Sayfa 373/999 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Onu bunu bilmem.
    Dün, İzmir'den İstanbul'a gittim.
    Cebimden, 4 ay öncesine göre, 2 kat fazla para eksildi.
    Bu eksilen para, karda erimiyor.

Aracı kurumlar raporlarını alsın.
    Bi taraflarına ...... diyeceğim ama ayıp olur.
    İşte bu büyük bir problem !

İç talebi petrol ürünlerine olan talebi azaltıyor
    Aşırı yüksek yakıt fiyatları
    Orta direğin arabaya binecek gücü çok azaldı
    Bu ne derece etkiler Tüpraş’ı göreceğiz tabii

Türkiye’nin motorin üretimi kendine yetmiyor
    Tüpraş +socar
    Talep azalsa da tam kapasite çalışır inşallah
    O zaman bizim için sorun yok
    Jet yakıtı zaten düşmez
    Benzin ve motorinde talep önemlidir marj kadar bu da mühim

2.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    raporda bencede hata var bu ceyrek beklentisinde. kur zararını yazmamışlar ama 2022 beklentileri 5.5 m ise verdikleri hedef fiyatı normal bence.
    benim çekincem marketlere rekabet kurulu soruşturmasıyla ceza kesildi. bizide yakıt fiyatlarından sorumlu tutup sorusturma acarlar mı. yoksa covidden bende korkmuyorum o iş bitti artık. hükümetin dengesiz ayarsız işleri beni düşündürüyor.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Ozellestirmeden kalan bi uye var sanirim bizde devleti temsilen fiyatla ilgili herhangi bir duruma ugrayacagimizi dusunmuyorum.
    Gecmiste ceza yerken de uye vardi.
    Rafinerinin toplanmasi zor oluyor donus buyuk U seklinde olur bence.
    Hem son yillarda kur krizleri hem de pandemi iyice isi yavaslatmisti.
    Bakalim bundan sonra ne olacak?
    Ytd syg

Amk robotu bi sal artık bizi
    Her şey çok güzel olacak

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ozellestirmeden kalan bi uye var sanirim bizde devleti temsilen fiyatla ilgili herhangi bir duruma ugrayacagimizi dusunmuyorum.
    Gecmiste ceza yerken de uye vardi.
    Rafinerinin toplanmasi zor oluyor donus buyuk U seklinde olur bence.
    Hem son yillarda kur krizleri hem de pandemi iyice isi yavaslatmisti.
    Bakalim bundan sonra ne olacak?
    Ytd syg
    umarım dediğiniz gibi hükümetten yana bir sıkıntı olmaz. rafinerinin toparlanması beklenenden hızlı olabilir. rafineri marjları normale döndü. dudu abi iyi zamanda 1m dolar basar diyordu hadi o kadar olmasın 700m bassın burda 14 üye 147 ziyaretçi olur.
    benim hesabım ilk çeyrek sonunda dolar sakinse 3m lira üstünde basarız. sonrasına allah kerim.

Son düzenleme : lamuerte; 26-01-2022 saat: 18:15.

6.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    umarım dediğiniz gibi hükümetten yana bir sıkıntı olmaz. rafinerinin toparlanması beklenenden hızlı olabilir. rafineri marjları normale döndü. dudu abi iyi zamanda 1m dolar basar diyordu hadi o kadar olmasın 700m bassın burda 14 üye 147 ziyaretçi olur.
    benim hesabım ilk çeyrek sonunda dolar sakinse 3m lira üstünde basarız. sonrasına allah kerim.

Donusum de acikladi.O da bir vizyon sunacaktir.
    Ülke risklerimiz de iyi degil riskte beklemek istemiyor yatirimcilar ve fonlar bence.
    Bakalim neler olucak seyretmeye devam.
    Ytd syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

16 şubat bilanço tarihi. Bugün hariç 13 iş günü var. Bu bilanço son soru işaretli bilanço olabilir mi? Brent ve marjlarla tüpraş eski günlerine dönebilir mi? Dışarıda ki borsalar da düşüşler başlarsa tüpraşı bilançoları kurtarabilir mi? Fed faiz artırımı ile global çöküş olsa 2022 de boşa geçen yıl olur mu? Bilançodan önce fiyatlama yapsa satılmalı mı satılmamalı mı? 13 iş günü kalmasına rağmen baskılanma sebebi kötü bilanço mu? Buralardan mal dağıtılıyor olabilir mi? Sorular sorular cevaplar kimde?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

8.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    16 şubat bilanço tarihi. Bugün hariç 13 iş günü var. Bu bilanço son soru işaretli bilanço olabilir mi? Brent ve marjlarla tüpraş eski günlerine dönebilir mi? Dışarıda ki borsalar da düşüşler başlarsa tüpraşı bilançoları kurtarabilir mi? Fed faiz artırımı ile global çöküş olsa 2022 de boşa geçen yıl olur mu? Bilançodan önce fiyatlama yapsa satılmalı mı satılmamalı mı? 13 iş günü kalmasına rağmen baskılanma sebebi kötü bilanço mu? Buralardan mal dağıtılıyor olabilir mi? Sorular sorular cevaplar kimde?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bu soruların cevaplarını ali koc bile bilmiyordur hocam naptın. biz neste ural brent dolar takip edelim yeter. bizi asar global konular.
    mal dagıtılıyor olabilir ama bunu da takastan anlamak mümkün degil kırk ayrı kurumdan alıp satıyor adamlar.
    bu arada neste marjı 7 civarı. ural brent ciddi daraldı yalnız bu olumsuz bizim için. belki ukrayna meselesinden olabilir.

Sayfa 373/999 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •