Sayfa 985/997 İlkİlk ... 485885935975983984985986987995 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 7,873 - 7,880 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Seçimden sonra kuru değil de, faizi yükseltme yoluna giderlerse, epey dara düşen işletme olacaktır. Kredi faizleri daha yükseleceği için ve mecburen bir durgunluk olacağı için. Özellikle borcunu yenileme zamanı gelen işletmelerin borçlanma maliyetleri artacaktır. Bu iflasları ve işsizliği artıracaktır.
    Böyle bir dönemde nakiti elde tutmak Tüpraş'a yeni yatırımlarında makul fırsatlar yakalamasını sağlayabilir. Herhalde gelecek öngörüleri bizden daha iyidir Tüpraş yönetiminin. Bundan dolayı geçen yıl olduğu gibi 2 taksitte temettü dağıtmayı uygun görmüşlerdir. Fırsat yatırımları doğarsa 2.'yi ödemeyi bile düşünmeyebilirler.
    Tüpraş için önemli olan yüksek karlılığın devamıdır. Marjlarda çok büyük değişkenlik yok. Geçen yıl olan rekor karlılığın biraz altında bir karlılık oldukça iyi bir durumdur. İnsanlar bu yüksek karlılığın sürmeyeceği inancında idiler. Ama öyle olmadı. Bu sene içinde değişiklik olacağına dair bir emare de yok.
    Ne yazık ki şu yabancı akımının olacağına dair inanç oluşabilseydi, Tüpraş'ın endeksin çok üstünde getiri sağlayacağına eminim. Benim açımdan strateji değişikliğine gerek yok.

Alıntı Originally Posted by salih karakaya Yazıyı Oku
    seçimden sonra kuru değil de, faizi yükseltme yoluna giderlerse, epey dara düşen işletme olacaktır. Kredi faizleri daha yükseleceği için ve mecburen bir durgunluk olacağı için. özellikle borcunu yenileme zamanı gelen işletmelerin borçlanma maliyetleri artacaktır. Bu iflasları ve işsizliği artıracaktır.
    Böyle bir dönemde nakiti elde tutmak tüpraş'a yeni yatırımlarında makul fırsatlar yakalamasını sağlayabilir. Herhalde gelecek öngörüleri bizden daha iyidir tüpraş yönetiminin. Bundan dolayı geçen yıl olduğu gibi 2 taksitte temettü dağıtmayı uygun görmüşlerdir. Fırsat yatırımları doğarsa 2.'yi ödemeyi bile düşünmeyebilirler.
    Tüpraş için önemli olan yüksek karlılığın devamıdır. Marjlarda çok büyük değişkenlik yok. Geçen yıl olan rekor karlılığın biraz altında bir karlılık oldukça iyi bir durumdur. Insanlar bu yüksek karlılığın sürmeyeceği inancında idiler. Ama öyle olmadı. Bu sene içinde değişiklik olacağına dair bir emare de yok.
    Ne yazık ki şu yabancı akımının olacağına dair inanç oluşabilseydi, tüpraş'ın endeksin çok üstünde getiri sağlayacağına eminim. Benim açımdan strateji değişikliğine gerek yok.
    bu yazınıza istinaden tabii ki her şirket için geçerli değil ama faktöring şirketleri için iyi .bir dönem olabilir diye düşünüyorum.

20 tl temettü verseydi 160 tl de sürünmezdik işin o tarafı daha önemli bence
    Her şey çok güzel olacak

4.  Alıntı Originally Posted by eLbrayn Yazıyı Oku

bu aşamada okuduğum en anlamlı yazı .çok doğru 20 tl verseydi hisse 250 tlye yelken açardı .tüpraşı yönetenlerde tüpraşın yükselmesini kesinlikle istemiyorlar.bilanço oyunlarıyle kasadaki nakit parayıda koç yönetimi çok büyük oranda eritmiş.bir tek namuslu dürüst iş adamı ve patron ailesi koç ailesi bilirdik bu bilançoyla onlarında cimri blanço oyunlarıyla küçük yatırımcının ekmeği ile oynadıklarına yürekten inandım demekki mustafa koçla birlikte koç ailesinin dürüslüğü yatırımcı dostluğu ölmüş.yok olmuş ÖMER KOÇ SAHSINDA KOÇ AİLESİNİ KINIYORUM.küçük bir yatırımcı olarak umutlarımızı yok ettiler yazıklar olsun,tüpraş yönetim kurulu ALLAH SİZLERİDE İSLAH ETSİN.

5. Bilançoda artılar ve eksiler var. Tek seferlik vergi geliri olmasa net kar bu kadar yüksek olur muydu ? Bakalım ilk üç ay nasıl gelecek.

https://youtu.be/3O4U5vFldkk?si=3T67jVQpzFK7dvvC

6. 2 dolar temettü dağıtacakları öngörüsü vardı şirketin bölünmeden önceki fiyata göre tabi
    Şu andaki rakamda ona tekabül ediyor
    Ama 2. Taksitide öderler bence...

7. 6 aydır aynı seviyelerde bir aşağı bir yukarı. 26 Eylül 2023 kapanış 161,91, dün ki kapanış 165,1. Büyük ayıp ediyor

Alıntı Originally Posted by eLbrayn Yazıyı Oku

8.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    bu aşamada okuduğum en anlamlı yazı .çok doğru 20 tl verseydi hisse 250 tlye yelken açardı .tüpraşı yönetenlerde tüpraşın yükselmesini kesinlikle istemiyorlar.bilanço oyunlarıyle kasadaki nakit parayıda koç yönetimi çok büyük oranda eritmiş.bir tek namuslu dürüst iş adamı ve patron ailesi koç ailesi bilirdik bu bilançoyla onlarında cimri blanço oyunlarıyla küçük yatırımcının ekmeği ile oynadıklarına yürekten inandım demekki mustafa koçla birlikte koç ailesinin dürüslüğü yatırımcı dostluğu ölmüş.yok olmuş ÖMER KOÇ SAHSINDA KOÇ AİLESİNİ KINIYORUM.küçük bir yatırımcı olarak umutlarımızı yok ettiler yazıklar olsun,tüpraş yönetim kurulu ALLAH SİZLERİDE İSLAH ETSİN.
    Faizler yüksek ,seçim olacak o yüzden ihtiyatlı davranmaları gayet normal

Hem ikinci temettüyü vereceklerini de söylediler KAP ta

Koç grubunda çalıştım 3 sene ama ondan bağımsız söylüyorum Bistte Koç grubu number one.Dürüstler,iyi yöneticiler,küçük yatırımcı dostular.
    Sabancı da böyle güven verseydi keşke alternatif hisseler olurdu yatırım yapabileceğimiz.

Ben de sizin tam tersinize Rahmi,Ömer,Ali Koç a teşekkür ediyorum,sağlık,uzun ömür diliyorum.İyi ki varlar ,iyi ki borsada da varlar

Sayfa 985/997 İlkİlk ... 485885935975983984985986987995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •