Sayfa 252/998 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon
Arama sonucu : 7979 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Şu an yabancı satıştamı paylaşabilecek arkadaş varmı

Duhul
    Dec 2020
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    143
     Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Pandemi öncesinde aracı kurumlar yıllık yaklaşık 1milyar dolar kar bekliyorlardı. %80 temettü ödese kabaca yıllık 800milyon dolar temettü ödemesi yapar.

Şimdi bu sunumda 2035e kadar yaklaşık 5milyar dolar temettü ödemesi beklentisinden bahsedilmiş.

Havacılık sektöründe 2019 rakamlarına 2023te ulaşılması öngörülüyor.

Tüpraştaki bu kayıp nerden kaynaklanıyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kur oynaklığından

3. Herkese. Merhaba
    Çok uzun zamandır tuptaş ile olan ortaklığımı bugün sonlantırdım
    Bu zaman zarfında motivasyonumu her daim ayakta tutan Onelle, Dudu ve Erol hocalarımıza teşekkür ederim
    Umarım kazancınız bol olur , sağlıcakla kalın

4. Hsbc hedef fiatını 177.00 tl ye yükseltmiş

5. Benim Tüpraş ile tanışıklığım 2002 yılına dayanır
    O zamanlar 30-32 arası alıp 3-5 lira kısa trade eder çıkardım

Sonraları belirgin bir takas hareketliliği oldu ve 2006 yılına kadar yabancı takası %80 ile zirve yaptı

Bu oran 2019 Nisan
    a kadar iki üç puan aşağı yukarı oynasa da hiç değişmedi

Yaklaşık 15 yılda iki kere pas geçse de düzenli temettü vererek bu yabancının maliyetini eksi 30-40 TL ye kadar düşürdü

Daha sonra 2019-2021 temmuz arası yabancı sattı

Şimdi yeni gelen yabancı ortalama 12-15 dolar arası bir maliyetle yeni pozisyon açtı ve hala da açıyor (tl ile hesap edersen büyük dalgalanma oluyor, ortalama 130 diyelim )

Şimdi bu 130 TL maliyet ne zaman eksi TL olarak gelir ve her fiyattan satsalar kar ile çıkarlar.

Biz burada Erol hasan Dudu Ayşe Fatma olarak bireysel alım yapıyoruz ama yabancı kurumlar kişi değil bir grup emeklilik ya da yatırım fonları gibi, belki de o fona yatırım yapan David'in Tüpraştan haberi bile yok, beş on yıllık vizyon ile parasını x fonuna yatırdı ve vadesini bekliyor.

Neticede küresel dalgalanma iç siyasi çekişme salgın ya da döviz atraksiyonları olsa da orta uzun vadede fonlar alacağını almadan bırakmaz

1999 17 ağustos tarihinde bu fabrika cayır cayır yanıyordu
    2001 19 şubatta çift seans taban yiyip 8.10 lirayı görmüştü

2009 Nisan da 18 liraya kadar düşmüştü
    Ve en son 2020 de 65.50 TL gördü

Her dibini gördükten sonra en az 4-5 kat yükselerek yeni zirvesini test etti

Sabahtan akşama kadar tahtaya baktığımız için karamsar oluyoruz

Ev alan birisini her gün belediye İnternet sitesine girip mahallesindeki arsanın rayiç bedeline bakıyor mu

Ya da araba alıp da her gün sahibinden sitesine bakıp benim arabanın emsali kaç olmuş diye bakıyor mu

6. iyi yorum. 👍

Alıntı Originally Posted by erolgabakci Yazıyı Oku
    Benim Tüpraş ile tanışıklığım 2002 yılına dayanır
    O zamanlar 30-32 arası alıp 3-5 lira kısa trade eder çıkardım

Sonraları belirgin bir takas hareketliliği oldu ve 2006 yılına kadar yabancı takası %80 ile zirve yaptı

Bu oran 2019 Nisan
    a kadar iki üç puan aşağı yukarı oynasa da hiç değişmedi

Yaklaşık 15 yılda iki kere pas geçse de düzenli temettü vererek bu yabancının maliyetini eksi 30-40 TL ye kadar düşürdü

Daha sonra 2019-2021 temmuz arası yabancı sattı

Şimdi yeni gelen yabancı ortalama 12-15 dolar arası bir maliyetle yeni pozisyon açtı ve hala da açıyor (tl ile hesap edersen büyük dalgalanma oluyor, ortalama 130 diyelim )

Şimdi bu 130 TL maliyet ne zaman eksi TL olarak gelir ve her fiyattan satsalar kar ile çıkarlar.

Biz burada Erol hasan Dudu Ayşe Fatma olarak bireysel alım yapıyoruz ama yabancı kurumlar kişi değil bir grup emeklilik ya da yatırım fonları gibi, belki de o fona yatırım yapan David'in Tüpraştan haberi bile yok, beş on yıllık vizyon ile parasını x fonuna yatırdı ve vadesini bekliyor.

Neticede küresel dalgalanma iç siyasi çekişme salgın ya da döviz atraksiyonları olsa da orta uzun vadede fonlar alacağını almadan bırakmaz

1999 17 ağustos tarihinde bu fabrika cayır cayır yanıyordu
    2001 19 şubatta çift seans taban yiyip 8.10 lirayı görmüştü

2009 Nisan da 18 liraya kadar düşmüştü
    Ve en son 2020 de 65.50 TL gördü

Her dibini gördükten sonra en az 4-5 kat yükselerek yeni zirvesini test etti

Sabahtan akşama kadar tahtaya baktığımız için karamsar oluyoruz

Ev alan birisini her gün belediye İnternet sitesine girip mahallesindeki arsanın rayiç bedeline bakıyor mu

Ya da araba alıp da her gün sahibinden sitesine bakıp benim arabanın emsali kaç olmuş diye bakıyor mu

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yalandan bir sunum, elle tutulur bir durum yok. satmaz diye bir durum yok, cazip bir teklife hayır demez. akşam sunuma bakmıştım, sanırım şuan tr de petrol payı % 28 yada 29 , 2040 da % 27 tahmin ediliyor. yani 20 sene daha durum pek değişmeyecek.
    türkiye'nin tek petrol rafinerisi satılmaz abicim. bu kadar net konusuyorum. koç satsa da devlet izin vermez zira stratejik bir iş. tek istisna azeri SOCAR olabilir.

Öte yandan iş portfoylerini bio yakit ve elektrik ile genişletmeleri bence orta-uzun vadede şirketin karlılığına olumlu yansır.

Özet olarak aciklanan yatırım / strateji cigir acti mi? acmadı ama gelecege dair bir planlarının oldugunu bilmek bile güzel.

Sayfa 252/998 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •