Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu arada altının aslında patlama yapması gerekmez mi
    Altın genelde ABD gösterge tahvil getirileri ile ters hareket eder. Ama dünya merkez bankaları tarafından sürekli manipüle edilir, altın fiyatını da serbest piyasa değil dünya MB konsorsiyumu belirler. Kulağa saçma geliyor ama gerçek budur. Nedeni ise şu anda tüm dünyada yürürlükte olan fraksiyonel para sistemine yani sınırsız para basma sistemine alternatif olmasıdır. Dünyadaki hiç bir ülke elindeki sınırsız para basma hürriyetini kaybetmek istemez. Bu yüzden ortak düşman altındır, fiyatı da manipüle edilmek zorundadır. Ancak ve ancak kapitalizm sona erecekse altın gazlar gider, o zaman da hiç kimse onu tutamaz. Ama kapitalizm de öyle hemen sona ermez, statükoyu korumak için her şey yapılacaktır.

Sonuç: Altından bir cacık olmaz.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Sn Kaya, bosver kanadayla ilgili yorum yapmaya, hic bu forumda boy gostermiyen Trendhound la ilgili bir yorum yaparmisin? Duyumum aktrolun bir elamani oldugu.
    He he Aktrolüm. Beni hiç hazetmediğim bir siyasi görüşle ilişkilendirmeyin. Beni tanıyan çok kişi var, en başta da Ayhan Başkan. 20 yıla yakındır borsa platformlarındayım. İlgi alanım finans, ekonomi ve para piyasaları. Türk değilim, müslüman hiç değilim, aşkenazi kökenliyim. 3 ülkenin de vatandaşıyım, UK İsrail TR. Şirket alım satımları ve kurumsal finansman temini ile uğraşan SPK lisanslı bir uzmanım. CV gibi oldu. Beni tanımayanlar için yazdım.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    He he Aktrolüm. Beni hiç hazetmediğim bir siyasi görüşle ilişkilendirmeyin. Beni tanıyan çok kişi var, en başta da Ayhan Başkan. 20 yıla yakındır borsa platformlarındayım. İlgi alanım finans, ekonomi ve para piyasaları. Türk değilim, müslüman hiç değilim, aşkenazi kökenliyim. 3 ülkenin de vatandaşıyım, UK İsrail TR. Şirket alım satımları ve kurumsal finansman temini ile uğraşan SPK lisanslı bir uzmanım. CV gibi oldu. Beni tanımayanlar için yazdım.
    Halkbank tahtasında yorumlarınız vardı.
    halkbank hala ilgi alanınızda mı?
    Dolar formuna siyasi provakatörler dışında değerli yorumlarınızı takip ediyoruz.
    neci olduğunuz değil, söylediklerinizin doğru ve değerli olup olmaması önemli.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Çok mersi Caner. HALKB hala ilgi alanımda ancak kamu şirketi olması, talimatla hareket etmesi, %12.9 olan SYR nin BDDK alt limiti olan %12 ye çok yakın olması ve dolayısıyla bir sermaye artırımı riski bulunması, aktif kalitesinin düşüyor olması, mevcut krizin en başta bankacılık sektörünü olumsuz etkileyecek olması, süregelen mahkeme süreci gibi nedenler yüzünden son derece seçici olmak zorundayım. Eğer belirlediğim fiyata inerse neden olmasın?

5. Geçen akşam bir müteahhit arkadaşım beni yemeğe götürdü. Bu adamın bir kaç projesi var ve her birinin değeri 500 milyon TL yi aşıyor. Tırışkadan biri değil. İşte piyasadan enstantaneler: 1 sene önce mikser betonunun m3 ü 135 TL iken şiimdi 400 TL yi aşmış. Demirin tonu 5000 TL den 10000 TL ye çıkmış. İnce işçiliğin bilmem nesi 45 TL den 150 TL ye çıkmış. 1 yıl önce 1 milyon TL den lansmandan sattığı 3+1 ler şimdi 2 milyon TL yi aşmış. Sonra şöyle bir laf etti: Artık 50 milyon TL'den az varlığı olan biri zengin sayılmaz dedi. Ben de haklısın dedim. Geçen sene lansmandan çok ısrar etmiş ve bana da bir kaç daire satmıştı. Az konuşup çok dinledim. Bundan sonra 1.5 milyon TL'nin altında düzgün bir 3+1 daire alınamayacak.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ayhan baskan sen ne diyon bu ise? At iziyle it izi biraz karismis gibi. rica etsem suphelerimi biraz olsun giderirmisin?

Yarışmacı arkadaşlara da başarılar dilemicek misin ?

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Küresel bir resesyon fiyatlanıyor.
    Trend selam dostum, küresel deflasyon fiyatlaması başlıyor olabilir..

Bu arada profil resmini değiştir abi., 15 yıldır aynı resim 🙂

Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •