Sayfa 924/1002 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

1. malumlar yine sahnede.

kaç baraj patlatı ben sayamadım.

11.99

Türkiye Reyting açıklaması.!!!

Moodys 3 Aralık 2021.!!!!!!!

Kendime masallar. !!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. 50.000 bin liraya 32 gün faiz yüzde 12 faiz.

50.000 bin lira ihtiyaç kredisi aylık 1.79 = 21.48 faiz

servet transferi başka nasıl yapsın adamlar?

Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    50.000 bin liraya 32 gün faiz yüzde 12 faiz.

50.000 bin lira ihtiyaç kredisi aylık 1.79 = 21.48 faiz

servet transferi başka nasıl yapsın adamlar?

Kendime masallar.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Türkiye Reyting açıklaması.!!!

Moodys 3 Aralık 2021.!!!!!!!

Kendime masallar. !!!
    zaten gri ton da mesaj net ve açıktır....Negatif ancak yurtiçi bunu pek önemsemez, yabancı yatırımcı ise vur kaç a bakar...topladığı kar dır...

6. Bu arada RSI çok eski, çok sade, çok kullanılan bir indikatör. Dün akşam muhabbeti geçmiş. Özellikle günlük-haftalık-aylık periyotlarda genelde işe yarayan, çalışan, fikir veren bir indikatör. Ama RSI de negatif uyumsuzluk ihtimalleri de göz önüne alınmalı. Yani RSI 90 iken fiyatı 10 olan şey, RSI nin diğer tepesi 70 iken daha yüksek bir fiyatta olabilir. Dikkat etmek, farklı periyotlarda farklı göstergeler ile teyitlemek, formasyon vb bakıp takip etmek gerekir.

Örnek olarak yine dün akşam bahsedilen 2001 yılı USDTRY haftalık Klasik RSI (14) grafiği. Negatif Uyumsuzluk için çok net bir örnek.

7.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    DTH ların TL ye çevrilmesi gibi bir şeyin olacağını düşünmüyorum şahsen. Olmaz, olmamalı. Götürüsü getirisinden kat be kat fazla olur.

Son veriye göre bireylerin 166.132 milyar dolarlık DTH varlığı var bankalarda. Zaten ticari ve resmi kurumların DTH ına elleyemezsin onlar söz konusu değil adam ithalat yapacak, borç ödeyecek neyle ödeyecek? Orada 95 milyar dolar DTH var. O ellenemez.

Bireylerin DTH ı karşılığında kabaca 35 milyar USD karşılığı döviz Zorunlu karşılık olarak MB nin kasasında duruyor, brüt rezervinde görünüyor. Yani tüm DTH ı TL ye çevirsen zaten MB brüt rezervinde duran kabaca 35 milyar USD lik oyun alanın olur. Onun da tamamını MB netine çeksen yine net rezerv 0 bile olmuyor.

Tabi yaratacağı güvensizlik ve kriz ortamı ne olur, sonuçları ne olur muamma. Bankaların kasasında 7.8 milyar USD karşılığı nakit döviz var. Hepsi bu. İnsanlar bu kez TL mevduatından parayı çekip spot piyasadan döviz almaya çalışır. Karaborsanın kralı olur.

Sadece DTH ı TL ye çevirmek yetmez, Döviz satışını da yasaklaman lazım.

Böyle bir hamle geldikten sonra DTH ı kendi rızası dışında TL ye çevrilen insanların kaçı parasını bankada tutar? Hele bu faizlerle.Acayip bir likidite çıkışı olur finans sisteminden.

DTH ı TL ye çevirmek ve bireylere döviz satışını yasaklamakta yetmez. Bankadan para çekmeyi de yasaklaman lazım.

Kısacası olmaz o iş. Böyle bir fikir olduğunu da sanmıyorum. Ne zaman döviz yükselse hep gündeme gelir zaten yıllardır.
    dolarizasyonun kontrolden çıkması halinde bahse konu seçenek gündeme gelebilir. ki, kontrolden çıkması için ortam hazırlanıyor adeta..
    ytd..

8. Ben bu kadar safliga inanamiyorum.

Adamlar eroin kacakciligi dahi yapiyor, dolari TL.ye ceviremez diyor birileri.

Yapar kardesim yapar, hic supheniz olmasin.

Sayfa 924/1002 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •