Sayfa 770/997 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Duhul
    Mar 2019
    İkamet
    Samsun Atakum,Istanbul,Rize,Samsun Almanya
    Gönderi
    325
    Allah razı olsun cevaplar için teşekkürler

RMX3301 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by alpago34 Yazıyı Oku
    Alamıyorsun !Yarın almak istersem eğer Temettü sü düşmüş olarak alıcaksın.Yani 639(kapanış fiyatı) - 40 (Temettü)=599 civarı işlem görecek kardeş.

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    45,41 TL brüt temettü kadar düşecek hisse. 40,87 TL net temettüyüde salı günü yatırır aracı kurumlar.
    Yani kapanış 593,60 olmuş olacak
    tavan 653
    taban 539 olacak

3. internette çok aradım cevabı bulamadım bilen varsa cevaplasın
    şimdi enflasyon %50 diyelim hisse %10 temettü açıkladı . bu aradaki fark hisse eğer %40 yukarı gitmemişse bize mi monteleniyor ?

4.  Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    internette çok aradım cevabı bulamadım bilen varsa cevaplasın
    şimdi enflasyon %50 diyelim hisse %10 temettü açıkladı . bu aradaki fark hisse eğer %40 yukarı gitmemişse bize mi monteleniyor ?
    Hisse yukarı gitmez ise evet.
    100 liralık bir hissse var diyelim. %5 brüt temettü ödesin. Size brüt 5 lira temettü öder, bundan da%10 kesinti olur, elinize 4.5 lira geçer. Hissenin fiyatı da 95 tl olur, 50 kuruş kaybettiniz. Sonuçta 95 liralık bir hisseniz ve elinizde de 4.5 tl nakdiniz oldu.
    Enflasyon %50 ise ve hisse hiç yükselmez ise emflasyona karşı 150/99.5=%50.75 geridesiniz demektir. Temettü oranı artarsa bu oran da artar. Bir hissede temettünün anlamlı olabilmesi için o hisseyi uzun vade taşımanız ve kiraya verdiğiniz evinizden kira alıyormuşsunuz gibi düşünmeniz gerekmekte bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    red olacağını bile bile kurula gündem maddesi ekletiyor bazı yatırımcı arkadaşlarımız.

örnegin :

yedeklerde duran kar dan depremzedelere bagış yapılsın gibi..

bağış üst sınırı binde 4 iken binde 8 olsun gibi..

çalışanlar sayesinde bu kadar para kazandınız. çalışan emekçilere de kardan pay verin gibi...

böyle böyle öneriler geldi ama red edildi haliyle...
    Belki vicdana gelirler diye bir umut demişler...

6.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Belki vicdana gelirler diye bir umut demişler...
    Yok hocam.
    Bana biraz tröl gibi geldi.
    Bugün aynı bu gündem maddeleri froto kurulunda da geldi.. haftaya tofaş kurulu var oraya da gelecektir

Bugün toplantı başkanı fordun hayran bey çok gergindi.. okurken mimikleri değişti.. boşa vakit kaybı. Adamı da yoruyorlar çok oflayıp poflatıyorlar

7.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Yok hocam.
    Bugün aynı bu gündem maddeleri froto kurulunda da geldi.. haftaya tofaş kurulu var oraya da gelecektir

Bugün toplantı başkanı fordun hayran bey çok gergindi.. okurken mimikleri değişti.. boşa vakit kaybı. Adamı da yoruyorlar çok oflayıp poflatıyorlar
    Küçük azınlığın beklentileri diyebiliriz bazılarına...

8.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Yok hocam.

Bir kaç tane büyük yatırımcı var. Onlar yapıyor. Aynı kişiyi farklı şirketlerde benzer olmayacak taleplerle görmüştüm geçen sene.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 770/997 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •