Sayfa 947/997 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 7,569 - 7,576 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Orta vadede sektörün kotulesecegini düşünüyorsa veya finansmana erişimi zorlaşacaksa %80 temettü ödemezler. O yatırımcı sunumunda her yıl 1mr$ kâr düşünülerek %80 dağıtım dendi. Bazen objektif düşünmemek çok sorun yaratır. Bence bu hisse performansı ile %30 dağıtım oranı bile olsa yatirimcinin ağzını açmaması lazım. %7 temettu +bedelsiz +%4 temettü 7 ay içinde oldu bunlar.
    Toplam net kar %60 civarı kadar verilir diye tahmin ediyorum. Geri kalan rakam şirketin yatırımları için bence fazlasıyla yeterli.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,472
    9 aylık net karı 35 milyar,

net borcu -53 milyar, 1.9 milyar dolar kasasında nakiti var,

Geçen senenin rafineri majları

Bu seneki rafineri marjları

Kasım ayında tekrar toparlandı, yılın kalanında da geçen seneye benzer geçirirse, kurda da 19 dan 28 gelen artışla birlikte
    20-25 milyar arası 4. çeyrek karı gelmesi süpriz olmaz, yılı 55-60 milyar kar ile kapatma ihtimali oldukça fazla, kasada da 80 milyara yakın nakitle 2024 e girmiş olur, yarısını dağıtsa hisse başı 20 tl temettü dağıtımı yapar, yatırımcı sunumlarında %80 dağıtıcaklarını kendileri söylüyor

https://www.tupras.com.tr/yatirimci-sunumlari

3.  Alıntı Originally Posted by cml Yazıyı Oku
    9 aylık net karı 35 milyar,

net borcu -53 milyar, 1.9 milyar dolar kasasında nakiti var,

Geçen senenin rafineri majları

Bu seneki rafineri marjları

Kasım ayında tekrar toparlandı, yılın kalanında da geçen seneye benzer geçirirse, kurda da 19 dan 28 gelen artışla birlikte
    20-25 milyar arası 4. çeyrek karı gelmesi süpriz olmaz, yılı 55-60 milyar kar ile kapatma ihtimali oldukça fazla, kasada da 80 milyara yakın nakitle 2024 e girmiş olur, yarısını dağıtsa hisse başı 20 tl temettü dağıtımı yapar, yatırımcı sunumlarında %80 dağıtıcaklarını kendileri söylüyor

https://www.tupras.com.tr/yatirimci-sunumlari

Bu raporları biliyorum, benim düşüncem bahsettiğim oranda temettü verip nitelikli hızlı ve kapsamlı yeni şirket alımları olacağını düşünüyorum. Olası temettü yatırımını bu yüzden %60 civarında tutabileceklerini düşünüyorum. Elbetteki müthiş bir sapmayla yanılıyor olabilirim.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4. Yatırım yapmaya alanı varsa en iyi temettü %60 geri kalanı ile rekabetini koruması için Yatırım yapması
    Sonuçta yatırımlardanda bi nakit akışı olacak

5. bu haftadan itibaren Yabancı gelince yerlinin malını nasıl süpürür e örnek bakalım alımlar genele yayılacak mi
    TUPRS daki Alımları ağırlıklı olarak Ak Yatırım ve BofA üzerinden gerçekleştirmişler ..

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bu haftadan itibaren Yabancı gelince yerlinin malını nasıl süpürür e örnek bakalım alımlar genele yayılacak mi
    TUPRS daki Alımları ağırlıklı olarak Ak Yatırım ve BofA üzerinden gerçekleştirmişler ..

Kıymetli paylaşımınız için teşekkürler.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

7. sayın rosense çok teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    sayın rosense çok teşekkür ederim.
    Bir teşekkür de benden.

Sayfa 947/997 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz