Sayfa 482/999 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Bofanın satışı 400 bine dayandı. İnş 5 günde aldığı 3 milyon malı satmaya kalkmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Twitter da takip ettiğim kadarı ile ortalama maliyeti 256 civarı. Bu seviyeden zararına satacağını düşünmüyorum. 256 dan alan başka bu seviyeden satan başka yabancı olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu bir süreç, bu nedenle yıl sonu beklentileri baz alınarak hazırlanmış bir rapordur. Yani rafineri marjı 4-5 usd baz alınmıştır. Ama son iki ay yaşanan gelişmeler marj beklentisini, en azından benim nazarımda 8-10 usd bandına taşıdı..Son yapılan hisse analiz raporlarında 8usd beklentileri konuşulmaya başlandı.

Yani 13 milyar favök beklentisi güncel beklenti değil, 2-3 ay önceki beklentileri yansıtıyor.
    Üstad o zaman da bizim paydan az da olsa koç holding ve aygaz pay sahiplerine geçiş var diyebiliriz. Tabi bu şirketin haksızlığı değil de şartların iyileşmesi olarak okunabilir. Genel olarak bir hak kaybı var demek koça haksızlık olur. Entek gibi bir şirketi portföye katmak için en etkin yöntemin bulunmuş olduğunu kanaatindeyim.

3. geçen gün koç ta bofa üç gün peş peşe sattı 8 milyon

4. koç kağıtların da bir şeymi var bofa her sefer birine dadanıyor

5.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Hem zamanlama, hem fiyatlama yanlış.
    Zaten aracı kurumlar da yazmış.
    Aygaz ve Koç holding için olumlu, Tüpraş için olumsuz diye.
    Görünen öyle...
    Ne kadar kötü bir kararmış ki %5 kayıp yaşattı...

6. yatırım ilişkilerini aradım sıkıntılı ve açıklamadıkları bir olumsuz haber yokmuş
    aslında yapılan alımın iyi yönde olduğunu şirketin elektrik işlerini büyütmek için alındığını söyledi

7. Ulan yok ya koçlar yapmaz dedim yok pro adamlar olmaz dedim ama bildiğimiz tokatlandım be bunun başka Türkçede bir izahı yok arkadaş. Yabancı 1 milyar TL mal aldı bir bildiği vardır dedim ulan koç güvenilirdir yapmaz dedik bildiğimiz içimden geçtiler be. Lanet olsun bu piyasaya yeminle şu yapılan resmen adam tokatlama ya hani ulan yan tahtada olsa gam yemiycem bist30 tahtasının be tüpraşsın ulan sen be allahsızlar.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Şirket kendine 55 milyar değer biçmiş, neredeyse rupa harcadığı para sadece bu kadar.Ucuzdan benim malıma çökeceksin, yabancı olsam köküne kadar satar rezil ederim bunları.
    Her şey çok güzel olacak

Sayfa 482/999 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •