Sayfa 924/999 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Salih bey
    Maliyet sizin için neden önemli ?
    Ne bankanın, ne de herhangi bir başka unsurun, sağladığı hiç bir menfaat yok.

Diyelim, sizin X hissesinde, gerçek maliyet 70 TL.
    Ama yatırım hesabınızda 90 TL görünüyor.
    Bunun hiç bir önemi yok.
    Hisse alım satımlarında, vergi yok, stopaj yok.

Ama diyelim ki, 500 lot hisseniz 499 lota düşmüş.
    O zaman sıkıntı.
    O 1 lotun nereye gittiğini araştırmak hakkınız.

Ben, aldığım tüm hisse senedi ve fonları, bir excel tablosunda tutuyorum.
    Oradan takip ediyorum, kar zarar durumlarını.
    Excel kullanımı çok basit, uzmanlık gerektirmiyor.
    Evet haklısınız lot sayısı değişmediği sürece bir kaybiniz yok yalnız daha önce hektas hissemde aynı durum başıma geldi maliyetim 7tl den 38 tl ye çıkmıştı sonra hisse 15 lere düşünce zarar gösteriyordu bende kaybım olmasada psikolijman etkilendiğim için satmak zorunda kaldım.Karda olmam gerekirken zarar gösteriyordu.

2. Hayırlı olsun! HSBC 73 TL hedef vermiş, bombalardan Tüpraş da mı nasibini alacak Allah korusun.

3.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Salih bey
    Maliyet sizin için neden önemli ?
    Ne bankanın, ne de herhangi bir başka unsurun, sağladığı hiç bir menfaat yok.

Diyelim, sizin X hissesinde, gerçek maliyet 70 TL.
    Ama yatırım hesabınızda 90 TL görünüyor.
    Bunun hiç bir önemi yok.
    Hisse alım satımlarında, vergi yok, stopaj yok.

Ama diyelim ki, 500 lot hisseniz 499 lota düşmüş.
    O zaman sıkıntı.
    O 1 lotun nereye gittiğini araştırmak hakkınız.

Ben, aldığım tüm hisse senedi ve fonları, bir excel tablosunda tutuyorum.
    Oradan takip ediyorum, kar zarar durumlarını.
    Excel kullanımı çok basit, uzmanlık gerektirmiyor.

Haklısınız. Ben bankanın başlangıçta hatayı kabul edip sonra ''hata yoktur'' şeklinde mesaj göndermesine takıldım. Nesnel olan ortada bir yazılım hatası olduğu veya her neyse. Eğer bu hatayı düzeltmek yerine ''hata yoktur'' mesajı göndermek, kuruma olan güveni zedeliyor. Demek ki yanlış olan bir şeyi düzeltmekten acizler. Ayrıca bu durum Halk Bank'da işlem yapan bir arkadaşımın Aselsan bedelsiz kullanımında da oldu. Ondan dolayı ''acaba'' dedirtti. Bugünün dünyasında ''hack''lenmek gibi bir dert var. Akbank'ın geçmişte 2 defa yaşadığını unutmadık.
    Ben 25 yıldır İş Bankası ile çalışırım. Diğer bankalara göre her zaman daha iyi hizmet sundular. Güven duyarak çalıştığım bir banka. Hisse sayılarımı takip ediyorum. Ama maliyet çok sık değişebildiği için ve İşcep'te anlık görüntülendiği için ayrı kayıt tutmuyordum. Ama bundan sonra bende bir excel sayfası oluşturacağım.
    Ayrıca İş Bankası müşteri hizmetleri ile bugün yaptığım görüşmede, ''mesajları dikkate almamamızı, araştırmanın devam ettiğini'' söylediler. Bu cevabı anlarım.

4. TEB yatırım,Tüpraş için 2023/3.çeyrek kar tahminini 18 523 milyon açıklamış. Yatırım kuruluşların tahminleri genelde hep aşağıda kalmıştı. Benzin marjları kafayı kaldıramıyor(4,42). Ama dizel marjları 33,5'larda. Benzine olan talep neden bu kadar düşük. İlginç.

5.  Alıntı Originally Posted by Fatih34 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun! HSBC 73 TL hedef vermiş, bombalardan Tüpraş da mı nasibini alacak Allah korusun.
    Bunlar ne zaman hisse için düşecek dese yukarı roketliyor.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

6. HSBC bin Tüpraş la ilgili bir kuyruk acısı var ama ne? Yaklaşık iki yıldır saçma sapan hedef fiyatlar veriyor e hepsindede hüsran oluyor

7. Ziraat Yat Tüpraş 3. çeyrek kar tahmini 19.064 milyon TL bulunmuş. Gerçekç itahmin bence.

8. Brent petrol fiyatları Haziran ayı sonundaki 75,18$/varilden Eylül ayı sonunda 91,95$/varil seviyesine yükselmiştir. Ortalama brent de 2023 yılı ikinci çeyrekte 77,67$/varil iken 2023 yılının üçüncü çeyreğinde ortalama 85,49$/varil olmuştur. Bu durum üçüncü çeyrekte akaryakıt ve petrol türevi satan firmaların (Tüpraş, Petkim) stok geliri kaydedebileceğine işaret etmektedir. Tüpraş tarafında, ürün marjları üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğin oldukça üzerinde seyretmiştir. Stok gelir-giderlerini dengelemek amacıyla koruma kullanımı da devam etmektedir. Bunlara bağlı olarak Tüpraş'ın yüksek rafineri marjları ile güçlü finansallar açıklaması beklenmektedir. Aygaz'ın da üçüncü çeyrek marjlarında ikinci çeyreğe göre toparlanma öngörüyoruz. Ek olarak, Aygaz, Tüpraş kaynaklı olarak güçlü iştirak gelirlerinin de katkısıyla, hem bir önceki çeyreğe göre hem de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre net dönem karında artış kaydedebilir. Petkim'de de stok geliri ve ucuz nafta tedarik etmesinin etkisiyle 3Ç2023'de marjlarında güçlü toparlanma bekliyoruz. Ziraat Yat.

Sayfa 924/999 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •