Sayfa 986/997 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon
Arama sonucu : 7969 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. sayın canmert kardeşim samimi duygularınıza katılmamak mümkün değil.borsamız kahir ekseriyeti vurgun hırsızlık ve talan etme düzeni üzerine kurulmuş şirketlerden oluşuyor maalesef. doymakl bilmeyen acımasız patronların kan ve irinle dolu haramzade bir vurgun içinde oldukları gerçeği göz önüne alındığında koç ailesi müstesna bir karakter olarak önümüze çıktılar zaten bu yüzden bende tüpraş dedim.ve koç şirketi dedim amma herşey istediğimiz gibi olmuyor. enflasyona karşı çok yenik durumdayız.20 lira bir temettü verebilirdi verseydi şimdi 250-260 tl lerde olur ve derdikkki çok şükür enflasyona karşı şirket kendisini ve bizleri korudu derdik. bu yüzden içim yanar dostum yapmadılar amma isteseler yaparlardı....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
    Temettu buldunuz killisini aramayin derim.
    Para veren altin bulsun..
    Allah herkeslere boyle sirketler nasibetsin.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Dudu bey hoşgeldiniz. Ereğli de devamı?

4. Şirket hisse başına brüt 10,38 TL, net 9,34 TL dağıtacak. Görünen o ki, yıl içerisinde toplam hisse başı 20 lira üzeri bir (net) temettü alacağız, hatta 11 lira üstü (net) ikinci bir temettü alabileceğimiz kanaatindeyim. Tabii ki ödenecek tüm temettüyü tek kalemde Nisan'da almayı ben de tercih ederdim. Ama lütfen birisi bana "20 lira temettü verseydi hisse 250 lira civarında olurdu" mantığının aritmetiğini açıklayabilir mi..

5. sayın TEM ORTALAMA CARİ FİYATIN %10 TEMETTÜ olarak dağıtılması yatırımcılar açısındanolumlu bir beklenti olmuştur. %yüzde 7 ile %10,15,20,25 ....... gibi oranlar hisse ve şirketcazibesini artırıcı unsurlar.somut örnek tofaş borsada 270 tl den işlem görüyor koç grubu 20 tl temettü kararı almış.şayet tüpraş 20 tl net temettü vermeyi tahattüt etseydi bunu ilan etseydi hisse çok hızlı bir şekilde 250 civarına yerleşir ve enflasyon canavarına karşı küçük yatırımcıyı korumuş olurdu. ikinci bir temettü verebileceğini söylüyor bu demektir ki ikinci temettüyü vermeyebilirde.....ama herşeye rağmen koç grubu hisseleri güvenli liman özelliğini koruyor ancakkkk sabır çok önemli tabiiki sabrederseniz mutlaka su akar yolunu bulur değerine ulaşır koç grubunda . bu nedenle koç grubu şirketleri bulunmaz bir nimet olma özelliğini hala koruyor kanaatindeyim. saygılarımla bol kazançlar........

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temettu buldunuz killisini aramayin derim.
    Para veren altin bulsun..
    Allah herkeslere boyle sirketler nasibetsin.
    Öyle de erken çıktın tüpraştan...

7. Ers

Bu hacimdeki bir şirketin sermayesi en az 10 milyara yükseltilmeli. Bedeldiz potansiyeli yüksek

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Öyle de erken çıktın tüpraştan...
    Erken bosalma sorunum var galiba..

Delay spray mi kullansam munasebet oncesi ne tavsiye edersin?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 986/997 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •