Sayfa 109/130 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon
Arama sonucu : 1034 madde; 865 - 872 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    patronu bloomberg tv de konuştu kağıt düştü. neden düşüyorsun? birazına bakabildim çokta olumsuz şeyler demedi.
    Yeni fabrika 2. çeyrekte devreye girecek dedi ki bu finansal raporda bildirilmişti zaten. Etkisi olan bir durum yok yani.

Asıl önemli olan şeyler de söyledi. Fiyatı pozitif etkilemesi gereken şeyler.
    -2022 son çeyrek navlun giderleri ve hammadde maliyetleri yüksekti. Buna rağmen işler fena değildi.
    -2023 ten itibaren navlun ve hammadde fiyatları tekrar düşmeye başladı. Bunun sonraki finansallara yansımaları olumlu olacaktır.

Tam bu şekilde ifade etmese de bu minvalde konuştu.

Hisse fiyatının olumlu etkilenmesini beklerken bir anda düşüş oldu. Enteresan.

Ben ona buna bakmam beklerim. Daha da düşerse yeni alım için fırsat olarak görürüm.

2. yani bu hisseyi bölünmeden önce aldım temettüsünü aldım güzel gitti vs. 31,XX lerden 20 altına indi hadi dedim düzeltme geri döner vs. üstten sattıklarımı aldım parça parça erken almışım aslında. son bilançoda iyi aslında FK sı epey düştü şimdi 7 altına bile indi. 28-30 larda sanırım çok kişi aldı ve dökülmüyorlar sanırım. bu kadar baskılanacak bir durumu yok aslında. işleri iyi. yarı satışı ihracat. yüzde 40 kapasite artacak. ayrıca uzun vadeli patronun daha başka planları var yurtdışı fabrika açmak gibi. navlunlar ve hammadde ucuzluyor dedi dün yukarı da sn.playmaker dediği gibi.
    temettü açıklaması lazım belki hareket getirir.

3. kağıt 21,14 şu anda FK 6,38 ... karlılık devam edecekse zaten öyle görünüyor. bu fiyatlarda kalmaması lazım.

4. Şirketimizin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-14.1 Tebliği'ne uygun olarak ve Türkiye Muhasebe Standartları esas alınarak hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçmiş konsolide finansal tablolarına göre, 2022 yılı net dönem kârı olan toplam 728.368.243-TL'den 24.000.000-TL genel kanuni yedek akçe ayrılarak, SPK düzenlemeleri doğrultusunda yıl içinde Şirketimizce yapılan toplam 413.013,84-TL tutarındaki bağışlar da dikkate alındığında, 2022 yılı net dağıtılabilir dönem kârı toplam 704.781.256,84-TL olarak hesaplanmıştır.

Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Kurumlar Vergisi Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu, diğer yasal mevzuat hükümleri esas sözleşmemizin kâr dağıtımına ilişkin maddeleri ve Kâr Dağıtım Politikamız dikkate alınarak; Şirketimizin yapmakta olduğu ve yakın gelecekte yapmayı hedeflediği yatırımları karşılayacak finansman ihtiyacı, önümüzdeki dönemin içerdiği belirsizlikler ve riskler, dış kaynaklardan finansman kullanımının mevzuat gereği sınırlandırılmış olması ve yüksek maliyeti, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin başına gelmiş ve çok acı sonuçlara yol açmış deprem felaketi nedeniyle Şirketimizin de aralarında bulunduğu bazı şirketlere getirilen ek vergiler göz önünde bulundurularak;

Hesaplanan 2022 yılı net dağıtılabilir dönem kârının;

220.000.000,00-TL tutarındaki kısmının bedelsiz kar payı olarak;

ortaklara dağıtılması, 20.900.000,00-TL tutarındaki kısmın genel kanuni yedek akçe olarak ayrılması, geriye kalan tutarın tamamının olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması hususlarının

2022 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına katılanların oybirliğiyle karar verilmiştir.

5. Kime güveneceğimizi bilmiyoruz artık.
    Arzda kârın %70 dağıtmaya söz veriyorsun. Arzdan beri bekliyoruz, temettü hissemiz oldu diyoruz.
    Sonuç bu, al o bedelsizi bilmem nerene sk şsiz.

6. Merhaba,

Şirketinizi halka Arz ederken yıllık yarın %70'ini bedelsiz ve nakit kâr payı olarak dağıtma sözünüz vardı , 2022 karının sadece %31'inde dağıtıyorsunuz onu da bedelsiz olarak , biz arzdan beri bir buçuk yıldır temettü hissesi olarak elimizde tutuyoruz, madem sözünüze güvenilmeyecekti arzda yatırımcılara niye yalan söylediniz, şirketinize güvenen biz yatırımcılarınıza bunu mu reva görüyorsunuz, artık bu ülkenin siyasetçilerine, hükümetine güvenemiyoruz zaten, sizin gibi firmalarda mı güvenemiyeceğiz artık..
    Alın o bedelsizi patronunuza verin, ona lazım demekki
    Yazıklar olsun.

7. 1 lira yerine bedelsizi %100 verdi...
    Eregli gibi bir devin bile boş geçtigi bir senede bu hisseye biraz daha zaman taniyacagım... 2.Çeyrek ve 3.Çeyrek belirleyici olacak..
    Ortaklara hayırlı olsun.
     Alıntı Originally Posted by Babakan83 Yazıyı Oku
    1 lira temettü ve %50 bedelsiz ile temettü dağıtım politikasına uygun dağıtım yapmış olur....

Dağıtılabilir karın asgari %30 u nakit olmak şartıyla dağitılabilir karın asgari %70 inin pay sahiplerine dağıtılması hedeflenir.....

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 109/130 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •