Sayfa 853/999 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. 4 Yapı Kredi Yatırım Araştırma
    [email protected]
    Günlük Yatırım Bülteni – 04/07/2023
    Tüpraş <TUPRS TI> Haziran ayı için ürün karlılıklarını yayınladı
    Tüpraş, Haziran ayı için ürün karlılıklarını yayınladı. ‘Orta Distilat’ ürün karlılıkları aylık bazda kayda değer bir iyileşme gösterdi
    ve ürün karlılıklarının beş yıllık ortalamalarına göre primi geçen aya göre arttı. Bunun ana nedeni mevsimsel olarak talebin
    daha yüksek olduğu yaz aylarının başlamasıdır. Bununla birlikte 2022 y ılıyla kıyasladığımızda karlılıklar hala düşük
    seyretmekte olup yıllık bazda yaklaşık %60 düşüşe işaret etmektedir. Brent petrol 75 dolar/varil seviyesinde işlem gördü, bu
    bir önceki ayın ortalamasına göre %1 düşüşe işaret ediyor. Aylık bazda güçlü gelen rakamlara rağmen 2Ç23 ortalama ürün
    karlılıklarına baktığımızda ürün karlılıklarının normalleştiğini ve beş yıllık ortalamalarına yakınsadığını görüyoruz.
    Normalleşme trendinin 2Y23’de devam etmesini öngörüyoruz.

Yatırım yapacaklar için faydalı bir yazı ancak linki kopyalayamadım.Sadece bilgi amaçlıdır.Yatırım önerisi/al,sat bilgisi değildir.

2. Bu aracı kurumların öngörülerinin %80 i tutmaz. Burda yorum yapan insanların değerlendirmeleri ve öngörüleri inanın çok daha değerlidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Canali Yazıyı Oku
    Bu aracı kurumların öngörülerinin %80 i tutmaz. Burda yorum yapan insanların değerlendirmeleri ve öngörüleri inanın çok daha değerlidir.
    Grubun bankası tabii ki tarafsız olmaz.Sadece bilgi içerdiği,fiyat ve hedef belirlemediği için alıntı yaptım.
    Tabi ki burada yazan arkadaşların görüşleri değerlidir.
    YTD

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Haberi radyodan duyunca bugün hemen arabanın deposunu fulledim,
    Benim anlayamadığım her taraftan petrol buluyoruz ama benzine sürekli zam gelmesi tuhaf bir olay değil mi sizce
     Alıntı Originally Posted by alpago34 Yazıyı Oku
    Burası Türkiye tl'den başka herşey fiyatı artıyor....Allah'dan brent düşüyor....

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Degerli arkadaşlar petrol fiyatları ile ilgili hükümetin fiyat politikası genelde litre benzin fiyatını 1 dolar civarında tutma bunu gözlemledik 19-20 lira dolar degerinde benzinde 1 dolardı. Şimdi dolar 26 lira benzin litreside 26 tl civarı.

Bu yapıkredi raporu ciddiye alınacak bir rapor degil. geçen sene ki karın sadece yuzde 60 kar deniyor. Ukrayna savası nedeniyle varilini geçen sene oldugu gibi 38 dolardan rusya satıyor. ve bizde alıyoruz. demir çeligide ucuz verince gizim demir çelik fabrikalarının karı düştü. petroldeki düşüş bize yaradı ve ben karın bir hayli yuksek çıkacagını zannediyorum 2 ci çeyrek bilançosu çok yakın İnsallah görecegiz.. Ben hisse F/K oranını düşük tuttuklarını düşünüyorumalınacak daha çok yol var gibi. Herkeze bol kazançlar.

5. Tüpraşın 6.569 var.Daha önemlisi Hatırla tmak gerekiyor. Bu uçaklar bu kadar çok iş yapıyorsa bu uçaklara jet yakıtı satan şirket de boş durmuyordur yani.Tüpraş temmuz 2023 sunu mu;Bu uçaklar bu kadar çok iş yapmışsa bu uçaklara iş yapan şirketler de iyi işler yapmıştır diye aklına yeni geliyor piyasanın #TUPRS ytd

CASPER_VIA_A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Teknik analizim;Tüpraş son analizimden sonra hızla bahsettiğim 84 direncine geldi burayı geçerse ki geçme ihtimali kuvvetli en önemli direnç 87 civarı. Bu bölge de kısa süre içinde test edilecektir.Yakında 100'lü rakkamları görürüz.

7. Dolares
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by alpago34 Yazıyı Oku
    Teknik analizim;Tüpraş son analizimden sonra hızla bahsettiğim 84 direncine geldi burayı geçerse ki geçme ihtimali kuvvetli en önemli direnç 87 civarı. Bu bölge de kısa süre içinde test edilecektir.Yakında 100'lü rakkamları görürüz.

Sizin grafiğe göre bugünkü kur ile dolar zirvesini test edecek tekrar.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 853/999 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •