Sayfa 922/1002 İlkİlk ... 422822872912920921922923924932972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,369 - 7,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,321
    Gr altın yine pusuda bekliyor onsu 1800 altına düştüğü için,gr şu sıralar 700 cıvarında,valla 100 çok yüksek derken onun üstüne 7 misli oldu,bu kadarda beklemiyordum....ytd.

hava puslu ve şöyle bir haber ''Financial Times'tan bomba iddia: Döviz mevduatları, Türk Lirası'na çevrilebilir.'' peki bu mümkün mü ? Hukuki olarak bakarsak Cumhurbaşkanı’nın böyle bir kararname çıkarması mümkün gözüküyor ki....neden olmasın, Ancak F.Petrarca' nın dediği gibi; ''Günlerin karanlık ve kısa olduğu her yerde, ölmekten acı duymayan bir soy doğar...''

3.  Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    .......... ''Günlerin karanlık ve kısa olduğu her yerde, ölmekten acı duymayan bir soy doğar...''
    aynen kış saati uygulamasına geçilmeli ne bu böyle her yer karanlık

Bunun neresi yumuşak dokunuş yoldaş ? Tam bir kıyamet senaryosu. Zati kıllandım geçenlerde bankaya 20 bin euro çekmeye gittim. kız bana baktı ablak ablak, ama bizde o kadaaaaa yok kiiiiiiiiiii ? Bende deme yaaaaaa ne kadaaaaaaaa vaaaa ki? dedim 5 bin anca çıkar dedi. ki istediğim meblağ hesabın tamamı değildi bile. 2 gün önce haber etmem lazımmış. Dedim sizin yapcağınız işe. neyse en kısa sürede kızağa çekelim kuzucukları, belliki banka kasalarında üşütecekler

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...ir-489013h.htm
    Financial Times’tan bomba iddia: Döviz mevduatları, Türk Lirası'na çevrilebilir

döviz mevduatlarının liraya çevrilmesini zorunlu kılmak gibi “yumuşak dokunuşlu” sermaye kontrolleri olabilir.

Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Bunun neresi yumuşak dokunuş yoldaş ? Tam bir kıyamet senaryosu. Zati kıllandım geçenlerde bankaya 20 bin euro çekmeye gittim. kız bana baktı ablak ablak, ama bizde o kadaaaaa yok kiiiiiiiiiii ? Bende deme yaaaaaa ne kadaaaaaaaa vaaaa ki? dedim 5 bin anca çıkar dedi. ki istediğim meblağ hesabın tamamı değildi bile. 2 gün önce haber etmem lazımmış. Dedim sizin yapcağınız işe. neyse en kısa sürede kızağa çekelim kuzucukları, belliki banka kasalarında üşütecekler
    Sayın BüyükResim
    Tek imzayla gece yarısı işi bitirirler.!!!
    Önceden defalarca yazdık.!!
    Kurbağa örneği video filmindeki gibi.!!
    Kendime masallar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6. Ons altında bu nasıl bir denklemdir, US10Y tekrar düşecek gibi yaptı son anda yukarı döndü, enflasyon yukarıya gitmeye devam ediyor, DXY yardırdı gitti, bir tarafa karar vermesi lazım bu tahvillerin, 1.70 i geçerse altın mort, ee borsalar nolacak, yok flata döner de tekrar aşağıya sarkarsa tahviller, bu sefer altın coşarsa ee DXY tekrar mı aşağıya dönecek? Bakalım nasıl kırılacak bu kilit, merak ettim iyice, altını üçgene çevirseler US10Y nasıl olacak? YTD

7. Döviz mevduatının TL'ye çevrilmesi teknik olarak devlet için avantajlı bir durum oluşturmayabilir.

O nedenle konuyu teknik değerlendirmeli.

Unutmayalım ki Döviz mevduatı bankanın bilançosunun bir tarafında ise diğer tarafında da bankanın verdiği döviz kredileri var.

Çevirme işlemini tek taraflı yapamazsınız. Yaparsanız bankaları da devlete devretmek durumunda kalırsınız.

Yani şöyle düşünün bankanın $ mevduatını TL'ye çevirecek olan , döviz kredisinin de tamamını TL'ye çevirmeli.

Ve bunu yaptığında aslında elde edeceği fayda üstleneceği yükümlülüğün yüzde biri dahi olmaz.

Haaa, merkez bankasının *net* 300 milyar$ rezervi olur o zaman gider döviz mevduatını TL ye çevirir sonrasında da tüm döviz kredilerini de kendi üzerinden bir forward işlemi ile TL'ye çevirme imkanı tanır bankalara.

Bu durumda *teorik* olarak mümkün.

Ama bunun dışında bu hamle toplamda devlete zarar ettirir (diğer etkileri katmadan dahi)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...mustu-26175047

1994'de ne oldu?

--

zamanlama geçişlerine ve sürelere dikkat edin.

Sayfa 922/1002 İlkİlk ... 422822872912920921922923924932972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •