Sayfa 490/997 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 7976 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Bofa satışları karşılıyor ama hala eksi. Bofa vazgeçse işimiz zor. Ak ve tacirler satışta ısrarcı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

2.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Bofa satışları karşılıyor ama hala eksi. Bofa vazgeçse işimiz zor. Ak ve tacirler satışta ısrarcı
    Sınavlarda bazen doğru şıkkı bulmak için yanlışları eleme yoluna gideriz. Yanlışlardan eminsek doğru şık kendiliğinden belirir. Genel ekonomik, stratejik, hatta askeri gelişmelere göre borsada 2022 sonu projeksiyonu yaparsak, hangi şirketler fiyat/değer anlamında cazibesini kaybetmiş gözüküyor dememiz lazım. İlk çeyrek bilançolarının 2021-4. çeyrek sonuçlarıyla karşılaştırması bu anlamda faydalı olabilir. Sosyal medyada çok konuşulan şirketlerin göz ardı edilen kırılganlıkları fiyatlanmaya başlanabilir.

3. Mübarek ramazan günü içimde kalmasın ulan Ali iki cihanda gün yüzü görmeyesin emi, sen beni tokatladın ya Allah' da seni tokatlasın.
    Şu mübarek günde Allah belanı versin ben başka da bir şey demiyorum artık.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bayramdan sonra, Mayıs ayı yatırımcı sunumu açıklanacak.
    Akdeniz marjlarının ne durumda olduğu görülecek.
    Enflasyon da açıklanmış olacak.
    Bugün gömebildikleri kadar gömsünler bakalım.

Bayram demişken, bu fiyatlarla, uçaklar, otobüsler, otomobiller akaryakıt tüketim rekoru kıracak.
    Ek olarak Trabzon olayı var.
    Trabzon'un 800.000 nüfusu ikiye katlamış.
    Uçaklar, oteller, turizmciler, esnaf çifte bayram yaşıyormuş.

5. Geçmişte konuşulmuştu, Tüpraş'ın bir büyüme hikayesi yok diye. Petrol fiyat hareketine bağlı bir ek karlılık beklentisinin sağlıklı olmadığı, petrol fiyatlarının başarılı biçimde baskılandığı yıllarda ortaya çıkıyordu. Elektrikli arabalar henüz ufukta gözükmesine rağmen psikolojik baskı unsuru oluyordu. Anladığım kadarıyla, Entek'in devriyle birlikte Tüpraş fazla kaynaklarını yenilenebilir enerji alanına yatıracak ve belki bu alanda hızlı büyüyecek. Bu sayede elektrikli araç devriminin yarattığı olumsuz önyargı biraz dağılabilir. Trendin tam karşısında Ford Otosan'ın durumu var. Daha ortada yatırım yokken elektrikli araç lafıyla bile nerelere geldi?

Koç bünyesine geçtikten sonra Tüpraş çok yüksek temettüler vererek karlarını yatırımcılara dağıtıyordu ve devlete de %15 ilave vergi ödenmiş oluyordu. Ben temettü konusuna biraz soğuk bakıyorum zira nakit temettü ana ve büyük hissedarların çıkarınadır. Onlar büyük miktardaki paylarını kolayca elden çıkaramadıklarından şirketin kasasındaki parayı almak işlerine gelir. Küçük yatırımcı en yüksek faydayı şirketin büyüme performansından görür. Enerji sektöründe borçluluk had safhada ve sürpriz satın almalar söz konusu olabilir. Ayrıca güneş enerjisi yatırımlarında santrali devreye alma süresinin kısa olması avantaj, Tüpraş yeşil enerjide hızlı büyüyebilir. Elbette bunlar uzun vadeli kişisel öngörüler ve takip edilerek revize edilmeli.

Koca tupras yalama olmuş. Yazik yavv.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Nisan ayı kapanışı 234,20 TL oldu. (15,77 $)

Entekten önce pazartesi kapanışı : 259,40 (17,76 $)
    Hisse başına zarar : 2 $ (%12,7 erime)

Ne diyelim.
    Zengin açgözlüdür.
    Ne kadar kazanırsa kazansın doymaz derler.
    Hakikaten doymuyorlar.

Herkese hayırlı bayramlar.

Bu haftayı biraz içerli kapayarak bayrama tatsız giriyoruz. Herkese iyi bayramlar. Bu 5 gün aklınız buralardan uzakta güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle.

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

Sayfa 490/997 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •