Sayfa 65/999 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 513 - 520 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Bu great reset ciler, green deal ciler varya...hepsi 3-5 zenginin borazanı...dönüşüm dediler, dünyayı nerjisiz bıraktılr..kimse doğru dürüst yatırım yapmıyor fosil enerji kaynaklarına..resmen zengin ettiler fosilcileri.

petrolde çok bir şey yok...en zararlı yakıt kömür uçuşa geçmiş durumda..4-5 katına çıktı fiyatı, millet harıl harıl, ne fiyata olursa olsun kömür alırım diyor.

zamanında doğalgazı bile beğenmiyorlardı, o da fosil yakıt sayılır vsvs.

neyse..tüpraşa bağlayalım..doğru dürüst rafineri yatırımı bile yapılmadı bu dünyada...marjlar daha da yükselecek bence...20 sene sonra ne olur bilmem, ama önümüzdeki 6 ayda, tüpraş-petkim vs çok olumlu etkilenir bu trendden...biz şimdilik para kazanalım, 20 sene sonrasını çocuklarımız yatırım yaparken hesap eder.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu great reset ciler, green deal ciler varya...hepsi 3-5 zenginin borazanı...dönüşüm dediler, dünyayı nerjisiz bıraktılr..kimse doğru dürüst yatırım yapmıyor fosil enerji kaynaklarına..resmen zengin ettiler fosilcileri.

petrolde çok bir şey yok...en zararlı yakıt kömür uçuşa geçmiş durumda..4-5 katına çıktı fiyatı, millet harıl harıl, ne fiyata olursa olsun kömür alırım diyor.

neyse..tüpraşa bağlayalım..doğru dürüst rafineri yatırımı bile yapılmadı bu dünyada...marjlar daha da yükselecek bence...20 sene sonra ne olur bilmem, ama önümüzdeki 6 ayda, tüpraş-petkim vs çok olumlu etkilenir bu trendden...biz şimdilik para kazanalım, 20 sene sonrasını çocuklarımız yatırım yaparken hesap eder.
    Bir de çok verimli, modern bir rafineri.

Zarardan kara geçme, çok güçlü bir hikayedir. Bence fiyatlanmadı henüz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu great reset ciler, green deal ciler varya...hepsi 3-5 zenginin borazanı...dönüşüm dediler, dünyayı nerjisiz bıraktılr..kimse doğru dürüst yatırım yapmıyor fosil enerji kaynaklarına..resmen zengin ettiler fosilcileri.

200 hareketi engellenemez ama benim hedefim cok daha yukarida...

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    200 hareketi engellenemez ama benim hedefim cok daha yukarida...

Syg,
    valla abi hedef işinden anlamam ben..konjonktür analizi yaparım, şimdilik herşey tüpraştan, hatta reel üretim yapandan yana diyebilirim.son alımlarla birlikte maliyetim 98 oldu...toaso yu bilanço sonrası, hızlı çıktı diye erken bıraktık, ama burada daha sabırlı olacağım.

Not: buradan 200 e gitmez sonucu çıkmasın, 200 e giderse son iki yılın yarasını sarmış olur, piyasa çoşar, daha yukarılara bile gider.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2020 yılı şubat ayında bu fiyatlardayken deli gibi alım yapıyordum aklıma geldi niye almıyorum diye baktım para kalmamış
    TÜPRAŞ ADANADEMİRSPOR TUKAS

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Not: buradan 200 e gitmez sonucu çıkmasın, 200 e giderse son iki yılın yarasını sarmış olur, piyasa çoşar, daha yukarılara bile gider.
    Sadece yarayi sarmis olur..

Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    valla abi hedef işinden anlamam ben..konjonktür analizi yaparım, şimdilik herşey tüpraştan, hatta reel üretim yapandan yana diyebilirim.son alımlarla birlikte maliyetim 98 oldu...toaso yu bilanço sonrası, hızlı çıktı diye erken bıraktık, ama burada daha sabırlı olacağım.

Bu arada burada pek yazmasam da, 6 ayı geçti Tüpraş maceram, nominal maliyetlerim daha aşağıda olsa da, zaman maliyetini de eklersek, ort. maliyetim 105 filandır.

Sayfa 65/999 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •