Sayfa 106/130 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1033 madde; 841 - 848 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. Bilanço iyi, aynı hızla yola devam.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI (ZARARI)
    728.368.243 2022/12
    255.050.648 2021/12

Hayırlı olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Kağıt sektöründe şu ana kadar gelen bilançolar iyi değil.

Tezol kağıt sektöründe olsa da diğerlerinden ayrışıyor. Tüketimi zorunlu ürünler olduğu için diğer şirketler kadar etkileneceğini sanmıyorum. ALKA KARTN KONKA bilançoların beğenmedim.

Tezol için son çeyrek satışların yatay kalacağını kar marjında ise daralma olacağını tahmin ediyorum.
    Kur artışı olmaması, yatırımın sürüyor olması nedeniyle finansal giderler artabilir, içerde üretim maliyetlerinin artması vs

12 Aylıkta 580-600 Milyon arası kar gelebilir.
    Üzerindeki her rakam çok olumlu karşılanmalı
    120 milyon vergi geliri var. Onu düşünce tam dediğiniz rakamlara geliyor. Tebrikler..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Şimdi genel kuruldan çıkacak yüksek bedelsiz ve temettü kararını heyecanla bekliyorum. Ortaklara hayırlı olsun.Bilanço beklenenden iyi geldi artık fiyatlar diye umuyorum. Bu sirket ve patron işini biliyor.Bu senede yatırımcılarına verilen sözler tutulursa güvenimi kazanırlar.Herkese iyi akşamlar

5. Şu vergi geliri olmasa da iyi. Çok firmada vergi geliri var. Ama tezol güzel bilanço açıkladı. İyi bir temettü oranı verebilir. Ereğli temettuculerin belki dikkatini çekeriz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Güzel Bilanco.

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

7.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Şu vergi geliri olmasa da iyi. Çok firmada vergi geliri var. Ama tezol güzel bilanço açıkladı. İyi bir temettü oranı verebilir. Ereğli temettuculerin belki dikkatini çekeriz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Net dönem kârının %70 olan 510 milyon tl yi temettü ve bedelsiz olarak dağıtması gerekiyor.Bu hesaba göre kayıtlı sermayesi olan 500 milyon tl yi yükseltmesi gerekiyor. Önce sermaye tavanı yükseltmek icin spk ya basvurmasi gerekiyor. Yada %100 bedelsiz verir. Kalan 290 milyon tl de temettü verebilir. O da hisse başı 1 tl den fazla temettu yapar. %100 bedelsiz ve 1 tl temettü bence süper tam istediğim büyüme şirketi şekli.

8. Faaliyet raporunda yeni fabrikanın birkaç ay gecikebileceği belirtilmiş, ama bilançoyu çok beğendim.

Sayfa 106/130 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •