytd

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 856/999 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •