Sayfa 517/997 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketle görüştüm ben. Entek devri için SPK onayı sonrasında genel kurula taşıyacaklarmış. Herkesin dilindeki türev hedge olayını sordum, çok oynak bir piyasa olduğu için bu hedge olayına girmemiz gerekiyor dedi. %10 luk dolar artılı 4 mlr zarar yazdırıyor, niye TL’ye çevirmiyorsunuz dedim, dolar borçlanma faizinin daha az olduğunu sattığı ürünleri dolar bazlı sattığımız için doğal hedge yapıyoruz dediler. O zaman doların artışı bizi etkilemez mi demek istiyorsunuz dedim, bana ; doların ani yükselmesi bize zarar veriyor, çünkü anında hemen yansıtamıyoruz ama az az yükselirse bu bize zarar vermez dedi.
    Ayrıca tarihin en yüksek marjlarında çalışıyoruz ve Her şey lehimize ( kur zararı dışında ama o hep vardı) o zaman tarihin en yüksek çeyreklik karını bekleyebiliriz dedim, onlar da cevaben pek tabii dedi…
    İbrahim Bey gelecekten cok umutlu.Bu hedge meselesine bakis acilari olumlu ben pek anlamadim ama bu dusukckari ilk ceyrektr.
    yani engellenebilir bir durum oldugunu dusunuyordum nedense.
    onumuzdeki ceyreklerde guzel beklentilerim devam ediyor.
    Entek meselesinde gec kaldilar bunu 2016 da yapmaya baslamalari gerekirdi.
    Hatta yenilenen enerjinin satimi vs ile buyutmeleri gerekirdi ciro katkisini.
    Bu tarz buyuk sirketler buyuk karlar yazabiliyorlar girdikleri islerde...
    Temettu ele avuca gelince sermaye guclendirmesi yapmasi daha da hosuma gider.
    Ytd syg

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Star ve Tüpraşı toplarsan Türkiyenin ihtiyacını karşılamaz. Petrol ürünün çoğu ithal. Diyelim Opet, Petrol Ofisi ürününü Tüpraş ve Stardan alıyor ama Shell ve BP benzini mazotu ithal ediyor. Tüpraşın ihracatıda var. Öyle birşeye kalkışırlarsa Rafinerler ürünlerini ihracata yönlendirir, ithal da yapılmaz ozaman vatandaş benzin mazot bulamaz.

3. Otomobil fabrikaları, beyaz eşyacılar, elektronik ve diğer dayanıklı tüketim ürünleri imal edenler ile bunların ana tedarikçileri demir-çelik ve alüminyum üreticileri ciro yapmak için şu zor dönemde yeni ürün satmak zorundalar. Tüm bu sektörlerde geri dönüşüm yada yenilemeyle geri kazanım gibi yan faaliyetler de var. Rafineriler ise geçmişte satılmış, hali hazırda işleyen motorları beslemek durumunda, sıcak havada klimalar da açılıyor. Depoya giren ürün saatler içinde buhar olup atmosfere karışıyor. Aslında herkesin bildiği şeyler.
    Bu arada Aluminyum ve çeliğin fiyatları gevşiyor!

4.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Bu seviyelerden bana göre PRİM amaçlı EREĞLİ ALMAK uzun vade için teknik olarak MAKSİMUM RİSK taşıyo arkadaşlar. AMAN DİKKAT ! HER TOPA SAZANLIK YAPMAYIN ! AMAN !!!

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Bu uyarımdan sonra EREGL 'deki 5 aylık kazanç ;
    20Aralık 2021 : 32,46tl
    13Mayıs 2022 : 32,54tl

SONUÇ : SIFIR

TUPRS taki kazanç;
    20Aralık 2021 : 184.70tl
    13Mayıs 2022: 255.80tl

Yani bu ne demek oluyo ? Tabii ki CR7 ne derse TUTARLI olur... TUTARSIZ İNSANLARIN YORUMLARI YATIRIMINIZ İÇİN TEHLİKE YARATIR... Bilmediğin konularda veya herkesin aklı kendine yetiyosa o zaman 2 yönlü de konuşmazsın EFENDİLİK kazanır...
    Sevgiler... Saygılar...

Var mı 6 ay önce güzelim Tuprslarını güzel hesaplarla Eregli ile CHANGE eden ... Daha dur daha dur...

ANALİZ YAPMAZ !!! FÜZE ATAR !!! ... CR7

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

5. Marjlar bütün ürünlerde yaklaşık 3 aydır 45–50 dolarlarda olmasına rağmen hala almakta nazlanıyorlar. Bu marjlarla Tüpraş çok ucuz. Alan riske giren çok para kazanır.

6.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Var mı 6 ay önce güzelim Tuprslarını güzel hesaplarla Eregli ile CHANGE eden ... Daha dur daha dur...

ANALİZ YAPMAZ !!! FÜZE ATAR !!! ... CR7
    Benim bildiğim bir Dudu var. Bir ara buralarda çok popülerdi kendileri. Umarım ondan etkilenip yanlış karar verenler olmamıştır. Dudu'nun gazlarıyla kimler battı kimler... Ahahahahahah.

Dudu abi gözükmüyor son günlerde
    İyidir inşallah

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Dudu abi gözükmüyor son günlerde
    İyidir inşallah

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ereğlide batmış diyorlar gazcı abimiz için...

Sayfa 517/997 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •